Wątek dotyczący posta na blogu

Fałszywa numer jeden

Pao

Ranking mówi o tym, że to Angelique Kerber jest obecnie najlepszą tenisistką świata. Jednak pierwsza część sezonu 2017 obrazuje coś zupełnie odmiennego.Angelique Kerber (#1 WTA) zdecydowanie nie zachwyca w 2017Ranking w tenisie tak właśnie działa. Daje zawodnikom możliwość „życia” na przychodach punktowych, (…)

przeczytaj cały artykuł

Tom.

Też tak myślę :) Ale utrzymanie nr 1 w 2 połowie sezonu będzie praktycznie niemożliwe bez uzbierania masy punktów już przed Wimblem, a mączka nie jest jej specjalnością... Singapur powinna jednak zrobić (zakwalifikować się), myślę...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
LW

Owszem na pewno utrzymanie tronu w pewnym momencie będzie niemożliwe. Ale z równą grą i formą (a takową w którejś częsci sezonu Angie znajdzie) top 3 na koniec sezonu jest prawdopodobne.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tom.

Trójka będzie ciężka do zrobienia :) Jak pisałem gdzieś tam w czeluściach tego blogu, szacuję 5-kę na koniec sezonu, ale zobaczymy jak będzie dalej. Angie już kiedyś miała takie zachwiania, lecz tym razem nie może sobie pozwolić na kilkutygodniową przerwę ... Były nawet tu chyba głosy, by sobie odpuściła mączkę, ale już lepiej kończyć w 1,2 rundach turniejów niż się w ogóle do nich nie zgłaszać...

| Odpowiedz
blokuj
krótka piłka

Rozumiem, że macie przed oczami tabelkę rankingową i podliczacie ewentualne punkty za zwycięstwa w ewentualnych turniejach? ;) Dla mnie to jak wróżenie. Pewne jest, że Serena nie wiedzieć czemu olała Rzym i straci 900 pkt. przed RG. Angie na mączce ma do obrony niewiele, oprócz Stuttgartu - realnego jak najbardziej. Pliszkowa ze swoim opartym na serwisie stylem gry, nie zdominuje kortów ziemnych. Przy okazji ciekawe, dlaczego ona, Baśka i Lucie zrezygnowały z gry na korcie ziemnym w meczu fedcupowym z Amerykankami? To jak oddanie finału bez walki.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Pao

Chyba Czeszki są już "zmęczone" wygrywaniem tego FC rok po roku i być może chcą już oddać pole innym? Albo potrzebują więcej czasu na przestawienie się na clay i chcą przed nim odpocząć... Zresztą nie tylko one olały te play off'y... :(
A Serena robi moim zdaniem duży błąd nie jadąc do Rzymu. Angie według mnie nie powinna odpuszczać mączki, skoro Stuttgart realny, to czemu nie inne turnieje, może coś większego akurat ugra? ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Tom.

Tak mniej więcej ;) Można popatrzyć na oba rankingi na stan dzisiejszy albo porównać dzisiejszy Race z zeszłorocznym stanem Race przed Singapurem i pomyśleć, czy Angie zdobędzie jeszcze ze 4000 punktów (do obecnych ok 1200), by wywindować się z dzisiejszego 10-ego w okolice 5 miejsca przed Singapurem (Halep ma na 5-ym w 52-tygodniowym ok. 5000). Zadanie trudne będzie, ale niech walczy ;) Na osiągnięcie mniej więcej pierwszego musiałaby zdobyć z 6000 punktów, to prawie niemożliwe, chociaż?. To taka prosta ekstrapolacja, obecnie dziewczyny mają już około jednej trzeciej możliwych punktów za cały rok ;) Albo nazwij to "wróżeniem z fusów", jak wolisz, nawet się zgodzę. ;)
--> Btw patrząc tym systemem, tzn. na WTA Race, taka Serena przez odpuszczenie Rzymu nie tyle traci punkty za Rzym, co pozbawia się możliwości zdobycia nowych do jej obecnie 2030, a żeby zakwalifikować się do Singapuru gdzieś na 8 miejscu (hahhaha), musi jeszcze zdobyć około 2300 (Aga ma na ósmym ok 4300 :P) ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Tom.

Hmm to by oznaczyło raczej ok 3-go miejsca przed Singapurem, ale w ostatnim sezonie zrobiła szlema na USO, no nie wiem, nie wiem, raczej myślę, że 4000 zrobi, to i tak dobrze będzie z tym piątym :)

| Odpowiedz
blokuj
krótka piłka

Serena ma singapurski Masters w głębokim poważaniu ;) Sam widzisz, jak podchodzi do startów w innych niż szlemy turniejach. Jeśli będzie je kolejno wygrywać, temat liderki rankingu zostanie zamknięty. Osobiście chciałabym, aby RG wygrał ktoś inny,tym bardziej, że nie wierzę, aby jeden Madryt wystarczył do mocnego "wejścia" na paryską mączkę. Przy okazji liderowanie Angie trochę by się przeciągnęło :) Ja staram się oceniać tylko po stałych etapach tenisowego cyklu - pierwsza część sezonu niestety na minusie, a sama decyzja wyjazdu do Monterrey być może miała związek z promocją nowego obiektu tenisowego, przecinaniem wstęg itd.. Zdecydowały względy marketingowe, pewnie.

| Odpowiedz
blokuj
Pao

A czy tam czasem nie mają fioletowego dywanu? ;p
Użyłeś mojego nicka ale nie odpowiadasz do mnie, WTF?

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.