WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / MB Bromotions / Na zdjęciu: Tomasz Adamek

Tomasz Adamek potwierdził zakończenie kariery. Są już plany na przyszłość

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Tomasz Adamek zakończy karierę po 59. walkach w zawodowym ringu. Polski pięściarz potwierdził, że nie zamierza stoczyć pożegnalnego pojedynku, a jego promotor ma już pewne plany na najbliższą przyszłość.

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) przegrał z Jarrellem Millerem (22-0-1, 19 KO) przez KO w 2. rundzie podczas gali w Chicago. Zwycięzca walki ma zapewniony pojedynek o regularny pas federacji WBA z Fresem Oquendo, która odbędzie się najprawdopodobniej 17 listopada.

Już wcześniej o zakończeniu kariery przez Adamka poinformował jego promotor - Mateusz Borek. Informację tę potwierdził sam zainteresowany. - Do ringu nie będę już wchodził. Robiłem to, aby dać sobie szansę walki o najwyższe cele. Oczywiście, wciąż mogę wrócić i trochę zarobić, ale to nie ma sensu, bo chciałem czegoś więcej - zapewnił Adamek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

41-latek przyznał dodatkowo, że po zakończeniu kariery nie zamierza siedzieć w domu. Borek chce, aby pięściarz pomagał młodym zawodnikom na Florydzie jako menedżer i trener. 

Adamek zaznaczył w wywiadzie, że pożegna się z kibicami na gali w Radomiu 17 listopada albo w USA.

Adamek pierwszą walkę na zawodowym ringu stoczył w 1999 roku. W karierze był zawodowym mistrzem świata organizacji IBF i IBO w kategorii juniorciężkiej oraz WBC w kategorii półciężkiej.

ZOBACZ WIDEO KSW 45: Chalidow wskazał przyszłą gwiazdę MMA

Czy Tomasz Adamek podjął dobrą decyzję o zakończeniu kariery?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (13):

    Pokaż więcej komentarzy (10)
    PRZEJDŹ NA WP.PL