Wątek dotyczący artykułu

Andy Murray skomentował słowa Margaret Court. "Każdy powinien mieć takie same prawa"

Andy'emu Murrayowi nie spodobała się nietolerancja Margaret Court, która potępia małżeństwa osób tej samej płci. Szkot przyznał w rozmowie z mediami, że każdy powinien mieć takie same prawa.

przeczytaj cały artykuł

Magiczny Piknik

Nie znałem Murraya od tej strony, ale dzięki tej wypowiedzi zyskał mój szacunek. Zresztą w cywilizacji zachodniej taka postawa nie jest niczym wyjątkowym, to na Wschodzie (czyli niestety również w Polsce) i w krajach trzeciego świata normą jest postawa odwrotna. Około 2/3 Polaków sprzeciwia się małżeństwom homoseksualnym, a więc przypuszczam, że Murray po tej wypowiedzi stracił w oczach sporej części polskich kibiców.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
grolo

Murray swego czasu zadziwił świat, a zwłaszcza Brytyjczyków, wybierając na swojego trenera Amelie Mauresmo (w czerwcu 2014). Nie dość, że Francuzka :)) to jeszcze gorzej :kobieta! , i jeszcze gorzej - lesbijka.
Po rezygnacji Ivana Lendla długo szukał i wraz z nim nowego coucha szukały mu media. A on z bardzo długiej listy kandydatów wybrał wariant, którego pośród tenisistów tej klasy nikt przed nim jeszcze nie próbował. Decydując się na zatrudnienie kobiety złamał kolejne tabu..
A potem przed całą Wielką Brytanią musiał się tłumaczyć, dlaczego ich ukochany jedyny tenisista światowej klasy i mistrz Wimbledonu na swojego trenera wybrał kobietę. Nie tylko tłumaczyć ale też bronić tej decyzji. Zrobił to z wielką klasą. .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
RaFanka

Wcześniej Andego trenowała matka. Z tego co wiem to żona też jest silną kobietą. Od zawsze miał więc takie autorytety i chyba mu z tym dobrze. Z kolei w obozie Rafy nie wyobrażam sobie trenerki ;-)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Magiczny Piknik

Czy Twoją etyką jest wkładanie komuś w usta słów, których ta osoba nie wypowiedziała? Nigdzie nie napisałem, że "pasjonuję się" grą Murraya ze względu na jego poglądy. Napisałem, że zyskał mój szacunek swoją wypowiedzią cytowaną w artykule - a w tej wypowiedzi tenisista broni ludzkich praw osób homoseksualnych. Czy na ten temat masz coś do powiedzenia?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Magiczny Piknik

W takim razie co ma znaczyć Twój komentarz pod moim adresem: "To też jest etyka zachodu? Pasjonować się czyjąś grą ze względu na poglądy?"
Jak mam to rozumieć? Proszę o odpowiedź.

| Odpowiedz
blokuj
pablo80 - RSKZ

Faktycznie trochę poniosło mnie z interpretacją...
Teraz ty. Gdzie napisałem, że "ty" tak twierdzisz lub uważasz... I że to są twoje słowa? Czekam na odpowiedź.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
grolo

"temat cię podniecil" ... - no wiesz co, to jest niedopuszczalne! Ubliżanie komuś poprzez wulgarne sugestie, gdy brakuje własnych argumentów. To właśnie zrobiłeś

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
grolo

To nie jest moja nadinterpretacja tylko Twoja nieudana próba wulgarnego dowcipu.
A twoim poplecznikom radzę przeczytać cały Twój wpis, zanim cię gorliwie wesprą,

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
margota

Hejka Grolo :))
Wydaje mi się, iz niesłusznie kierujesz te słowa do pabla. On nie należy do tego typu ludzi :))
Milusiego :))
= sorki, że się wtrąciłam

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
grolo

Ale ja nie wiem, kim @Pablo jest i nie oceniam go za calokształłt. Odnoszę się tylko do jego wypowiedzi tu, pod tym artykułem, i tylko je oceniam, nie jego osobę.
Stwierdzam fakt - @Pablo dopuścił się niedopuszczalnej manipulacji, a potem próby obrażenia swojego rozmówcy. Sam nie podał żadnych argumentów. Jeśli to człowiek myślący, to powinien to przemyśleć. Jak również powinien przemyśleć argumenty rozmówcy. ZANIM jej zaatakuje.
Niestety widzę, że chcąc się "z godnością" wycofać, brnie dalej. A to wskazuje na brak odwagi, by przyznać się do błędu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
grolo

Za to, że przyznałeś się do błędu ("Faktycznie trochę poniosło mnie z interpretacją..") , dałbym ci i 10 plusów, gdybym mógł.
Ale ty do tego natychmiast dodałeś " Gdzie napisałem, że "ty" tak twierdzisz lub uważasz... I że to są twoje słowa?"
Czyli próbowałeś wycofać się rakiem. A przecież twój wpis był konkretnie adresowany do konkretnej wypowiedzi kolegi i właśnie tej wypowiedzi przypisałeś swoją interpretację.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
pablo80 - RSKZ

Czyli jak rozumiem, gdzieś tam, że on tak twierdzi, a nawet tak myśli i czuje, co potwierdziła jego rodzina, sąsiad i pies... ???
Prawda jest objawiona przez grupę wzajemnej adoracji i wy lepiej wiecie co ja pisałem i myślałem...
Dla twojej wiadomości, chodziło mi o "zachodnie myślenie", ale wam i tak pewnie nie przetłumaczę, bo wy już swoje wiecie.
P.S. Nie zauważyłem też żadnych swoich popleczników...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|5)
blokuj
margota

Sorki grolo, ale nie zgadzam się z Twoją odpowiedzią, nie mniej dziękuję za nią :)
Nie uważasz, że zbyt daleko posuwasz się z ocenianiem wypowiedzi użytkowników ?
Z przyjemnością czytam Twoje posty na temat tenisa, ale nie opinie o użytkownikach.
To jest forum i wypowiadają się na nim różni ludzie o różnych przekonaniach i różnych humorów, dowcipów. Powiedzenie pabla nie było wulgarne, ale po Twoim poście mogło być tak odbierane. Pablo niczego się nie dopuścił i nie domniemaj bo to jest nie w porządku wobec niego. Sam adwersarz nie wypowiedział się w tym temacie czyli zrozumiał przekaz :)) Brawo dla Pana Magicznego :))
Proszę Cię byś mój post odebrał jako zwykłą wypowiedź na temat, a nie jako oskarżenie :))
Miłego, słonecznego i tenisowego :))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|4)
blokuj
margota

Potter Ty jesteś jedyny w swoim rodzaju :))
Pan Magiczny jest inny, ale też jedyny w swoim rodzaju, ale o tym jeszcze nie wiem :))
Milusiego chlipajło :))))))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
grolo

Wypowiedź Pabla nie było wulgarna??? To ci ją przypomnę, oto ona : ""Rozumiem, że temat cię podniecił, ale ani tobie, ani nikomu nic do ust nie wkładałem..." - w taki sposób pablo80 - RSKZ odpowiedział rozmówcy @Magiczny Piknik na jego MERYTORYCZNY i KULTURALNY wpis. W odpowiedzi nie znalazł żadnych merytorycznych argumentów, tych nie przedstawił ani razu. Żadnej wypowiedzi na temat, tylko dał wypowiedź wulgarną. Bo ona jest jednoznacznie wulgarna. Naprawdę tego nie widzisz???
Prześledź proszę cały wątek i proszę cię, bądź OBIEKTYWNA. Porównaj wypowiedzi Magicznego Piknika z wypowiedzią Pabla i wyciągnij wnioski. Niech to, że kogoś lubisz nie przesłania ci tego, że ten ktoś zachował się źle.
https://sportowefakty....k/11402756

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
pablo80 - RSKZ

Skoro wypowiedź była wulgarna, to ją zgłoś i niech ją usuną, a potem zgłoś się do biblioteki po słownik i sobie interpretuj do woli co autor miał na myśli...
Wulgarne, chamskie i nieetyczne jest sugerowanie komuś czegoś, czego nie zrobił. Nie moja wina, że twoje myśli biegają w takich kierunkach, że potem tak interpretujesz, a nie inaczej... Zresztą moja sprawa to też nie jest...
Dalej mi się nie chce użerać z ludźmi myślącymi za mnie...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
AJ10

Widzisz kolego, średnio inteligentny człowiek od razu zrozumiał, że pisałeś o Anglikach, którzy podziwiają grę kogoś ze względu na poglądy. Ale można tego nie zrozumieć i wytaczać działa na niewinnego, czy celowo, czy przez czytanie po łebkach, czy z innych powodów, nie mnie rozstrzygać, ale już z tym wkładaniem w usta to przegięli totalnie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|4)
blokuj
margota

