Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Alexis NavidadInstagram / Alexis Navidad

Członkowie gangu zabili 22-letniego boksera. Alexis Navidad zastrzelony przed własnym domem

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Do zabójstwa doszło w Salwadorze. Motywy morderstwa nie są jasne, jednak rodzina i federacja podkreślają, że dla chłopaka liczył się tylko boks i nie miał nic wspólnego z przestępcami.

22-letni Alexis Navidad został zastrzelony w niedzielę wieczorem. Siedział przed własnym domem w San Salvador (stolica Salwadoru) w dzielnicy Santa Anita z dwoma znajomymi. Podjechało do nich dwóch członków bliżej nieokreślonego gangu i strzeliło do boksera, raniąc także znajomych sportowca. Navidad zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Nie wiadomo, czemu doszło do ataku. Dwóch członków gangu zostało aresztowanych w związku z zabójstwem, jednak nie postawiono jeszcze nikomu zarzutów. Salwadorska federacja boksu poinformowała na Facebooku, że Navidad nie miał nic wspólnego ze światem przestępczym, a od 14 lat poświęcał się tylko treningom. Debiutował w 2017 roku zwycięską walką z Antonio Galeano. Na stronie rodzimej federacji bokserskiej określany był jako "talent z wielką przyszłością".

Ojciec boksera, Wilfredo, pierwszy poinformował o śmierci syna. "Został zabity tchórzliwie w niedzielę przed własnym domem. Był dobry, pracował, został wybrany do kadry Salwadoru. Proszę Boga, żeby dał naszej rodzinie siłę i sprawiedliwie ukarał winnych" - napisał na Facebooku.

Nie wiadomo, czy winni zostaną ukarani. Jak czytamy na elsalvador.com, nikt nie chce zeznawać w sprawie zabójstwa, a bez świadków podejrzani zostaną wypuszczeni na wolność.

CZYTAJ TAKŻE Lider ultrasów Lazio Rzym zastrzelony w parku. To była zasadzka

CZYTAJ TAKŻE Piłka nożna. Były zawodnik Deportivo zastrzelony przez policję na Filipinach

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL