Wątek dotyczący posta na blogu

Paweł Ostrowski o Agnieszce Radwańskiej

użytkownik usunął konto-

BARTOSZ GĘBICZ: Agnieszka Radwańska w Wimbledonie wydawała się odzyskiwać wysoką formę. Teraz w Ameryce gra w kratkę. Zagrała dwa dobre mecze, potem przyszły dwa słabsze spotkania. Czy taka huśtawka czeka ją także dalej? PAWEŁ OSTROWSKI: Sądzę, że w najbliższym czasie sytuacja nie ulegnie zmianie. Czeka (…)

przeczytaj cały artykuł

Pottermaniack

Szczególnie, jeśli potrafi ładnie ubierać słowa. Tyle że z tych ogólników niewiele wynika. Poprawić serwis i forehand - jak? I skąd Ostrowski wie, że Radwańska nie próbowała tego i nie próbuje? Bo o takich próbach pisał choćby Karol Stopa. Skąd Ostrowski wie jakie są jej priorytety? I dlaczego nie opatentował swojej metody znaczącego zwiększania szybkości uderzeń bez siłowni, bo jak rozumiem to metoda sprawdzona na jakiejś zawodowej tenisistce i dająca wymierne efekty? Czy Ostrowski jest osobą ze sztabu Radwańskiej czy osobą z zewnątrz? Czy zna jej dokładne parametry zdrowotne, miejsca kontuzjogenne, intensywność treningów? Prawda jest taka, że za Radwańską stoją wyniki i co by nie mówić to ona ma największą wiedzę o swoim ciele i o swoim tenisie. Prawda jest też taka, że jeśli pomyślę, że chciałbym skakać na trzy metry do góry, to od samego pozytywnego myślenia i specjalistycznego treningu tyle nie skoczę, bo moje ciało ma pewne ograniczenia i możliwe, że Radwańska w pewnym momencie dotarła do takiej ściany. Nie dało się biec szybciej, nie dało się częściej uderzać. Prawdą jest też, że czas działa na niekorzyść tenisistek prezentujących taki styl jak Agnieszka i nie zmieni tego nawet trend długowieczności w sporcie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Vivendi

Co ciekawe w tej obszernej analizie nie ma słowa o tegorocznych kontuzjach i chorobach AR. Głos interesujący ale sprawia wrażenie, że wnioski wyciągnął z pominięciem wielu danych.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
juuliaa

Pan Ostrowski 19 stycznia 2017 roku, po meczu Agi z Lucic Baroni

"Starał się jednak z dystansem podejść do niespodziewanej porażki Radwańskiej.

– Z pewnością miała słabszy dzień. Ale taki też miał dziś Serb Novak Djoković. Rumunka Simona Halep przegrała z kolei w pierwszej rundzie – argumentował.

Ostrowski nie podejrzewa, by Lucić-Baroni, która poprzednio pierwszą rundę singla w Australian Open przeszła w 1998 roku, była w stanie dotrzeć daleko podczas bieżącej edycji.

– Ona była wybitnie nastawiona na mecz z Agnieszką. Wątpię, by zdziałała coś więcej – ocenił."

Pan Ostrowski 27 kwietnia 2017 roku po meczu Agi z Makarova.

"Wszystko może się zdarzyć, jednak znając Agnieszkę nie wyobrażam sobie tak czarnego scenariusza. Myślę, że w końcu będzie próbować jakiś delikatnych zmian. Moim zdaniem tenisowo powinna zrobić wszystko, by dodać po kilka kilometrów do prędkości uderzeń. Rewolucji w tym wieku nie da się przeprowadzić, ale solidny lifting forhendu i serwisu – patrzę z pozycji coacha – jest moim zdaniem realny. Trzeba tylko trochę zaryzykować! Agnieszka jest konsekwentna i ma zaufanie do swego sztabu."

Pan Ostrowski 17 czerwca 2017 roku po meczu Agi z Davis

"Wielki pech trzeba przezwyciężyć i mam nadzieję, że Radwańskiej się uda. Trawa to jej nawierzchnia i jej środowisko naturalne. Na razie w tym sezonie nie ma zbyt wielu powodów do optymizmu, ale mimo wszystko jestem dobrej myśli! "

Pan Ostrowski z sierpniu " w koncu" postawil odwazna teze
Sądzę, że w najbliższym czasie sytuacja nie ulegnie zmianie. Czeka nas przeplatanka dobra ze złem. Wytłumaczę zaraz, dlaczego. Agnieszka jest osobą w stu procentach spełnioną.

Brawo za odwage! Brawo dla tego Pana!. Znajdz mi Potter "szalenca", co by teraz napisal, ze wierzy, ze Radwanska bedzie jeszcze w stanie wrocic do tej gry chocby sprzed roku... Nawet Fibak juz tego nie pisze.

Ps Pan Ostrowski o Radwanskiej 31.03. 2015....

"Pojawiają się jednak pytania, w jakim momencie kariery się znajduje. Pierwsze, czy nie poczuła sportowego spełnienia? Już osiągnęła gigantyczny sukces jak na tenisowe możliwości kraju, który reprezentuje. I ona na pewno zdaje sobie z tego sprawę. Pewnie się zastanawia, czy dalej brać w tym udział, a jeżeli tak, to w jakim stopniu się angażować. Może iść łatwiejszą drogą."

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|0)
blokuj
Queen Marusia

" Już osiągnęła gigantyczny sukces jak na tenisowe możliwości kraju, który reprezentuje. I ona na pewno zdaje sobie z tego sprawę. Pewnie się zastanawia, czy dalej brać w tym udział, a jeżeli tak, to w jakim stopniu się angażować. Może iść łatwiejszą drogą."

Tu byc moze jest pies pogrzebany

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Isioprzerzut

Dzięki Julio za te fragmenty. W tym wywiadzie który wkleiłam, pan Ostrowski wydał mi się dość rzeczowy i konkretny, ale jak widać - płynie równo z prądem jak każdy inny. Wygląda na to, że teraz każdy mądry...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Queen Marusia

Madrym mozna bylo byc i dwa lata temu jak rowniez i trzy albo wiecej.Warto obserwowac i czerpac wiedze z wielu zrodel.A przede wszystkim myslec na wlasna reke.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.