Wątek dotyczący artykułu

Śledztwo w sprawie wypadku obraża Golloba. "Tomasz jest naszym dobrem narodowym"

Prokuratura Rejonowa w Chełmnie wszczęła śledztwo w sprawie wypadku Tomasza Golloba na treningu przed zawodami motocrossowymi. Grzegorz Ślak, prawnik i przyjaciel zawodnika, uważa, że to nie ma sensu.

przeczytaj cały artykuł

Stainless

Zarzut pana Grzegorza Ślaka jest niezrozumiały. To nie jest śledztwo przeciwko Gollobowi. W ogóle to nie jest śledztwo „przeciwko” komuś, lecz „w sprawie”. Chodzi o wyjaśnienie przyczyn wypadku. Rozumiem, że kogoś te przyczyny mogą nie interesować, ale to nie znaczy, że są one nieistotne i bez znaczenia. To był poważny wypadek, którego nie można zbagatelizować i bardzo dobrze, że prokuratura się nim zajmuje.
Spójrzmy na sprawę z perspektywy Tomasza Golloba. Nie wiadomo, czy przypomni sobie przebieg wypadku. Czy mamy zakładać, że zupełnie nie obchodzi go, jak doszło do tego zdarzenia? Nie chce poznać przyczyn sytuacji, w której tak dramatycznie ucierpiał? Byłoby to bardzo dziwne. Dlatego uważam, że postępowanie prokuratury nie tylko nie „obraża” Golloba, lecz jest działaniem w jego najlepszym interesie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (26|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Mysz Polski FZ

jest zrozumialy, Golloba obrazaja rozne rzeczy na ktore bys nie wpadl , przypomnij sobie jaki byl obrazony jak 5 lat temu Dudek go wyprzedzil u was w Gorzowie, jak sie plul do kamery zapowietrzony.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|6)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
sylgda

Prawda , wyjaśnienie jak doszło do wypadku jest nie tylko istotne z punktu widzenia poszkodowanego, ale również dla innych zawodników, aby w przyszłości móc być może zapobiec podobym sytuacjom. Impreza masowa musi mieć spełnione określone warunki, które w 100% powinny być spełnione, w tym przypadku np. nie było sędziego z flagą, który w przypadku upadku jednego zawodnika powinien wymachać to pozostałym nadjeżdżającym, żeby mogli odpowiednio zareagować. Wg mnie mogło dojść do jeszcze większej tragedii, gdyby na Tomka wpadł np. kolejny zawodnik . Pan Wiśniewski sam mowił, że ledwo udało mu się wyhamować. Poza tym jak w przypadku każdego poważnego wypadku czy w pracy czy na drodze muszą się tym zajmować z urzędu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (10|0)
blokuj
mad.max

Dokładnie to samo chciałem napisać. To tak jak z wypadkami lotniczymi. Poza wyjaśnieniem przyczyn ważne są również zalecenia co robić, aby nie dochodziło do takich zdarzeń w przyszłości.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
MattSCali

Slak to taki chlopski filozof. Dorobil sie tytulow ale tytuly inteligencji nie poprawiaja ani kompleksow nie lecza. Jak byl w Australii na GP pare lat temu, jego podniecone wypowiedzi typu "tutaj kazdy ma lodz i piekny dom" jest na to doskonalym przykladem. Z drugiej strony, jestem przekonany, ze nie ma zlych intencji jesli chodzi o osoby slawne, do ktorych moze sie podpiac w celu zlapania swoich momentow w mediach.
Nie wiem, czy prokuratura nie zachowuje sie podobnie w tej spawie.

Mam nadzieje, ze nasz mistrz wyjdzie z tego calo w jak najszybszym czasie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.