Wątek dotyczący artykułu

Lukas Podolski: Chcę zagrać w Górniku i dotrzymam słowa

- Obiecałem kiedyś, że zagram w Górniku i tego się trzymam. Chcę dotrzymać słowa - mówi Lukas Podolski. Pochodzący z Gliwic 130-krotny reprezentant Niemiec jest zdeklarowanym fanem zabrzańskiego klubu.

przeczytaj cały artykuł

Kazimierz Badura

Ja wychodzę z założenia, że Polak nigdy nie zagrałby dla niemiec. Nie chodzi o samą grę, ale o ten moment gdy trzeba stanąć i zaspiewać niemiecki hymn. On to robił. rozumiem, że go nie chcieli w polskiej reprezentacji, ale nie zmienia to faktu, że normalny Polak dla Niemców w życiu nie zagrałby.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|11)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
panda25

Nie zmienia to faktu, że normalny Polak dla Niemców w życiu nie zagrałby"

Ciekawi mnie jedno - czy chodzi o Niemców, czy w ogóle o inny kraj?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
panda25

To zależy od okoliczności. Gdyby ten Niemiec wprowadził się do Polski, zamieszkał, być może założył rodzinę, nauczył się polskiego i na tej podstawie uzyskał obywatelstwo oraz - jeden z warunków podstawowych - nie grałby w reprezentacji innego kraju, to nie miałbym nic przeciwko temu.
Jednak nie wiem, dlaczego o to pytasz? Przecież tu mówimy o grze w drużynie ligowej?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
hack

Zanim coś napiszesz prześledź perypetie jakie towarzyszyły Podolskiemu w podjęciu decyzji o występach dla Niemiec. Podolscy wyemigrowali z 2 letnim synem i dostali obywatelstwo Niemiec (realia lat 80tych), ale z tego co wiem nigdy nie zrzekli się polskiego. To nasz klasowy, światowy, zespół trenerski na czele z PZPN, zdecydował się odrzucić prośbę Podolskiego o powołanie do reprezentacji Polski, bo tenże był za słaby aby grać dla RP (vide Lewandowski za słaby do Legii)! Po drugie pokaż mi nagranie kiedy Podolski śpiewa niemiecki hymn, on stoi i słucha, ale nigdy nie widziałem go śpiewającego, a od wielu lat staram się oglądać wszystkie mecze niemieckiej kadry. Zresztą media w Niemczech wielokrotnie krytykowały go za takie zachowanie. Mylisz Podolskiego z Klose, który wyemigrował z rodzicami gdy miał 6 lat i totalnie odcina się od Polski, od swoich korzeni, a co najciekawsze rodzice Klose byli sportowcami i reprezentantami Polski, a poszło o to, że komuna nie dała im mieszkania jakiego chcieli, o czym sami mówili w jednym z wywiadów, więc obrazili się na kraj, Polaków i swoją historię. Dla Podolskiego mam szacunek, dla Klose, zupełnie nie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|1)
blokuj
Debylek

Błaszczykowski, Lewandowski, Piszczek, Juskowiak. Oni wszyscy (i wielu innych) grało w niemieckich klubach, czyli też"dla Niemców". Też nie są normalni? Ludzie jadący tam za pracą ma dzieci. Też nie normalni Polacy? Czasami mam wrażenie że niektórzy jak owieczki idą w hasła niektórych ludzi niewidzacych jak zmienił się świat.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|0)
blokuj
Komentarz usunięty

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.