Wątek dotyczący artykułu

Pieniądze czy talent? Połowa stawki F1 to pay-driverzy

Lada moment Williams ma ogłosić podpisanie kontraktu z Siergiejem Sirotkinem. Jeśli tak się stanie, potwierdzi to jeden z głównych problemów Formuły 1. Pay-driverzy, czyli kierowcy płacący za starty, stanowią już połowę stawki F1. Fani są wściekli.

przeczytaj cały artykuł

rico.1

Nie krótko, ale na temat. Nie mam zamiaru w F1 oglądać wyścigów pseudo utalentowanych kierowców, dzięki kasie bogatych tatusiow albo firm, bo
to już nie jest prawdziwy sport i nie ma co oglądać.
Pełna racja, bardzo dobry artykuł, otwiera oczy wielu środowiskom wyścigowym - F1 to Królowa Sportu!!! Nie ma tu miejsca na kasiastych kierowców z dobrymi umiejętnościami. Powinni tu trafiać sami utalentowani kierowcy, za sprawą swoich wyników i osiągnięć, a nie kasy. Wtedy to jest prawdziwy sport i królowa sportu.
Jeśli taki Sirotkin tester w Renault nie blysnąl talentem, a Kubica po 6 latach przerwy na tych samych testach był od niego szybszy, to nie czas na takich "Sirotkin-ów".
W BMW Sauber Kubica jako tester bił czasy całej stawki na treningach - niewielu pamięta, bo byli jeszcze smrodami.
To jest właśnie talent sportowy i takich należy poszukiwać do F1.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
LW1916

Dlatego nie oglądam tego już od kliku lat, a F1 śledziłem jeszcze kiedy była na Eurosporcie na początku lat 90-tych. Nie przeszkadzał mi też niemiecki komentarz gdy oglądałem to w RTL. Ale wtedy były emocje, to byli najlepsi kierowcy świata, siedzący za kierownicą najszybszych aut. A teraz?? Nawet jak człowiek przypomni sobie czasy Roberta, choćby podczas tej walki z Massą podczas GP Japonii to mu się łezka kręci:

Gdyby obecnie pokazali taką walkę to skończyłoby się na dyskwalifikacji obydwu "za niebezpieczną jazdę i zagrażanie bezpieczeństwu innych kierowców". Teraz zrobili z F1 sport dla bogatych pajacyków. Gdy odejdą Hamilton, Alonso czy Vettel to już w ogóle będzie karykatura tego sportu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.