Wątek dotyczący artykułu

Rio 2016. Wojciech Nowiński: Nie powinniśmy rozmawiać o zmianie trenera

Trener i ekspert Wojciech Nowiński uważa, że w Polsce niepotrzebnie debatuje się na temat trenera reprezentacji piłkarzy ręcznych Tałanta Dujszebajewa. Ocenia także występ Polaków na igrzyskach w Rio de Janeiro.

przeczytaj cały artykuł


TK

Witam, zastanawiam się kiedy polski sport cały!!!otrząśnie się z letargu. Czy drobne sukcesy w poszczególnych dyscyplinach dalej będą zaciemniać prawdę o naszym sporcie i naszych sukcesach. Jesteśmy czterdziesto milionowym narodem a sukcesy odnosimy że pożal się Boże.Dalej będziemy rozcząsać czy Ci zawiedli czy Tamci. A prawda jest żenująca. Otwórzcie oczy i spójrzcie na sukcesy sportowe Polskimi oczami a nie tylko oczami kibica Vive,Wisły, czy jakiego kolwiek zespołu klubowego. Potrzeba zimnego spojrzenia na sukcesy czy porażki sportowe w naszym społeczeństwie powinna być na porządku dziennym. Popatrzmy na tych co odnoszą sukcsy od lat i nie tylko w piłce ręcznej. Robią nam syfon w polityce bo na tym żeruje armia nierobów, robią nam syfon z sukcesów sportowych i rozliczania niby wyników bo tam też od lat siedzi armia nierobów i tylko się modli żeby ktoś osiągnął jakiś sukcesik to oni dalej zachowają stołki. Nie bujmy się popatrzeć otwartymi oczami na miernotę polskiego sportu.Sukces Vive i Wisły w lidze mistrzów to tylko ściema dla rzetelnego spojrzenia na wartość polskiej piłki recznej, liga polska jest tego dowodem.Wybudowaliśmy wiele obiektów sportowych,hale,orliki stadiony, ale czy ktoś zrobił rzetelne rozliczenie jak to się przyczyniło do rozwju sportu powszechnego (szkolnego, juniorskiego, młodzieżowego) do niby naszych sukcesów na arenie międzynarodowej. Okłamujmy się dalej, za cztery lata zróbmy wszystko żeby zdobyć 12 medali bo wtedy będzie to "sukces" i olbrzymi postep jak na taki kraj jaki jest POLSKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jendrula

Mianuję Cię ministrem sportu i jaką masz receptę na aby zmienić ten bałagan? Owszem jest słuszna krytyka, ale daj receptę na poprawę tego stanu rzeczy abyśmy przywozili z olimpiady po 20 złotych medali.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
TK

Na ministra jestem już za stary, ale uwierz mi że recepta jest prostsza niż sie wydaje.Jeżeli potrafiliśmy zniechęcić dzieci i młodzież do uprawiania sportu, to zróbmy wszystko żeby to zmienić.Nie bedzie to za dotknięciem różdżki,bo tak się tego nie da zrobić.Analiza całego sportu zrobiona rzetelnie i z odpowiedzialnością da obraz gdzie jesteśmy i dokąd prowadzi taka polityka wszystkich odpowiedzialnych za sport.Nie kadżmy sobie na wzajem i nie poklepujmy się po plecach za każdym razem gdy ktoś nagle znajdzie się na listach klasyfikacyjnych nie patrząc wstecz co dalej jest za plecami.Dam tylko kilka sugesti: jeżeli potrafimy miliony złotych wydawać na pseudo zawodowców to pamiętajmy że małe dzieci chetnie by sie napiły wody po treningu a przede wszystkim wykąpały by sie po zajęciach, bo te rodzynki co jeszcze chcą coś uprawiać są z reguły tego pozbawione.Choćbyś miał 20 stacji sporowych lub telewizję publiczną z jej misją powszechną to czy oglądałeś kiedy mistrzostwa Polski dzieci lub młodzieży w poszczególnych dyscyplinach i promocja ich dokonań już od początku kariery.Gdzie nie pstryknierz to wszędzie wszedobylskie walenie po mordzie za duże pieniądze i show z promowania tego niby sportu.Przeanalizuj obciążenie wykorzystania sal i hal sportowych i zaraz będziesz miał odpowiedż kto i w jakich godzinach na nich urzęduje.Przeanalizuj jak samorządy wydają wprawdzie skromne środki ale na co one są wydawane. Lista jest zbyt długa i błędów można wyliczać bez końca, ale nie w tej wyliczance jest problem tylko w nas samych że my wcale nie chcemy nic zmieniać,tak jest wszystkim co z tego żyją dobrze a kultura sportowa narodu jest taka a nie inna.Zastanawiał się ktoś dlaczego jesteśmy mistrzami świata w kibicowaniu,a dzieci i młodzież stroni od wf.Refleksja musi się zacząć od dołu a góra będzie sama zmuszona się zmienić, a nie to odejść i nie krzywdzić tych co wylewają pot na treningach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.