Wątek dotyczący artykułu

Mistrzostwa WTA: koniec marzeń. Agnieszka Radwańska przegrała w półfinale

Agnieszka Radwańska nie obroni tytułu w Mistrzostwach WTA w Singapurze. W półfinale Polka przegrała z liderką rankingu singlistek, Andżeliką Kerber.

przeczytaj cały artykuł

krótka piłka

Po przejrzeniu całej "dyskusji" pod artykułem (uff), krótko o meczu: Zawiódł z obu stron, chociaż potwierdził, że Angie - nawet w słabej dyspozycji - odjechała Agnieszce do innej ligi. Raczej zakończy ten sezon z kolejnym trofeum. Tego jej życzę!
Teraz tak: @Mind masz niski poziom cukru? nie przebierasz dzisiaj w słowach ;)
@juuliaa mecze tenisowe mnie nie podniecają ;) No i oczywiście idę ramię w ramię z Sharapovem ;)
@bezet spytaj Seba, czy koniunkturalnie kibicuje Halep ;) zresztą nie tylko on. Prawdziwy kibic jest wierny w porażkach.
btw, nawet na forum odchodzi jakieś plemienne wręcz dzielenie kibiców. Kiepskie to.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
juuliaa

Heh. Niepotrzebna ta ironia. To ze napisałam "kerberofani" nie znaczy, ze miałam na myśli wszystkich kibiców, którzy kibicowali dzisiaj Kerber. Pojawiły sie tutaj komentarze np minda, które były wlasnie z takim wydźwiękiem. Nie rozumiem dlaczego dziwisz sie, ze to forum jest podzielone. Multum tutaj komentarzy o "isiofanach" dlaczego nie można napisać swojego spostrzeżenia na temat "kerberofanow"? To forum to tylko miejsce, zeby tylko obrzucać błotem Age, krytykować Age, albo wyśmiewać isiofanow? Pamietam jak oburzył Ciebie komentarz stanzuka, który napisał. " Angie pasuje tak na liderkę jak gumofilce do garnituru". Postraszyłas go wtedy blokiem. Postaw sie teraz na miejscu kibicow Radwanskiej? ile jest tutaj takich komentarzy, obrażających Age? ile razy użytkownicy żartowali sobie z Radwanskiej? I ok, tez lubię sie czasami pośmiać( także z Agi) ale dlaczego bohaterka tych żartów jest tylko jedna.? Dlaczego jak napisze coś żartobliwego o Angie, to od razu spotka sie to z oburzenie jej fanów, a w najgorszym wypadku z minusem. Naprawdę czasami sie sobie dziwie ze tutaj jeszcze zaglądam. Wczoraj Navratilova powiedziała, ze to najlepszy mecz Agi w turnieju, tutaj przeczytałam tylko krytykę albo żarciki. Dzisiaj usłyszałam kilka ciekawych uwag na temat taktyki Agnieszki i stylu gry, tutaj przeczytam np Twoja uwagę "Angie- nawet w słabej dyspozycji odjechała Agnieszce do innej ligi" Rozumiem ze cieszysz sie po tym zwycięstwie, ale serio uważasz ze dzisiejsza "słaba dyspozycja" Angie równała sie "słabej dyspozycji" Agi? Angie zagrała podobnie jak w meczu z Halep, mecz Agnieszki przypominał mi pojedynek z Pironkova na RG. Od połowy pierwszego seta nic jej nie wychodziło, marnowała 100% okazje, pierwszy serwis w ogóle nie wchodził. Poczekajmy na ich pojedynek w innym turnieju. Mam nadzieje, ze bedą wtedy wyrównane szanse i nie będzie to ostatni turniej w sezonie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Vivendi

Juulioo, mam wrażenie że trochę tak dlatego, że krytyka jest najłatwiejsza i nie wymaga merytorycznego zaangażowania, wystarczy przytoczyć kilka stale powracających frazesów, lub statystyki wyrwane z kontekstu. Łatwiej też rozładować emocje. Jeszcze wczoraj pojawiały się obawy, że dzień odpoczynku mniej, znacznie zmniejsza szanse AR na wyrównany pojedynek. Zresztą, myślę że to nie przypadek, że wygrały dziś obie zawodniczki mające dzień przerwy. Poza tym mnóstwo było komentarzy na temat niewymuszonych błędów, a nikt nawet nie zająknął się na temat naprawdę wielu dzisiejszych akcji AR godnych "uderzenia roku" i solidnej ilości piłek wygranych bezpośrednio. Naprawdę, kilka razy się zachwyciłam. Czy ktoś próbował się zastanowić, czy mniejsza precyzja i powtarzalność nie ma jakiegoś związku z wczorajszym bombardowaniem przyjętym na ręce. To nie jest pierwszy półfinał Finałów WTA, w którym AR ma mniejsze szanse bo ma krótszy czas na regenerację od przeciwniczki. Choć z drugiej strony, w ubiegłym roku to mogło trochę pomóc AR w pojedynku z GM. Ale z drugiej strony jesteśmy tylko ludźmi, zwykłymi kibicami, i mamy też swoje wady. Jednak szkoda, że w porównaniu z oddaniem Pao, Paper, Minda i Sharapova dla swoich ulubienic/ulubieńców, trochę wypadamy gorzej....

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
juuliaa

Dziękuje Viv za ten komentarz. Bardzo celne uwagi. Podpisuje sie pod nimi. Niestety.... Faktycznie krytyka przychodzi nam łatwiej :( Zauważyłam , ze coraz częściej komentarz, w którym wytkniemy błędy Radwanskiej spotka sie z większa aprobata na tym forum, niż komentarz z pochwałami. Sama sie na tym łapie, ze jak próbuje ocenić jakiś występ Agi i napisać kilka słów, to zamiast szukać pozytywnych stron szukam tych słabszych :( Podziwiam wiedzę tenisowa niektórych użytkowników ( np minda, elle), bo zwyczajnie ja takiej nie posiadam. często sugeruje sie ich komentarzami i niepotrzebnie zaciera sie u mnie dobre wrażenie po meczu..... To forum "zabija" u mnie radość z kibicowania, dlatego doszłam do wniosku, ze lepiej opuścić to miejsce i kibicować jak " dawniej" Tym bardziej, ze nie tylko Jonca zachwyca sie zagraniami Radwanskiej, o czym mogłam sie przekonać dzisiaj czy wczoraj, oglądając mecz w nie polskiej tv...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
ellemarie

Zawsze mogę chętnie podyskutować o spotkaniu Dominiki ze Svietą, o tym jak Dominika potrafi czasami bezmyślbie przebijać, tylko nie znajdę chyba chętnych do dyskusji. Żeby nie było, że czepiam się tylko Agnieszki.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Seb Glamour

We mnie chętnego byś nie znalazła......wiesz co Elle,jesteś bez serca,specjalnie podałaś ten przykład z Dominiką,dobrze wiesz że jej kibicuję.
Jeśli chodzi o Agę.....z mojej strony sprawa jest prosta....Aga gra słabo-piszę,że gra słabo,bez względu na to czy wygrywa czy nie......gra dobrze-chwalę....i tyle.

| Odpowiedz
blokuj
ellemarie

Jakbyś nie zauważył też w tym tygodniu kibicuję Dominice ;) Jutro jestem rozdarta, lubię Angie, ale Domi jest wielka i jak wygra to naprawdę będę się cieszyć. Napisalałm zresztą na początku, że jej występ w Singapurze da dużo temu turniejowi i nam. I miałam rację, muszę natomiast odszczekać "leciwą Svietą" Druga która dała temu turniejowi "życie"

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
ellemarie

Mam nadzieję, że Dominika wypadnie lepiej niż w 2 dużych finałąch tego sezonu, czyli, że nie spali się psychicznie. Jeśli będzie za bardzo chciała, to może przedobrzyć. Licze na dobry mecz. Nie śledzę tak mocno panów ostatnio, ale Rafa, cóż jemu już chyba niestety bliżej do emerytury. Zawsze wyczuwałąm u niego wibracje Llleytona, czyli powolne zmęczenie materiału tą jednak obciążającą grą jaką prezentował. Nawet Novak chyba już się zmęczył ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Seb Glamour

Nie dołuj mnie jeszcze bardziej...bez Rafy całe ATP może dla mnie nie istnieć....Mastersa sobie podaruję,może wyniki będę sprawdzał.

| Odpowiedz
blokuj
Seb Glamour

Elle na jakim Ty świecie żyjesz.....odcięli Ci internet,telewizję i radio na pół roku?:)
Co to za Masters bez Rafy i Feda.....dla mnie jedna wielka nuda.

| Odpowiedz
blokuj
ellemarie

O Fedzie to wiem, ale haha nie wiem kto tam gra w tym Mastersie, przyznaję bez bicia. Za to ostatnio polubiłam tego małego Belga, Goffina ;) Wygląda jak gimnazjalsta, ale całkiem fajnie czasami gra :P

| Odpowiedz
blokuj
ellemarie

Sprawdziłam, bo myślałam, że mnie podpuszczasz, Gael w Mastersie? Tego bym się nie spodziewała :P Beniot jest przystojny, ale to tyle :P

| Odpowiedz
blokuj
Seb Glamour

Czy ja kiedykolwiek Cię podpuszczałem?;)
To że jest przystojny to akurat najmniej istotne....ma smykałkę tylko niestety głowa nie ta.

| Odpowiedz
blokuj
jadro ciemnosci

Paire to debil i dziwi mnie jeszcze jak ktoś temu gościowi kibicuje. Ile on meczów w karierze odpuścił to nie starcza palcy u rąk i nóg. Zagra raz na rok jakiś dobry mecz jak z Nishikorim na US Open i potem cały rok objeżdża kulę ziemską nierzadko robiąc sobie jaja z widzów. Raczej jednak bym go to Kyrgiosa nie porównywał, ten to jeszcze ma szansę się ogarnąć.

