Wątek dotyczący artykułu

MMA: Dawid Mora nie żyje!

Przykra informacja napłynęła ze świata MMA. Zmarł Dawid Mora, polski zawodnik wagi ciężkiej znany z występów na galach Fight Exclusive Night.

przeczytaj cały artykuł

Maciek Żółtowski

Mylisz się, depresja nie jest chorobą. ;] Depresja to powszechna nazwa zaburzeń, które występują dopiero przy innych chorobach afektywnych. Skoro już chcemy być precyzyjni.
To nie na zaburzenia depresyjne się umiera, bo tyczy się psychiki. Choroby psychiczne śmiertelne nie są z zasady. Acz powikłania fizjologiczne mogą już śmiertelne być, to fakt.
Nawiasem mówiąc zaburzenia depresyjne to u tego rodzaju zawodników niestety norma, a wynika to, niestety, z błędów w suplementacji, niestety. Kto siedzi trochę w temacie ten będzie wiedział o co chodzi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Muzza

oczywiście że depresja jest chorobą. Tak powszechnie się nazywa chorobę afektywną jednobiegunową/depresję nawracającą. A śmiertelne mogą być nie tylko powikłania narządowe, bo główną przyczyną zgonów w depresji są samobójstwa. A skoro "chcemy być precyzyjni" to zaburzenie nie może być normą, bo z definicji jest odstępstwem od normy. Nie wiem co mu było, ponieważ go nie znałem i nie wiem po co na forach dysputować na temat co komuś się stało. Wiadomość przykra i współczuję.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.