Wątek dotyczący artykułu

ME 2017 w siatkówce: nastał czas analiz. Dymisja de Giorgiego i Kasprzyka możliwa

- Nie można trzymać ludzi na siłę, jeśli nie chcą pracować - mówił prezes PZPS Jacek Kasprzyk o ewentualnej dymisji trenera Ferdinando de Giorgiego ze stanowiska trenera reprezentacji Polski. Nie wyklucza też, że sam odejdzie ze stanowiska.

przeczytaj cały artykuł


Basil

Gdybym był prezesem Kasprzykiem załatwiłbym sprawę w następujący sposób -

1. Fefe i Kaczmarczyk do natychmiastowego zwolnienia. Pierwszy pokazał, że o trenowaniu reprezentacji nie ma większego pojęcia. Fatalne przygotowanie fizyczne do obydwu turniejów było aż nadto widoczne, do tego dołożyłbym prowadzenie drużyny podczas meczu mniej więcej na poziomie popołudniowej gierki w krakowskim Parku Jordana oraz przede wszystkim fatalny brak nabiału, strach przed postawieniem na faktycznie najlepszych, kurczowe trzymanie się bezpiecznych wyborów - mam szczerą nadzieję, że jednak autonomicznych, nienarzuconych. Jeśli chodzi o Oskara - związek inwestuje w niego od dawna, teraz jako asystent jest z całą pewnością współodpowiedzialny za blamaż i tak po ludzku zwolniłbym jego miejsce komuś innemu. Głęboko wierzę, że jest w Polsce jeszcze kilka innych osobowości zasługujących na podobny kredyt zaufania.
2. Zakładając, że opinia publiczna, zwłaszcza przy obecnej koniunkturze politycznej nie zniesie kolejnego trenera obcokrajowca postawiłbym na jakiegoś Polaka na dorobku. Gruszka, który jest jakimś tam pozytywnym bohaterem polskiej siatkówki a przez Fefe został upodlony (przynajmniej tak to wyglądało w telewizji) do roli podającego tabliczki zawodnikom, ew. przybijającego "piątki", Bednaruk, którego dalej uważam za jedną z ciekawszych postaci na ligowych stołkach a jego ostatnie porażki z reprezentacją juniorów wynikają bardziej z beznadziei wybrakowanego pod względem siatkarskim inwentarza, Gogol, który wydaje się być szczerym pasjonatem siatkówki w dodatku wciąż łaknącym wiedzy z dobrych źródeł. Któregoś z ww wyposażyłbym w bardziej doświadczonego asystenta, człowieka niekoniecznie o głośnym nazwisku w obawie o problemy natury konfliktu autorytetów ale takiego, który znany jest z tego, że robi dobrą robotę w swoim środowisku - jest masę trenerów-budowniczych fantastycznych systemów szkolenia młodzieży w Argentynie, Brazylii czy USA, można znaleźć jakieś równie wartościowe postaci np. z brazylijskiej Superligi nie będące jednocześnie tak głośnymi nazwiskami jak Mendez czy Fronckowiak. Tak samo kogoś takiego umieściłbym w Spale bo to co się tam dzieje, jak wygląda przyjęcie i zagrywka kolejnych pokoleń młodych siatkarzy to rozbój czego owoce zbieramy teraz, obrywając od drużyn z trzeciego szeregu.
3. Nie wiem jak wygląda kwestia wpływów w związku ale ostatnie zdarzenia wykorzystałbym do zmarginalizowania znaczenia frakcji kędzierzyńskiej, która wcześniej wściekle promowała kandydaturę Fefe, teraz najprawdopodobniej zwiera szyki, żeby Włocha na stanowisku obronić a ew. konsekwencje i pretensje i tak zbierze związkowa góra. To chyba także najlepszy czas aby odciąć reprezentację od nadzorujących ją klanów bo w dramatyczny sposób wpływa to na jakość powołań i późniejszych wyborów.

Niestety jestem przekonany, że Fefe zostanie na stanowisku bo wydaje się, że w przeciwieństwie do poprzedników najlepiej wie, z której strony jest kromka chleba posmarowana i jak pokazały wywiady przeprowadzone po meczu daleko mu moim zdaniem do jakichś zachowań honorowych a sam związek jest w tym momencie słaby jak nigdy. Prezes Kasprzyk niestety nijak się ma do prezesa Przedpełskiego, który doskonale rozumiał rynek i specyfikę boomu na niszowy sport sam w sobie mało atrakcyjny a więc uzależniony od sukcesów. No, a że wszystko potoczyło się inaczej niż miało to i mamy jak mamy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
p_

1. człowieku o czym ty mówisz? kibicem resovii jestes czy co? :D
typowo logiczne perspektywiczne myślenie, zwolnić trenera po kilku miesiącach pracy, kończą się czasy mocnej męskiej reprezentacji i tyle, nie ma szkolenia na odpowiednim poziomie, nie będzie grania seniorskiego, a sam trener może i coś zrobił nie tak jak powinien, ale korzystał z tego, co w kraju jest, a że jest wielkie g... to już nie jego wina
2. Skąd opinia, że Gruszka został upodlony? oglądasz go na treningach? wiesz, jak pracuje z kadrą i jaka jest jego rola?
piszesz o wybrakowanym inwentarzu, nie wpadłeś na to, że tak samo jest u seniorów?
3. i wiadomo już, że jesteś fanem jakiegoś "wybitnego" zespołu pokroju resovia który nic nie osiąga i najnormalnie żal ci d... ściska

fachowiec z bożej łaski

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Holender

1.Nie jestem kibicem Resovi.
2.Upodlony w sensie ze siedzial na lawce i jego twarz pozostawiala duzo do zyczenia.Posiada wieksza wiedze o siatkowce niz podnoszenie karteczek i bicie piątek tym pseudo siatkarzom.
3. No coments,
4.Basil dobrze wszystko opisal..............tyle w temacie....acha...
5 I jestem kibicem reprezentacji Polski a nie jakis tam Zaksów czy resowi

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Allez

Brawo Basil za twoj przenikliwy komentarz. Rzadko, ZBYT rzadko sie tu pojawiasz a szkoda, bo masz wiele do powiedzenia. Brakuje kogos, by zripostowal wiele bzdur, ktore wypisywane sa tu zawodowo przez ludzi, ktorzy biora za to zawodowe pieniadze a nie wiedza co pisza. Chocby ten ostatni "chwytliwy" tytul powtarzajacy przestarzale slogany o "silowej rosyjskiej siatkowce"

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Allez

ad pkt 2 . A co sadzisz o trenerze Daszkiewiczu? Zdaje mi sie, ze to jedyny trener , ktory wyrazil zainteresowanie obserwacja in situ warsztatu trenerskiego Anastasiego, na ktore ten zapraszal do Spaly wszystkich polskich trenerow

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.