| Odpowiedz
blokuj
jadro ciemnosci

No tak na serio to co on takiego odwalił w tym roku oprócz tej błazenady w Szanghaju? W porównaniu do poprzedniego roku już się bardziej ogarnął, przestał już tak kłócić się z arbitrami

| Odpowiedz
blokuj
Tamara

"No tak na serio"
Na serio nie będę dzisiaj już nic pisała bo moje palce nie nadążają za mioimi myślami, ale takie lekceważenie rywala i widowni jest niewybaczalne, do tego kawał niewychowanego drania.
Nie lubię....nie lubię :(

| Odpowiedz
blokuj
Seb Glamour

Ma talent(oczywiście to moja subiektywna opinia),taką lekkość w grze......no ale jak sam wspomniałeś brakuje do tego poukładanej głowy....niestety.

| Odpowiedz
blokuj
jadro ciemnosci

Lekkość.... forhend.... Paire.... coś chyba nie tak :D Nie no wiem, coś wyczarować potrafi ale jego technika forhendowa, coś koszmarnego...
PS Swoją drogą on-topic, meczu dzisiejszego Agnieszki rozumiem, że nie ma sensu patrzeć jakieś highlightsy?

| Odpowiedz
blokuj
jadro ciemnosci

Pytam, bo mimo, że raczej na te cyferki W/UE nie patrzę to jednak trochę dziwnie one wyglądają przy takim wyniku. Obie sporo błędów jak na tak niedługi mecz, przyspieszały na tyle ile potrafią. No cóż, pomijając pewne różnice stylowe oraz bezkonkurencyjne przygotowanie fizyczne Kerber to musiał być mecz w stylu, że wszystkie ważne punkty wygrywała Niemka.

| Odpowiedz
blokuj
Tamara

Aż mi się wierzyć nie chce .... Ty lubisz Gaela ???
Nie wiedziałam że mamy tyle wspólnego..... o wątrobie nie wspomnę ;)

| Odpowiedz
blokuj
krótka piłka

Przykro mi, ale nie kibicowałam dzisiaj Angie (gratulacje to nie to samo, co zaciskanie piąchy przed tv). Kiedyś czytałam wpis fanki Rogera i woja na ten temat - mam identyczne podejście. W meczach "naszych" z ulubieńcami, trzymam za tymi pierwszymi. To są trudne mecze, z emocjonalnym rozdarciem. Dzisiaj tym gorszy, że Angie w połowie to moja krajanka ;) Nie ma mowy o radości z wygranej.
Nie będzie ze mnie Isiofan, bo nigdy nie zaangażuję się tak emocjonalnie, ale też wyśmieją mnie "światli" znawcy tenisa, że jeszcze przywiązuję wagę do barw narodowych ;) Mam nadzieję, że nie obrywa mi się epitetem "farbowanego lisa"? Od początku mam w avku jedną tenisistkę (wyjątek dla Seba ;)). nie lubię i nigdy nie pokibicuję Siegemund, Ostapenko, Kuzniecowej. W tematach dotyczących Agi - wolę już głosu nie zabierać. I tak wychodzę na hejtera (...).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Vivendi

Krótka Piłko, a może napisałabyś bloga, lub cykl blogów z tenisowymi doniesieniami z włoskojęzycznych mediów i portali? Na pewno mają jakieś ciekawe teksty i refleksje, i raczej nie o plotki mi chodzi...

| Odpowiedz
blokuj
krótka piłka

Heh, zdarza mi się umieszczać tutaj wpisy z newsami z włoskiego podwórka tenisowego, ale tylko, jeśli SF coś pominie lub przeinaczy. Wydaje mi się, że i tak zbyt wiele czasu spędzam na forum, a pozostają zajęcia dnia codziennego i teraz jeszcze dojdzie nowy sezon narciarski - po prawdzie moja pasja nr1. Nie mam zdolności i zapału tenisowego Pao ;)

| Odpowiedz
blokuj
Seb Glamour

No widzisz......a ja aspirując do tytułu Rasowego Isiofana muszę nienawidzić wszystkie tenisistki,które wygrały z Agą(za wyjątkiem Domi i Simony)....sporo tego wyjdzie....

| Odpowiedz
blokuj
Gabriella

To dlaczego Tobie jest przykro? Przecież Kerber powiedziała „Ich bin Deutsche, ich spiele für Deutschland, ich bin in Deutschland aufgewachsen, mein Herz schlägt in Deutschland.“ Puszczykowo to tylko rezydencja. A Polaki-naiwniaki:);) jak zwykle. Może jednak potrafisz racjonalnie spojrzeć na PRZYCZYNY, dla których Radwańska przegrała z kretesem. Ja nie potrafię.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
Crzyjk

Puszczykowo w tym roku jest jedynym jej domem i poza wyjazdami na turnieje, nie rusza się z niego na krok. To ciągłe przebywanie pod okiem dziadka, jak w klasztorze, daje chyba największe efekty..
Ps; ponoć coś Ci prywatnie mówiłem, czy możesz mnie oświecić, gdzie i kiedy to miało miejsce? Twoje sny i marzenia się nie liczą..;P

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.