Wątek dotyczący artykułu

Skandal na DME w Lille. Organizatorzy dyskwalifikowali Polaków. Mocne słowa Pawła Fajdka

Polscy lekkoatleci zajęli drugie miejsce w Drużynowych ME. Mimo iż był to historyczny sukces naszej kadry, nie obyło się bez skandalu. Organizatorzy zdyskwalifikowali troje naszych zawodników. - To jakiś absurd - ocenia Paweł Fajdek.

przeczytaj cały artykuł

Janusz Hermanowski

Ty chyba nie oglądałeś bieg Adama.Chłopak został brutalnie zepchnięty z bieżni i co mógł zrobić.Żeby utrzymać równowagę musiał przez krótki odcinek biec po murawie boiska.A czy widziałeś Holendra.który też powinien zostać zdyskwalifikowany,ale że miał pysk więc został dopuszczony do powtórnego biegu.Jednak szowinizm jest i w sporcie.Ale następne będą w Bydgoszczy,wiec może będzie lepiej

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
panda25

Każdy widział, co chciał widzieć. To Adam przepychał się do przodu - ja akurat to widziałem. :-)
I kibicowałem oczywiście jemu. :-)
Natomiast dyskwalifikacji o tyle nie rozumiem, że Polak nie zyskał na przebiegnięciu po trawie. Inaczej by to wyglądało na łuku, gdzie mógłby w ten sposób osiągnąć korzyść. Zapewne jednak są przepisy, na które można było się powołać i stąd dyskwalifikacja...
Moim zdaniem Kszczot popełnił błąd taktyczny, dając się zamknąć przy kredzie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
panda25

Masz gdzieś te przepisy? Z ciekawości pytam, nie zaczepiam. :-)
Wydawało mi się, że sprawa dotyczyła reakcji startowej, ale w oparciu o oderwanie nóg od bloku. Ustalenie arbitralne, że człowiek nie może zareagować w jakimś czasie (0,1s od wystrzału) jest mimo wszystko dyskusyjne, choć przepis to przepis...
Ale później dość długo realizator pokazywał moment właśnie oderwania lewej ręki od bieżni.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
laniro

Dokładnie, masz racje :) Poza tym jeśli nawet Karolina oderwała tę rękę, to zgoła minimalnie, bo oglądałem to na powtórkach. Przychylam się do opinii poniżej, że to musiała być jakaś awaria aparatury mierzącej reakcję. Według aparatury praktycznie identyczną reakcję miała Białorusinka - jej oczywiście nie zdyskwalifikowano.

| Odpowiedz
blokuj
Ramzes V

Białorusinka nie jest z zachodu, wiec te poniższe oskarżenia o dyskryminację wschodu psu na budę. Holendra na 400m też w efekcie zdyskwalifikowano, choć dopiero po biegu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Korinetox

Zachód nie ma potrzeby dowalenia Białorusi - Łukaszenka jako przyjaciel i lennik Putina jest wysoko ceniony na zachodzie, zwłaszcza we Francji, Niemczech, Belgii czy Holandii w kręgach lewicowych. To, że jest to wschód nie ma tu znaczenia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Ramzes V

Czytałem to parę lat temu w wersji papierowej, ale na stronach IAAF z pewnością je znajdziesz choć w wersji angielskiej. Niestety nie jestem orłem z tego języka. Mogła być też do tej pory nowelizacja, ale z pewnością zaostrzająca problem. Poza tym DME jak zapewne zauważyłeś rządziły się również swoimi ustaleniami. Na przykład ilością strąceń przy skokach. Realizator transmisji do znudzenia pokazywał tą rękę, więc zapewne o to poszło. Na komentatorów telewizyjnych trzeba patrzeć z przymrużeniem oka. Nie zawsze są perfekt przygotowani.

| Odpowiedz
blokuj
panda25

OK, w wolnej chwili poszukam (jak nie zapomnę, choć pewnie kolejne jakieś dyskwalifikacje mi przypomną...)
Co do ilości strąceń poprzeczki (skok wzwyż, skok o tyczce) - akurat ten przepis jet nawet i ciekawy. Masz w sumie 4 możliwości strącenia, a pod rząd tylko trzy i koniec!
Ostrzejszy, ale czy zły...? Nie słyszałem opinii samych zawodników, a pewnie warto by posłuchać.
Co do komentarza: przełączałem oglądanie zawodów miedzy TVP Sport i Eurosport.
I akurat byłem na tzw. publicznej (tak zwanej, bo chryją jest by publiczna nie była ogólnie dostępna, choć robiona jest za publiczne pieniądze i oczekuje się abonamentu...).
I jakie były ciekawe reakcje po wygranej naszych w sztafecie 4x400 - radość ze zwycięstwa, a w tle wyniki sumujące finał A i B... I ZONK! Z pierwszego zrobiło się czwarte :-)

No, ale to wynikało ze specyfiki organizacyjnej (11 ekip nie upchnęłoby się w jednym starcie). Kto wie jednak, czy nie należałoby rozegrać półfinałów...?

| Odpowiedz
blokuj
Korinetox

Ewa - słusznie, Karolina - baaaaaaardzo dyskusyjne (prawdopodobnie awaria szajs sprzętu który przygotowali Francuzi), Adam - mieli powód, ale gdyby to był Niemiec, Angol albo Francuz dyskwalifikacji w życiu by NIE BYŁO.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.