Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ewa Piątkowska Newspix / Cyfrasport/Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: Ewa Piątkowska

Ewa Piątkowska: Joshua wygra przed czasem. Parker nie zagrozi rywalowi

Dawid Borek
Dawid Borek
Anthony Joshua, zdaniem Ewy Piątkowskiej, jest zdecydowanym faworytem walki z Josephem Parkerem. - Wygra przed czasem. Parker po prostu nie ma argumentów - mówi mistrzyni świata WBC w boksie.

To jedna z największych walk wagi ciężkiej ostatnich lat. Starcie Anthony Joshua - Joseph Parker w Cardiff na trybunach śledzić będzie około 80 tysięcy kibiców. Stawka pojedynku jest ogromna - Brytyjczyk zawalczy z Nowozelandczykiem o cztery pasy mistrza świata królewskiej wagi ciężkiej.

- Typuję, że Joshua wygra przed czasem, w drugiej części walki. U Parkera po prostu nie widzę argumentów, by on miał wygrać tę walkę. Myślę, że on nie zagrozi rywalowi. Parker ma szybkie ręce, szybkie nogi i dość szalony styl w ringu, więc może zaskoczyć Joshuę, ale Brytyjczyk pokazał już, że ma mocną szczękę i potrafi przyjmować bardzo mocne ciosy. Pokazał to choćby w starciu z Władymirem Kliczką - mówi Ewa Piątkowska w rozmowie z "TVP Sport".

Podczas wywiadu na antenie "TVP Sport" Piotr Sobczyński przypomniał o pochodzeniu Parkera, stwierdzając, że Samoańczycy zawsze mieli coś do udowodnienia. Podczas ważenia zatańczono zresztą hakę, a więc tradycyjny taniec wykonywany przede wszystkim w Nowej Zelandii. Parker w Cardiff może czuć odpowiedzialność za swój naród.

- To może napędzać, ale również spalać. Izu Ugonoh, który przez lata trenował z Parkerem twierdzi, że go to zbuduje, że będzie chciał być dumą dla swojego narodu. Pamiętajmy jednak, że on nigdy nie boksował na tak wielkiej gali, o tak ogromną stawkę i przede wszystkim z takim rywalem. Nowozelandczyk tylko dlatego brany jest na poważnie, ponieważ wchodzi do gry z pasem mistrza świata. Gdyby go nie miał, nikt nie dawałby mu żadnych szans - ocenia mistrzyni świata WBC w boksie.

Organizatorzy ogłosili, że Joshua i Parker mają wejść do ringu tuż po godzinie 23:00.

ZOBACZ WIDEO Robert Kubica: To czas w moim życiu, w którym jestem szczęśliwy

Kto wygra walkę na szczycie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL