Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Przemysław Saleta / Przemysław Saleta

Przemysław Saleta: Włodarczyk najcięższe walki toczy we własnej głowie

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
Przemysław Saleta spodziewa się trudnej przeprawy dla Krzysztofa Włodarczyka w sobotnim starciu o mistrzostwo świata IBF w wadze junior ciężkiej. "Diablo" w Stanach Zjednoczonych zmierzy się z Rosjaninem Muratem Gassijewem.

36-letni Krzysztof Włodarczyk podejmie w Prudential Center na przedmieściach New Jersey Murata Gassijewa - rosyjskiego mistrza świata federacji IBF. Rywal jest niebezpiecznie silny i młodszy od Polaka o 12 lat. Pojedynek zanalizował były czempion Starego Kontynentu w królewskiej dywizji wagowej, Przemysław Saleta.

- Jednego możemy być pewni. Nie będzie to dla Krzyśka łatwa walka. Oglądając ostatnie pojedynki obydwu pięściarzy widzimy, że Gassijew jest na fali wznoszącej, a Diablo, delikatnie mówiąc, nie zachwyca. Mam wrażenie, że Krzysiek jest sam dla siebie najtrudniejszym przeciwnikiem i najcięższe walki toczy we własnej głowie. Jakiego Włodarczyka zobaczymy w sobotę wieczorem? Tego chyba nie wie on sam... Można mieć tylko nadzieję, że będzie zmotywowany, Diablo głodny sukcesu, aktywny, agresywny i podejmujący ryzyko. W innym wypadku przegra z kretesem, być może przed czasem. Trzymam kciuki bo czas płynie nieubłaganie i być może jest to dla Krzyśka ostatnia szansa by utrzymać się w światowej czołówce i zarobić duże pieniądze. Go Diablo! - skomentował "Chemek". 

Saleta zakończył karierę we wrześniu 2015 roku po porażce z Tomaszem Adamkiem. Wcześniej znokautował Andrzeja Gołotę, a w 2002 roku sięgnął po pas mistrza Europy wszechwag.

ZOBACZ WIDEO: Polka zachwyciła miliony internautów. Dziś jest bohaterką filmu "Out of Frame"

Czy dla Krzysztofa Włodarczyka walka z Muratem Gassijewem to ostatnia szansa na pas mistrzowski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL