Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Borek ONS.pl / Pawel Kibitlewski / Na zdjęciu: Mateusz Borek

Boks. Głośny transfer do MMA? Mateusz Borek: KSW naciska na Artura Szpilkę

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Dziennikarz i promotor boksu, Mateusz Borek, zdradził w rozmowie z Marcinem Najmanem, że federacja KSW bardzo mocno namawia Artura Szpilkę na transfer do MMA. - Widzą w Arturze niewykorzystany potencjał medialny - twierdzi Borek.

Gościem najnowszego odcinka programu "Mocne Uderzenie" na kanale "W ringu z Najmanem" w serwisie YouTube był popularny dziennikarz i promotor boksu, Mateusz Borek. W odpowiedzi na pytanie jednego z internautów szef grupy MB Promotions zabrał głos na temat przyszłości sportowej Artura Szpilki.

Pytanie kibica, które odczytał prowadzący program Marcin Najman, brzmiało: "Szpilka zawodnikiem MB Promotions w przyszłości?". Borek zdecydowanie wykluczył taki scenariusz, przynajmniej w najbliższych miesiącach.

- Nie rozważam na razie takiego tematu. Artur ma do stoczenia jeszcze jedną walkę bokserską u Andrzeja Wasilewskiego. Wiem, że bardzo mocno w tej chwili naciska KSW, by Artur jak najszybciej zdecydował się jednak na transfer do MMA - zdradził Borek.

Promotor boksu podkreślił, że federacja KSW wkrótce będzie poszukiwać nowej gwiazdy medialnej, która zastąpiłaby szykujących się do zakończenia kariery Mariusza Pudzianowskiego i Mameda Chalidowa.

- Nie ma co ukrywać. Mariusz Pudzianowski jest pewnie bliżej niż dalej końca kariery. Mamed ma 40 lat, pewnie jeszcze chwilę powalczy. KSW będzie natomiast potrzebowało nowych, rozpoznawalnych bohaterów i prawdopodobnie widzą w Arturze cały czas ten niewykorzystany potencjał medialny - podsumował Borek.

Zobacz:
Artur Szpilka szlifuje formę w górach. "Całą rodzinką zaliczyliśmy Śnieżkę"
Boks. Artur Szpilka w końcu się doczekał. Podpisał z promotorem kluczowy dokument

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): zobacz bonusy po gali KSW 53

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL