Najnowsze Wyniki/Kalendarz
walka Chisora - SzpilkaNewspix / ZEMANEK MICHAL / Na zdjęciu: walka Chisora - Szpilka

Boks. Chisora - Szpilka. Nowe informacje ws. zdrowia Polaka. "Wysyłam go na badania"

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Artur Szpilka jest wściekły na siebie po porażce w drugiej rundzie z Dereckiem Chisorą. Partnerka pięściarza ujawniła, że w poniedziałek wysyła go na badania.

Długo po potężnym nokaucie nie mógł podnieść się Artur Szpilka. Pięściarz z Wieliczki został trafiony przez Derecka Chisorę prawym sierpowym, po którym opuścił ręce i przyjął kolejne solidne ciosy na głowę. Sędzia w końcu przerwał walkę, a Polak padł nieprzytomny na deski (zobacz nokaut TUTAJ).

Początkowo sytuacja wyglądała bardzo źle. "Szpila" długo się nie podnosił, lekarze podali mu maseczkę z tlenem, a gdy już wstał, miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. Nie wyszedł do oficjalnego werdyktu, a rywalowi pogratulował dopiero w szatni.

Szybko pojawiły się informacje, że ze Szpilką jest wszystko w porządku. W niedzielne popołudnie kolejne doniesienia przekazał dziennikarz TVP Sport, który przebywał na gali w Londynie, Rafał Mandes. Nowe wieści otrzymał od partnerki pięściarza, Kamili Wybrańczyk.

"Info od partnerki: ze zdrowiem wszystko w porządku, Artur jest wściekły na siebie. W poniedziałek wysyłam go na badania" - czytamy we wpisie na Twitterze.

Również Wybrańczyk zdementowała kilka plotek na temat Szpilki. "Arturowi nic nie jest wszystko ok i proszę nie siać zamętu że stracił przytomność w szatni bo tak nie było , nie dopisujcie sobie swoich zdarzeń , nie było reanimacji ani szpitala" - czytamy.

Czytaj teżBoks. Chisora - Szpilka. Kamila Wybrańczyk miała scysję z ochroniarzem. "Moment i by wyłapał"

Szpilka przegrał trzy z ostatnich pięciu pojedynków - wszystkie przed czasem. Sędziowie przerywali jego walki z Deontayem Wilderem, Adamem Kownackim i Chisorą. Po pojedynku z Polakiem 30-latek wygrał z Dominickiem Guinnem oraz Mariuszem Wachem.

ZOBACZ WIDEO: Chisora po walce ze Szpilką: Artur to mój człowiek! Przyjaźń musiałem odłożyć na bok

Czy Artur Szpilka powinien zakończyć pięściarską karierę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL