Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KosteckiWP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Dawid Kostecki

Wiceminister sprawiedliwości odrzucił raport Rzecznika Praw Obywatelskich ws. śmierci Dawida Kosteckiego

Robert Czykiel
Robert Czykiel
- To jest manipulacja i to bardzo daleko idąca - komentuje Michał Wójcik raport Adama Bodnara ws. śmierci Dawida Kosteckiego. Wiceminister sprawiedliwości uważa, że nieprzypadkowo pojawił się on przed wyborami parlamentarnymi.

Adam Bodnar wysłał swoich ekspertów do więzienia na Białołęce, którzy mieli zbadać okoliczności śmierci pięściarza Dawida Kosteckiego. Następnie powstał obszerny raport, w którym stwierdzono wiele nieprawidłowości. Jednym z poważniejszych zarzutów był brak obchodu między godziną 2:15 a 4:27, czyli w czasie, gdy zmarł "Cygan".

W programie "Kwadrans polityczny" w TVP 1 raport skomentował Michał Wójcik. Wiceminister sprawiedliwości nie zgadza się z zawartymi w nim informacjami.

- To jest manipulacja i to bardzo daleko idąca. Pan Kostecki nie bał się nikogo w żadnej z jednostek penitencjarnych, gdzie przebywał. Mówię to w pełni świadomie i odpowiedzialnie. Ja mam notatki jego wychowawców, funkcjonariuszy, którzy opisywali mi przebieg jego pobytu w każdej z jednostek penitencjarnych. To inni się bali Kosteckiego, a nie Kostecki innych - komentował Wójcik.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour): Albert Odzimkowski chciał walki z mistrzem KSW. "Trzeba mierzyć wysoko"

Przedstawiciel ministerstwa sprawiedliwości odniósł się do zarzutu, że nie było obchodów w czasie, gdy pięściarz zmarł. Wójcik zapewniał, że było zupełnie inaczej i sugerował, że sprawa ma podłoże polityczne.

- Raport jest wydawany na kilka dni przed wyborami, a to ma być instytucja niezależna. Tam jest podane m.in., że nie było jednego z obchodów funkcjonariuszy tej nocy, kiedy była śmierć Kosteckiego. To jest nieprawda. Były obchody. Było siedem takich obchodów i to jest nieprawda, co napisał pan rzecznik - tłumaczył.

Kostecki zmarł 2 sierpnia. Zdaniem prokuratury powiesił się w celi, leżąc na łóżku. Pełnomocnicy rodziny są jednak przekonani, że został zabity i sugerują, że został uduszony.

Komentarze (6):

 • Allez Zgłoś
  osmiorniczki kosztowaly 20 zl/ porcja. A nagrody dla ministrow rzadu PiS, ktore sami sobie przyznali - to ponad 2 mln zł w ciągu 2,5 roku. Nagrody dla armii urzednikow w tym rzadzie -
  Czytaj całość
  288 mln (a PiS bardzo zwiekszyl ich liczbe, zwlaszcza gabinety polityczne). 19 mln zl tylko w 1,5 roku i tylko w MON wyciagneli zw sluzbowych kart platniczych ludzie Macierewicza (nie kupujac nic dla polskiej armii ). Dla porownania - za Tuska w 4 lata CALY rzad wydal z kart płatniczych 1,9 mln zl.Miliony poszly na NIEUZASADNIONE loty politykow PiS. Tylko w 1,5 roku ponad 100 lotow woskowa CASA (ktore mozna stosowac tylko w misji oficjalnej) kosztowaly blisko 10 mln zl.Szydlo co tydzien latala do domu na kolacje embraerem a wojskowa CASA wiozla limuzyny , by z fasonem przejechac te 60 km do Przecieszyna (przez Oswiecim - patrz wypadek). Takich lotow bylo co najmniej 50. Koszt - ponad milion. NBP - asystentki Glapinskiego, blond pieknosci co miesiac kasowaly po 65 tys zl, (wiecej niz Belka jako prezes NBP)! A ich kompetencje? Pani Kamila modelka od rajstop, Blyskawiczna kariere zrobila gdy zostala w NBP ...recepcjonistka. Studia? zaoczne w platnej prywatnej pseudoszkole "wyzszej". Druga - rusycystka, wczesniej pracowala w przedszkolu. Do tego dochodzi grube siano w bankowych radach nadzorczych.Dzieci Do tego afera torunska (244 mln dla Rydzyka). Afera radomska (dzialki warte miliony kupione za grosze przez poslow i radnych PiS)
  • ksionc_robak Zgłoś
   Nikt nie mowi ze jest dobrze ale niepamiętanie poprzednich wybrykow jest juz hipokryzją....byly wiele razy większe...ale o tym juz wszyscy zapomnieli. Vivat osmiornickzi
   • janusz1954 Zgłoś
    i nikt nie podskoczy ministrom! tak wygląda prawo i demokracja albo prawo i sprawiedliwość!
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    PRZEJDŹ NA WP.PL