Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Shannon Briggs Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Shannon Briggs

Tyson Fury zmierzy się z Shannonem Briggsem? "Skopię mu tyłek"

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Dwukrotny mistrz wagi ciężkiej, Shannon "The Cannon" Briggs, powiedział, że będzie walczył z Tysonem Furym w jego pierwszym pojedynku po dwuletniej przerwie.

- Czuję, że walka odbędzie się w przyszłym roku. Rozmawiamy już od jakiegoś czasu -powiedział Shannon Briggs (60-6-1, 53 KO) po czym dodał: - To będzie wspaniała walka. On jest nieobecny od dwóch-trzech lat, a ja od ponad roku. Skopię mu tyłek.  

- Zamierzam go zmęczyć,  znokautować - to jest walka o mistrzostwo wagi ciężkiej. Wygram za pomocą swojego rytmu. On ma serce i nie boi się mnie. Kiedy odbędzie się walka? Patrzmy na kwiecień. Znokautuję go w pierwszej rundzie. Tak mocno uderzam - powiedział odważnie 46-letni Briggs. 

W lipcu bokser ten został przyłapany na stosowaniu dopingu i wówczas stracił szansę walki o regularny pas mistrzowski federacji WBA. Briggs w 1997 roku pokonał na punkty legendarnego George'a Foremana. Z kolei kilka miesięcy później walczył o mistrzostwo świata z Lennoxem Lewisem i musiał uznać jego wyższość. Na swoim koncie ma także przegraną walkę o pas z Witalijem Kliczko.

Z kolei Tyson Fury nie pojawił się w ringu od 2015 roku, gdy pokonał Władimira Kliczkę.

ZOBACZ WIDEO Artur Szpilka potwierdził debiut w MMA, padła wstępna data

Kto wygra ewentualną walkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL