Dyskusja

Fanka Rogera

przejdź na stronę użytkownika


Seb Glamour

No dobrze,ciach babkę w piach,co ma być to będzie,niech się dzieje wola nieba,z nią się zawsze zgadzać trzeba...
1.Zacznę od osoby Mirki Federer.Nic do niej nie mam,choć czasem pokazuje charakterek(aniołkiem na pewno nie jest),mógłby coś powiedzieć na ten temat choćby Stan Wawrinka,to gwizdanie mogła sobie odpuścić,wiem że zachowanie Nicka może i na gwizdy zasługiwało ale mogła się powstrzymać od tego rodzaju zachowań,choćby dlatego by dziennikarze nie mieli później używania i na siłę nie szukali konfliktów i sensacji.Przypomnij sobie finały w Londynie dwa lata temu,gdy Fed musiał przeprowadzać ze Stanem męską rozmowę w szatni bo Mirce puszczały nerwy na trybunach....żony sportowców jak widać bywają kłopotliwe:)
Dodam jeszcze,że nie tylko Mirce zdarzają się takie ekscesy,pani Murray też ma trochę za uszami.Generalnie to wszystko świadczy tylko o tym,że panie bardzo przeżywają mecze swoich mężów i w emocjach czasami tracą kontrolę nad sobą....jak dla mnie ludzka rzecz choć na pochwałę raczej nie zasługująca;)
2.Co do samych gwizdów i buczenia....moje zdanie jest takie,że nawet jeśli zachowanie tenisisty prowokuje do tego typu reakcji publiczności to kort tenisowy nie jest miejscem na gwizdy,od tego może być stadion piłkarski ale nie kort.Rozumiem gdy gracz połamie rakietę,publiczność wybuczy go i wygwiżdze...ok,jest chwila żeby wyrazić swoje niezadowolenie....ale nie przez cały czas trwania meczu,to nie jarmark czy stadion piłkarski.Jestem przeciwny takiemu zdziczeniu tenisowej publiki,niestety będzie już tylko gorzej,obecnie nawet turnieje wielkoszlemowe pod względem zachowania publiczności bardziej przypominają mecz kopanej,a nie tenisowe święto....najbardziej uwidacznia się to w Nowym Yorku i Paryżu.Mam takie marzenie,że ktoś to wreszcie weźmie za mordę(przepraszam za wulgaryzm) i spróbuje ukrócić ten proceder.Takiego buczenio-gwizdacza poprosić o opuszczenie trybun,jeśli nie po dobroci to siłą.....oczywiście to tylko marzenie,takiemu delikwentowi musieliby zwrócić kasę za bilet,a skoro rozchodzi się o mamonę.....to nikt z tym nic nie zrobi....może dopiero jak publika zacznie rzucać w tenisistów butelkami?Kto wie...;)
3.Cały ten temat z zachowaniem publiczności na meczu Feda z Nickiem był wałkowany przez niektórych z nas bo byliśmy jednak dosyć rozżaleni przegraną Nicka,zwłaszcza że wygrana była jednak tak blisko,a reakcje tłumu na pewno mu nie pomagały....jak już wcześniej wspomniałem,raz czy dwa mogli sobie pogwizdać,pewnie zachowanie Nicka na to zasługiwało...ale żeby tak przez cały mecz,niedopuszczalne.Nie chcę tutaj wybielać Kyrgiosa,nie pochwalam i nie szukam wymówek do jego wybryków na korcie ale publika pokazała,że też daleko im do ogólnie przyjętego,tenisowego bon tonu.Mirka chcąc nie chcąc wpisała się w ten kortowy kocioł za co oberwało jej się rykoszetem tu na forum,wrzucając filmik z YT nie było moim zamiarem piętnowanie jej tutaj,możesz zrzucić to na karb mojego kiepskiego poczucia humoru....nie pochwalam jej zachowania ale daleko mi do jakiegoś wielkiego oburzenia;)
4.Roger wygrał bo był po prostu lepszy....tyci,tyci ale jednak;)
Wygrało doświadczenie i umiejętność zachowania zimnej krwi w decydujących momentach.Szkoda że w tenisie nie ma remisów....
5.Mam nadzieję,że choć w 1/10 tego co nabazgroliłem zgadzasz się ze mną.....jeśli nie to zaczynam pić już dzisiaj,a nie dopiero jutro.
6.Ten tekst jest na pewno w ścisłej czołówce moich wpisów pod względem długości....co mnie podkorciło-nie wiem,tak czy owak w pewnym sensie powinnaś czuć się wyjątkowo bo pisanie takich referatów to w moim przypadku rzecz niespotykana....tym bardziej,że pisząc do płci pięknej preferuję formę krótką....dlaczego,nie wiem....być może dlatego,że tych dłuższych wypocin i tak nie doceniacie,więc po co się męczyć;)
7.Mam cichą nadzieję,że tego postu nie przeczyta Viv....już widzę z jakże ogromną i nieskrywaną satysfakcją wyliczyłaby i wytknęła wszystkie błędy ortograficzne,interpunkcyjne,gramatyczne,składniowe itd.przy okazji ubliżając mi od analfabetów i grafomanów.A ja cały czas próbuję tej upartej kobiecie wytłumaczyć,że kończąc edukację na czwartej klasie szkoły podstawowej,pewnego poziomu już nie przeskoczę..... ona wymaga Bóg wie czego.
8.Przepraszam za wszystkie błędy,o których mowa w punkcie nr.7,a także za,momentami,"podwórkowe" słownictwo i stylistykę.
9.Miłej niedzieli życzę....znowu stajemy w szranki;)Staram się nie nastawiać na wygraną Rafy,mam nadzieję że Twój Fedek nie zleje go tak jak ostatnio.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Fanka Rogera

Bardzo już późno ale dziękuję za ten długi wpis. Masz racje w wielu sprawach . Ja tylko krótko , może jutro dam radę więcej. Mnie też denerwuje zachowanie publiczności ale co z tym zrobić. Nie jest to winą Feda , on przecież nie zachęca no po prostu go ludzie uwielbiają , niektórzy bardzo głupio. Nick sobie nagrabił ale po jego wypowiedzi umieszczonej w innym miejscu widać że trochę zmądrzał. Ja rozumiem rozżalenie tych co chcieli wygranej Nicka ( mało to przełknęłam gorzkich pigułek w ostatnich latach ?)ale wylewanie frustracji na Mirkę ( no jest jaka jest , kibicuje mężowi z zaanagażowaniem ) i publiczność jest bez sensu. Dobranoc i naprawdę doceniam Twój wysiłek i fajny tekst . Jutro napiszę jeszcze po finale - jak będziesz jeszcze chciał ze mną gadać . Jak Nadal wygra to ja na pewno nie popadnę w depresję , Roger mi już tyle radości dostarczył w tym roku że ewentualna przegrana mnie nie załamie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.