Wątek dotyczący artykułu

Falubaz - Sparta: Imponujący finisz zielonogórzan. Goście nie wytrzymali końcówki (relacja)

W meczu 7. kolejki PGE Ekstraligi, Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra pokonał Betard Spartę Wrocław 48:42. 2588 - tyle dni na zwycięstwo przy Wrocławskiej czeka ekipa ze stolicy Dolnego Śląska. Poczeka jeszcze dłużej.

przeczytaj cały artykuł

Cezariusz

Derby Dolnego Śląska przegrał Woźniak, który dwa razy tracił punkty po absurdalnych błędach. Inna sprawa, że tor był fatalny i po raz kolejny centrala (dzieło komisarza) ma kibiców gdzieś. Niestety ucierpiały także moje uszy, bo musiałem słuchać głupkowatych komentarzy M. Jabłońskiego, który swoim gimnazjalnymi żartami i jeszcze gorszym śmiechem doprowadził mnie w końcu do wyłączenia dźwięku. Na nieszczęście zdążyłem usłyszeć jak S. Ryczel wykonał fascynujący komentarz z "walki" Doyle'a z Protasiewiczem, nazywając ich rywalami gdy para Falubazu jechała na 5:1... Potem był mecz w Częstochowie i sytuacja odmieniła się o 180 stopni.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
dozi4

Strasznie musiałeś podupaść na zdrowiu słuchając tej transmisji ...
Jakie derby Dolnego Śląska tam oglądałeś ? Zielona Góra to Ziemia Lubuska i derby są tylko jedne - z Gorzowem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
maciehuj

"Ziemia Lubuska" to wymysł komunistów na potrzeby nowego podziału administracyjnego po wojnie. Zielona Góra przez wieki była częścią Dolnego Śląska. Z historii musiałeś zbierać w szkole dwóje jeśli stamtąd pochodzisz i o tym nie wiesz.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
ws21

.....tylko że Gorzów jest wielkopolski.
Oj kiepsko znamy historię.
A Ziemia Lubuska tak naprawdę to leży w większości obecnie na terenie Niemiec.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
maciehuj

jakie głupoty? Obecne ZG ani Gorzów nigdy nie leżały w granicach Ziemi lubuskiej - obszaru wyróżnianego przez krótki okres w czasach piastowskich, na potrzeby PRLowskich planistów odkopano tą nazwę z czeluści historii i inkorporowano śląską Zieloną Górę i wielkopolski Gorzów.
Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
dozi4

Nie zamierzam z Tobą polemizować , ponieważ z historycznego punktu widzenia w pełni się z Tobą zgadzam. Żyjemy jednak w czasach gdy Zielona Góra nie leży w granicach administracyjnych Dolnego Śląska , a "los" skojarzył , że to Gorzów i Zielona Góra są w obrębie tego samego województwa. Ludzi mieszkających w tym województwie ( nie tylko ) gdy zapytasz , o derby żużlowe to na 10 zapytanych 9 odpowie Tobie , że są tylko jedne Gorzów - Zielona Góra.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.