Nie lubię tego robić, ale sytuacja trochę mnie przymusiła :( Te słowa napisał Pan Magiczny w swoim poście ....."Czy Twoją etyką jest wkładanie komuś w usta słów"
Oczywiście słowa wyrwane z kontekstu są niemiarodajne, ale tylko się nimi posiłkuję. Uważam, że pablo używając w swoim poście słowa "nie podniecaj się" nie miał na myśli sfery erotycznej ! Przykład : podniecają mnie mecze z Jurasem, nie w sensie erotycznym !!!!! I to się zgadza bo chodzę podniecona już od rana. Zwrot : "do ust niczego nie wkładałem" może jest odpowiedzią na zwrot zacytowany na początku mojego wpisu ???
Fakt nie wyszedł pablowi dowcipny zwrot, ale też przez Twoje wpisy nabrał tego "wulgarnego znaczenia", które Ty miałeś na myśli. Myślę, że objawiłeś się w nowej szacie ..... rezonera !
Sorry grolo, ale lubię nie lubię, uważam, że nie masz racji, a Ciebie też lubię :))) Uważam też, że Pan Magiczny i pablo szybko doszliby do porozumienia, obaj są inteligentni :))
Bardzo bym Cię prosiła by nie ciągnąć tego tematu dłużej, być może inaczej odbieramy ludzi, ja patrzę pozytywnie :))
Milusiego :))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
grolo

PS. Przeczytaj uważnie ten wątek https://sportowefakty....k/11402756 , a zobaczysz, że nie jest prawdą to, co napisałaś , że "Sam adwersarz nie wypowiedział się w tym temacie czyli zrozumiał przekaz".
Tu jest kulturalna odpowiedź usera @Magiczny Piknik na wypowiedż @Pabla (która była atakiem ni z gruszki ni z pietruszki):
"- Czy Twoją etyką jest wkładanie komuś w usta słów, których ta osoba nie wypowiedziała? Nigdzie nie napisałem, że "pasjonuję się" grą Murraya ze względu na jego poglądy. Napisałem, że zyskał mój szacunek swoją wypowiedzią cytowaną w artykule - a w tej wypowiedzi tenisista broni ludzkich praw osób homoseksualnych. Czy na ten temat masz coś do powiedzenia?"
Na to pablo80 - RSKZ "odpowiedział":
"- Rozumiem, że temat cię podniecił, ale ani tobie, ani nikomu nic do ust nie wkładałem..."
Na co @Magiczny Piknik odpisał:
"- W takim razie co ma znaczyć Twój komentarz pod moim adresem: "To też jest etyka zachodu? Pasjonować się czyjąś grą ze względu na poglądy?"
Jak mam to rozumieć? Proszę o odpowiedź."
Jak widać, @Pablo nie umiał dotrzymać kroku w dyskusji, próbował tylko:
1) zmanipulować wypowiedź adwersarza (pierwsza wypowiedź, której nie cytowałem, jest w linkowanym wątku, ta o "etyce zachodniej")
2) obrazić adwersarza, popisując się przy tym siermiężnym poczuciem humoru. Zero argumentów, a teksty typu "podnieciłeś się" itd są po prostu słabe

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
margota

Proponuję jednak Grolo - rezonerze , przeczytaj to Ty !!!!!
Przeczytaj ze zrozumieniem i nie manipuluj moim osądem !
Miłego !

| Odpowiedz
blokuj
grolo

Przekręcasz wypowiedź kolegi w sposób niedopuszczalny. Kolega nic nie pisał o tym, że z powodu wypowiedzi Murraya zacznie się pasjonować się jego grą Murraya , tylko pisał o szacunku dla jego osoby za tę wypowiedź.
Może po prostu przeczytaj coś, zanim się do tego ustosunkujesz?
Najlepiej przeczytaj dwa razy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Sharapov

bo Polska mentalnie jest na wschodzie, nigdy nie będziemy zachodem. Nigdy. Troche sie wysmiewamy ze wschodu tych nie lubimy, tamci źli ale to nasza liga. Popatrz na stolice jak Wawa chce sie równac z jakimis zachodnimi metropoliami to przeciez niebo a ziemia. Nasza liga to Bratysława, Praga, Budapeszt, Kijów itp a nie zachodnie metropolie

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.