Wątek dotyczący artykułu

MŚ Londyn 2017: koledzy Usaina Bolta wściekli na organizatorów

Jamajska sztafeta 4x100 metrów obwinia organizatorów mistrzostw świata o to, że Usain Bolt na ostatniej zmianie doznał kontuzji. Koledzy Bolta uważają, że uraz jest wynikiem trzymania zawodników w zimnym pokoju przez 40 minut przed startem.

przeczytaj cały artykuł


panda25

1) Dziwne jest to, że z tego artykułu ani słowem nie wybrzmiewa stanowisko Bolta, a wielu piszących tutaj opinie wyraża się tak, jakby to on zgłaszał pretensje. Jak znacie źródło JEGO wypowiedzi, to proszę je podać.
2) Usain Bolt "pajacuje", bo ma taki styl - jednym to odpowiada, innym nie (mnie nie przeszkadza). Nic nie ma to wspólnego ani z cyklem przygotowań, ani z koncentracją przed biegiem (ci, którzy oglądają lekką atletykę i śledzą karierę Jamajczyka, to wiedzą).
3) Moim zdaniem, Bolt nie był przygotowany do MŚ tak, jak do tej pory - zresztą pisało się o tym już przed imprezą. I to jest chyba główny powód jego wyników w Londynie. Poza tym narzekał na problemy zdrowotne kontuzję, pisano także tutaj na SF (w czerwcu), dlatego m.in. nie startował na 200 m. Nie wiem, czy we wczorajszym biegu złapał kontuzję, czy też zauważył, że nie da rady - oba scenariusze są realne. Nie zmienia to niczego w ocenie całej jego kariery.
4) A dyskusje na temat ewentualnego dopingu - jego, czy Jamajczyków? Praesumptio boni viri - od czasów rzymskich obowiązuje zasada domniemania niewinności :-)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.