Wątek dotyczący artykułu

Kamil Stoch jest sportowcem, Adam Małysz był zjawiskiem. Wybraliście największego

A jednak! W dyskusji była burza, w ankiecie już ponad 13 tys. oddanych głosów. I dla 71 procent czytelników WP SportoweFakty to Adam Małysz, a nie Kamil Stoch jest największym polskim skoczkiem w historii.

przeczytaj cały artykuł


Marian Jaśkiewicz

kochani nie czytałem wszystkich komentarzy ..... ale zgadzam się z autorem tekstu .... ADAM MAŁYSZ ...to fenomen...., natomiast KAMIL STOCH .... jest dwukrotny Mistrzem Olimpijskim ......, ale nie kto inny jak Adm Małysz docenił ten wyczyn...., kiedy Kamil Stoch powiedział, że nie chce porównań do Małysza .... trochę się oburzyłem .... jednak.... z tak zwanej perspektywy ....., była to bardzo dojrzała wypowiedź...... ale z całą pewnością Małysz jest jeden ....., a teraz o jego fenomenie ..... , żeby nie przegapić transmisji pojechałem kupić taki mały 14 calowy telewizorek, który mam do dziś .... gdyż pracowałem na własnej budowie domu .....

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Stary Poznaniak

Kolego, czym zaczniesz coś pisać to sprawdź, Adam wygrał turniej Czterech skoczni! Po drugie Kamil czym osiągnął coś w sporcie nie trenował 5 lat tylko dużo więcej, choć miał talent jak może Małysz. Kamil zaczynał wyjazdy już sponsorowane z sprzętem, w dużej mierze dzięki Małyszowi, a Adam spał na puchazze z trenerem w jednym pokoju bo tak wyglądała nasza ekipa. W jego karierze pojawiło się kilka osób które pomogły w dojściu do sprzętu ( choćby Goldbereger który namówił RedBulla do współpracy z Małyszem) ale zawsze był o krok za skoczkami z Austrii czy Niemiec. Musiał wiele ciągnąć na swoich barkach, nawet samochodu wygranego w turnieju nie mógł przywieść bo podatek nałożony na nowe auto (Audi) zjadło by Małysza całego z butami. Sponsorzy pojawili się po sukcesach Adama i dzięki nie mu dziś skoczkowie mają tak jak powinni mieć zawodowi sportowcy. To nie umniejsza Kamilowi i spółce ich umiejętności, ale pokazuje jak trzeba było walczyć aby przetrwać. Warto odwiedzieć muzeum Adama i zobaczyć na oczy co on osiągnął ile ma medali i trofeów, jest to taka ilość że do dziś się zastanawiam jak on to osiągnął. A osły które mu ubliżają że prosty że dekarz,na forum są nikim. On jest po latach Pan Małysz a oni tylko miernotami za klawiaturą. Na koniec, Kamil jest bardzo mądrym i pracowitym facetem który ma plan na swoją karierę , widać ze szanuje Małysza ze wzajemnością i niech tak zostanie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Marian Dupodajew

Stoch jest bez porównania lepszym zawodnikiem, ma na swoim koncie złote medale olimpijskie, wygrał Turniej Czterech skoczni w stylu o jakim Małysz mógł tylko pomarzyć.. Małysz i Stoch to dwa różne przypadki. Pierwszy był prostym chłopakiem po zawodówce, który ma problemy z mówieniem, jest zagubiony w wielkim świecie i tylko jak narty zakłada to zmienia się w innego człowieka. Stoch zaś jest jak dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo: ma fachowców od wszystkiego, ma sponsorów, skończył studia, zna języki i przed kamerą czuje się swobodnie. To sprawia, że u wielu ma od razu przerąbane, bo ludzie nie lubią zbyt mądrych, zbyt ładnych i w ogóle takich, którym się powodzi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
Stary Poznaniak

co ty kolego mówisz! Co ma wykształcenie do osiągnięć sportowych.... Adam dzięki Swojej karierze się rozwinął intelektualnie co pokazuje że gdyby miał warunki może by też studiował, nigdy nie mów nigdy....jeżeli nauczył się płynnie mówić w jezyku angielskim i niemieckim to nie jest takim prostym chłopaczkiem....Sprawdź jak sobie dobrze radzi na stronie Red Bulla, jeżeli znasz język.... nikt nie mówi że jest poliglotą ale daje radę.... Takich długich nominacji w skokach jak Adam nikt na razie z Polskich skoczków nie miał, ja pamiętam jak wymiatał i to w jakim stylu.... Kamil jest doskonały analizuje swoje skoki, lata cudownie ale jak sam napisałeś za nim stoi cała instytucja która jest dzięki właśnie Małyszowi... jeżeli tego nie rozumiesz to trudno nie masz pojęcia o sporcie zawodowym...Ile wysiłku kosztowało Małysza przebić się przez koalicje Austrii i Niemiec.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kibic____

Małysz jest fenomenem społecznym i tu wątpię, żeby w najbliższym czasie pojawił się kolejny taki człowiek. Nawet Lewandowskiego nie można z nim porównać i wątpię, żeby osiągnął to nawet strzelając hat-trick w finale w Rosji.
Jeśli jednak chodzi o dokonania czysto sportowe to nie można powiedzieć, że Pele był lepszy od Messiego bo miał gorsze warunki rozwoju. To jest idiotyzm. Stoch jest profesjonalistą i osiągnął sportowo tyle co Małysz, a moim zdaniem nawet więcej. Nie ma sensu porównywać ich jako sportowców bo nie skaczą w jednym czasie, można za to porównać osiągnięcia. Kwestią względna jest kto jest lepszy: Amman z 4 złotymi medalami, czy Małysz bez złota olimpijskiego, ale z osiągnięciami, których Amman juz nigdy nie zdobędzie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.