Wątek dotyczący artykułu

Ola Piskorska: Nie tak miało być. Są powody do niepokoju

Reprezentacja Polski cały sezon przygotowywała się do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich, ale nie ugrała w tym meczu nawet seta. Czym trzeba się najbardziej martwić?

przeczytaj cały artykuł

Szczepan Rejman

Jakie powody do niepokoju? Ugraliśmy tyle na ile nas stać. Z całej czołówki to chyba Polacy, zwłaszcza u nas w kraju, są najbardziej przereklamowanym zespołem. Nie jesteśmy potęgą. Jesteśmy druzyną, która od dawna balansuje gdzieś w okolicach miejsc 3-7. Czasami zdarzają nam się bardzo miłe odpały jak 2 lata temu, jak w 2006 czy 2009, ale to są jednorazowe wyskoki, po których zwykle na nastepnym turnieju jest rozczarowanie, chociaż wg mnie po prostu wracamy na swoje miejsce. Po prostu popatrzcie na sklady i porownajcie potencjał półfinalistów, a nasz.Gdzie Christenson, Anderson, Grankin, Michajlow, Gianelli, Zajcew, Bruninho, Wallace, a gdzie Lomacz i Kurek. Kubiak to swietny gracz, ale troszke mu brakuje umiejetnosci i warunkow fizycznych do bycia liderem. Gdybysmy mieli jeszcze jednego dobrego przyjmujacego to by bylo ok, ale z takimi tuzami jak Buszek czy Mika to wyglada to jak wyglada. Doróbmy się lepszych siatkarzy to będziemy oczekiwać lepszych wyników. Natomiast teraz jesteśmy tam gdzie być powinniśmy, czyli na 5 miejscu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Riorwar

Akurat wybrałeś beznadziejne porównanie, bo Kurek jest jedynym naszym graczem, którego spokojnie można wymieniać w gronie najlepszych. Niestety, samemu to on meczu z mocnymi przeciwnikami nie wygra. Nie da się. Zawsze w końcu padnie ze zmęczenia albo przeciwnicy znajdą na niego sposób.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Szczepan Rejman

Kurek wg mnie jest najbardziej przereklamowanym zawodnikiem w polskiej kadrze. Owszem, jest to bardzo dobry zawodnik, ale bynajmniej nie klasa światowa jak to każdy tutaj przekonuje. Jest gorszy od każdego atakujacego polfinalistów, a także innych atakujacych, którzy tutaj nie wystepują. Jego zagrywka jest słaba (popełnia zdecydowanie za duzo błedów), a głowa jeszcze gorsza.Jak jest mecz o pietruchę to owszem, gra jak najlepszy na swiecie. Natomiast jak pojawia się presja, to jego gra znika.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
GreenArrow

Mówisz, że jest gorszy od każdego atakującego półfinalistów. Statystycznie nie jest najgorszy, a zupełnie przeciwnie. Zagrywką nie powala, owszem. Wg Ciebie od kogo zaczyna się klasa światowa, skoro Bartek się w niej nie znajduje?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Szczepan Rejman

Statystycznie to zle nie wyglada, bo tak jak mowilem, nie ma presji to gra jak najlepszy na swiecie. Ale jak przychodza najwazniejsze mecze i piłki to Kurek gra padake. W całym turnieju ma skutecznosc ok 55% i efektywnosc 45% - to sa swietne liczby, klasa swiatowa. A w meczu z USA skutecznosc 35 i efektywnosc 18. I tak jest od zawsze. Kiedyś można było to zwalić na młody wiek, brak doświadczenia, ale Bartek ma już 28 lat, grał we wszystkich możliwych turniejach i od 7 lat rok w rok to samo, zarówno w piłce klubowej jak i reprezentacyjnej. A kogo stawiam wyzej? No trójkę półfinalistów (Anderson to wg mnie ogólnie lepszy zawodnik, ale jako atakujacy nie zawsze mnie przekonuje), Atanasijevica, Sokołowa, Grozera, Muserskiego (grajacego na ataku). Pewnie jeszcze ze dwóch zawodników bym znalazł, ale co do tej 7 jestem pewny.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Riorwar

Co za bzdury. Wsadziłbyś Andersona, Wallace'a, Zaytseva albo Michajłowa do szóstki z mało produktywnymi w ataku Kubiakiem i Miką i zobaczyłbyś, jakby wspaniale zagrali. Zresztą warto było przypomnieć sobie Andersona w 2013 roku, który próbował coś grać, ale bardzo przeciętni koledzy i tak to niwelowali. Co grał Michajłow w 2015 roku, kiedy na przyjęciu miał słabych Spiridonowa i Sawina? Też szybko łapał zadyszkę i Rosja przegrywała. Zaytsev jak grał z Parodim i Kovarem to też żadnych oszałamiających wyników Włosi nie robili. No ale graczy jak Kurek docenia się dopiero, jak odchodzą z kadry.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Tomasz Jedrzejczyk

Ale gdy pojawi sie Leon? moze to byc podobny skok jakosciowy jak dla wloch juantorena. Jak dla mnie moze to byc przelom.Poza tym zgadzam sie ze obecny sklad to tak na miejsca 3-7, trzeba jednak zaznaczyc ze moze byc tylko lepiej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.