WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Kamil Krzaczyński / Na zdjęciu: Artur Szpilka przed walką

Szpilka odpowiedział Włodarczykowi. "Chce dyktować warunki, a na jego walki nikt nie przychodzi"

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Odżył temat walki Krzysztof Włodarczyka z Arturem Szpilką w boksie po słowach "Diablo". Teraz ustosunkował się młodszy pięściarz, który wyśmiał wypowiedzi swojego przyszłego rywala.

Krzysztof Włodarczyk szuka nowego pomysłu na karierę, bo po ostatniej porażce z Muratem Gassijewem jego reputacja mocno ucierpiała. Nie dziwi więc, że "Diablo" postanowił odgrzać znany już temat, czyli ewentualną walkę z Arturem Szpilką w kategorii ciężkiej. - Nie mam zielonego pojęcia, jakie plany ma Artur Szpilka. To są jego plany i może będzie robił walkę z cieniem. Jeśli ktoś chce ze mną boksować, to będzie musiał się dostosować do mnie - mówił w rozmowie z "ringpolska.pl".

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź "Szpili". Pięściarz z Wieliczki wyśmiał słowa, że będzie musiał się dostosować do Włodarczyka. Jak mówi, to on przyciąga więcej ludzi i to on w tym zestawieniu ma prawo rozdawać karty.

- Coś tam gada, że na jego warunkach, co jest bardzo śmieszne. Jakich warunkach? On może jedynie poprosić o tę walkę i to wszystko, bo w tym pojedynku ja rozdaję karty. Na jego walki nikt nie przychodzi, a chce dyktować warunki - mówi Szpilka w "Przeglądzie Sportowym".

Między polskimi pięściarzami iskrzy od kilku lat. Ich relacje najbardziej się skomplikowały, gdy "Szpila" przed wylotem do USA zaatakował Włodarczyka. Często mówiło się o ich starciu z ringu, ale nic z tego nie wyszło. Możliwe, że niebawem będą mogli zakończyć konflikt.

- Ciężko powiedzieć, czy ta walka jest potrzebna. Na pewno nam jest potrzebna, aby sobie wyjaśnić parę rzeczy. (...) Nigdy nie powiedziałem, że Krzysiek jest leszczem. Taka walka na pewno byłaby próbą charakteru i psychiki. On potrafi boksować, potrafi to bardzo dobrze i jest zawodnikiem kompletnym - tłumaczy.

ZOBACZ WIDEO Oświeciński po walce z "Popkiem": nie pamiętam, co działo się w drugiej rundzieJak wyglądały sporty walki sprzed setek lat dowiesz się TUTAJ. Niektórzy do dziś toczą walki na miecze!

Czy chcesz, aby zorganizowano walkę Szpilka vs. Włodarczyk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

    Pokaż więcej komentarzy (8)