WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Jan Kruger / Boks

Problemy polskiego olimpijczyka. Dziennikarz organizuje pomoc

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Lucjan Trela, polski bokser, uczestnik igrzysk olimpijskich w Meksyku, na sportowej emeryturze ma problemy zdrowotne. Sam najprawdopodobniej nie chce poprosić o pomoc. W związku z tym akcję dla niego zorganizował dziennikarz.

Artur Gac na swoim profilu na Twitterze poinformował o kłopotach zdrowotnych Lucjana Treli. Pięciokrotny mistrz Polski w boksie ma problemy z sercem, zmaga się z cukrzycą i miażdżycą. Nie jest mu łatwo, zwłaszcza pod względem finansowym. 

Dziennikarz już wcześniej zaoferował 75-letniemu bokserowi pomoc, ale odmówił. Obaj panowie umówili się, że były pięściarz skontaktuje się z dziennikarzem telefonicznie jeśli będzie potrzebował pomocy. Na razie telefon milczał, ale i tak Artur Gac zdecydował się rozpocząć akcję pomocy dla Lucjana Treli.

Na Twitterze zainicjował akcję, w której każdy chętny będzie mógł wesprzeć finansowo byłego boksera, tak by bez problemu mógł pokryć co miesiąc koszty lekarstw (około 500-600 złotych). Wszyscy chętni do pomocy w prywatnej rozmowie z dziennikarzem na Twitterze otrzymają adres zamieszkania i do korespondencji pana Lucjana, by móc wysłać mu ewentualne wsparcie finansowe. 

Lucjan Trela pięciokrotnie wywalczył mistrzostwo Polski w boksie. Reprezentował barwy Biało-Czerwone na igrzyskach olimpijskich w Meksyku w 1968 roku. Wówczas odpadł w eliminacjach, przegrywając z późniejszym mistrzem olimpijskim Amerykaninem Georgem Foremanem. Dwukrotnie wystartował również w mistrzostwach Europy, odpadając w ćwierćfinale.

ZOBACZ WIDEO Wygrał walkę i... oświadczył się swojej dziewczynie podczas gali MMA

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL