Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Borys Stanczow w momencie upadku podczas walki YouTube / Borys Stanczow w momencie upadku podczas walki

Szokujące doniesienia ws. śmierci w ringu. Bułgar Borys Stanczow boksował pod nazwiskiem kuzyna

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Bułgarskie media obiegła tragiczna wiadomość o śmierci podczas bokserskiej walki w Albanii Isusa Weliczkowa. Dopiero kilka godzin później okazało się, że w ringu pojawił się jego kuzyn - Borys Stanczow.

Informacje na temat swojej śmierci zdementował sam Isus Weliczkow, który poinformował, że w ringu zmarł Borys Stanczow. Kuzyn od roku korzystał z jego licencji bokserskiej i walczył pod jego nazwiskiem. Miał tak stoczyć aż osiem pojedynków.

Podczas ostatniej walki w Albanii pięściarz po kilku lekkich ciosach zatoczył się i upadł na liny. W tym momencie w materiale wideo następuje przerwa, po której widać jak lekarze zajmują się bułgarskim zawodnikiem. 21-letniego Stanczowa nie udało się jednak uratować.

Weliczkow w rozmowie z bTV przyznał, że sam już od jakiegoś czasu nie boksuje. - Od 2018 roku kuzyn walczy z moją licencją. Trener o wszystkim wiedział. Nie wiem, dlaczego tak robił. Powiedział, że pod swoim nazwiskiem nie chce ponieść żadnych porażek - wyznał.

Ostatnia walka Stanczowa:

Stanczow pod nazwiskiem kuzyna stoczył osiem walk poza granicami kraju. Na granicy używał swojego dowodu osobistego, ale do walk przystępował jako Weliczkow. Zawodnicy nie są do siebie podobni, jednak żaden z organizatorów nie zwrócił na to uwagi. 

Rodzice zmarłego zapewniali, że był zdrowy. Policja w jego ubraniu miała znaleźć tabletkę viagry. Od menadżera syna otrzymali dwa dowody osobiste i 400 euro. - Jak moje dziecko mogło dostać się na ring pod innym nazwiskiem? - pytała matka Stanczowa przed kamerami.

Zarząd Bułgarskiej Zawodowej Unii Bokserskiej zwołał nadzwyczajne spotkanie w celu wyjaśnienia całej sytuacji. Rodzina zmarłego o całej sytuacji powiadomiła już policję.

Czytaj teżBoks. Wiceminister sprawiedliwości o śmierci Dawida Kosteckiego: Prokuratura nie dopatrzyła się żadnego zaniechania

Czytaj teżBoks. Ogromne kontrowersje na MŚ. Zawodowiec brutalnie znokautował amatora

Komentarze (2):

 • yes Zgłoś
  "Policja w jego ubraniu miała znaleźć tabletkę viagry" - producent viagry powie, że ma panaceum na wszelkie choroby i boleści. Bokser nie wziął tej jednej tabletki i zmarł ;)
  Czytaj całość
  • sullifan Zgłoś
   "Rodzina zmarłego o całej sytuacji powiadomiła już policję." - ale, że co?Zgłosili go pośmiertnie za posługiwanie się lewymi papierami czy co?...albo może bedą szukać
   Czytaj całość
   winnych i udawać, że sami o niczym nie wiedzieli?

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL