Wątek dotyczący artykułu

Australian Open: Hyeon Chung pokonał Tennysa Sandgrena w pojedynku rewelacji turnieju. Koreańczyk zagra o finał

Hyeon Chung w trzech setach pokonał Tennysa Sandgrena w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych Australian Open 2018. Tym samym Koreańczyk został pierwszym w historii reprezentantem swojego kraju w półfinale turnieju wielkoszlemowego.

przeczytaj cały artykuł

margota

Ciekawa jestem jakby potoczyły się losy tego szlema gdyby ta dwójka nie grała z sobą a z innymi tenisistami ????
Czy wówczas awansowali by do półfinału ??
Czy rośnie nowa para długoletnich przeciwników takich jak Rafa i Roger ??

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Zartanxxx

Takich zastępców Nadala , Federera czy Djokovicia było już multum , zaczynając od Zverivevów , Kyrgiosów , Dmitrovów i innych młodych co pokazali się na jednym turnieju i tyle.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
margota

To racja :))
Bardziej myślałam o pojedynkach na kortach :))
Nie w sferze zastępstwa Rafy i Rogera !
Dzieki za odpowiedź, milusiego dnia :))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Zartanxxx

Nie ma problemu. Co do pojedynków to tak , chociaż tak sobie myślę , że jak już zabraknie Feda , Nadala to męskie tenis może stać się odpowiednikiem żeńskiego mianowicie , co turniej będzie jakiś nowy - niespodziewany zwycięzca.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
margota

Może masz i rację, ale wydaje mi się, że odejście wielkiej czwórki zmobilizuje tenisistów. Ci których wymieniłeś jeśli nie zatracą swoich zdolności i woda sodowa nie uderzy im do głowy, mogą 4 śmiało zastąpić. Roszady będą, ale i tak są ciekawsze niż kobiecy tenis.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Zartanxxx

Dla Dmitrova już chyba jest za późno. Kyrgios to taki Balotelli tenisa. Gigantyczny talent ale nie po kolei w głowie i ciągłe kontuzje. Zvierev póki nie zacznie grać dobrze w szlemach to nawet przy braku tych najlepszych niczego nie osiągnie. Można gdybać będzie jak Ci najlepsi już odejdą

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
Allez

Hm, jednak sadze, ze twoja opinia o Nicku jest juz przeterminowana. To bylo, ale juz nie jest. Nie ma sie co trzymac uprzedzen. A porownania do Balotellego sa zupelnie nietrafione, bo Balotelli to polglowek.

| Odpowiedz
blokuj
Kri100

Nadala to już zaczyna brakować i myślę też, że Federer chce zakończyć karierę na szczycie, czyli w okolicach tego lub następnego roku właśnie. Roger nie chciałby ogłaszać końca będąc poza 10.

| Odpowiedz
blokuj
Kri100

Trzymam kciuki. Oglądam właśnie skrót meczu Nadala z Ciliciem i męczę się razem z Nadalem. Jednak Roger przy Hiszpanie to mistrz wdzięku i elegancji na korcie.

| Odpowiedz
blokuj
ZXV

Federera wszyscy lubia bo jest najlepszy w historii chyba.Jego styl poruszania sie po korcie w trakcie wymian takie kocie ruchy,pomiędzy wymianami tez tak dostojnie chodzi.Jego gra ten zawijąjacy nadgarstek z forhendu backhand dobry za to kibice go kochaja na całym swiecie.Poza tym w zyciu prywatnym jest spełniony ma bardzo fajna rodzine wszystko to składa sie na to że jego nie da sie nielubić :) Ja Rafe szanuje ale mnie np wkurza nie jego wycie ale że on za spodenki sie łapie i to śmiesznie bardzo wyglada..
Ps.Poza poczatkiem pierwszego seta gdy było 4-1 Federer gra kosmos ponad 10 asów dobry forhend z backhendu też ma duzo jak na niego winnerów skróty ładnie gra taktycznie świetnie serwis super i bardzo dobrze sie porusza. Berdycha załamał 1 set przegrany pózniej sie posypał.

| Odpowiedz
blokuj
panda25

"Federera wszyscy lubią"
Uważaj, bo zaraz pojawi się grupka antyfanów twierdzących, że on grać nie umie, że jego wygrane są przypadkiem i dzięki ustawionemu losowaniu, że gra tylko w nocy (też ustawka), że jego sukcesy to wyłącznie zasługa Godsicka... :-)
Ja kibicuję Federerowi, bo uważam go za kompletnego tenisistę, chyba najlepszego w historii tenisa. Ostatnie lata kibicuję mu podwójnie, bo trochę na przekór tym, którzy go odsyłali na emeryturę (taka solidarność z "dziadkiem", choć jest niewiele starszy od mojego syna...)
Nie przeszkadza mi to ani krytycznie oceniać jego grę (jak gra źle), ani doceniać grę innych, świetnych tenisistów.
I naprawdę dziwię się tym przeciwnikom Federera, którzy nie dostrzegają jakości jego gry tenisowej. Pal licho, można wietrzyć spiski, ale nie widzieć przy tym, że on naprawdę umie wszystko...?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
ZXV

Powiem ci szczerze,że ja tez przed sezonem 2017 nigdy bym nie powiedział ze Roger powróci na taka ścieżkę zwycięstw.Wiedziałem,że nadal bedzie w czołówce ale nie że bedzie tak dominował jak teraz.Też w niego troche zwatpiłem.Moim zdaniem niewyobrazalnie mocno poprawił serwis i stał bardziej agresywny.Dzieki serwisowi często broni BP i ustawia sobie wymiane.
Ps.Roger dzisiaj swietny mecz teraz rewelacja Chung bedzie dobry mecz

| Odpowiedz
blokuj
Fanka Rogera

jako fanka Rogera muszę się zgodzić z Twoim komentarzem. Też się zastanawiam , czy ludzie którzy wypisują różne te bzdury w ogóle oglądają jego mecze . Jak można nie widzieć jego techniki, swobody ruchów, lekkości ? Im dłużej go obserwuję tym bardziej go cenię nie tylko za grę ale także za zachowanie poza kortem. Podoba mi się jak np on chroni prywatność swojej rodziny. W czasie wywiadów jest często ciągany za język o dzieci ( podwójne bliżniaki to jednak jest ewenement ) ale odpowiada zawsze powściągliwie. Nie ciąga dzieci na " ścianki " , nie robi sobie z nimi sesji zdjęciowych , nie wykorzystuje ich do reklamy. Zawsze wyważony i spokojny( czasem mogą i jemu nerwy puścić , ale to normalne )

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
Allez

" kibicuję Federerowi, bo uważam go za kompletnego tenisistę, chyba najlepszego w historii tenisa. Ostatnie lata kibicuję mu podwójnie, bo trochę na przekór tym, którzy go odsyłali na emeryturę (...)
I naprawdę dziwię się tym przeciwnikom Federera, którzy nie dostrzegają jakości jego gry tenisowej. Pal licho, można wietrzyć spiski, ale nie widzieć przy tym, że on naprawdę umie wszystko...?"
Brawo za ten wpis (wyrzucilbym tylko to slowko "chyba" - Rod Laver i i inni wielcy a nawet sam Nadal z ta ocena sie zgadzaja ...)

Uwazam, ze z gruntu niedobre jest zacietrzewienie wyznawcow jednego badz drugiego wielkiego tenisisty. Niepotrzebny jest tak ostry podzial na "federastow" i "nadalowcow". Przy czym jest znamienne, ze to ci drudzy sa bardziej zacietrzewieni i sklonni do obelg ioraz pogardliwego deprecjonowania osiagniec wielkiego rywala swojego ulubienca. Nazywanie "dziadem" itd - zalosne a "niech juz skonczy i odda pole mlodym" - zalosne tym bardziej.
Tu czesto wychodzi jakas brzydka ludzka strona - taki rodzaj bezsilnej zawisci i agresji.
Mysle, ze to powodowane jest tym, ze jednak Federer wyrosl na zbyt wielkiego, by mozna go "pomniejszyc" - aby tym samym "powiekszyc swojego ulubienca. A to tak nie dziala.
I nie przynosi nic dobrego

| Odpowiedz
blokuj
Kri100

Wiesz, mnie ani przejmujące stęki Nadala, ani jego ruchy rękami po wygranej piłce akurat się nie podobają. To jest jakieś takie zwierzęce :) Różowego tez nie lubię :)

| Odpowiedz
blokuj
ZXV

Roger tez ma różowe buty:) Ja tam akurat jak on tak się cieszy mi to sie podoba taka ekspresyjna radość Rafy dodaje mu motywacji właśnie to super.Stęka to stęka ale Szarapowa czy inne też stękaja.Ja tam za Rogerem ale Rafe też lubię zycze mu zdrowia i aby szybko uporał sie z problemami Stana tez lubie za jego backhand

| Odpowiedz
blokuj
Kri100

Stękanie jednak odbieram jako minus. Wolę, jak ktoś nie stęka i nie jęczy. Najlepiej jak jest cicho oraz wygrywa :) i tylko oklaski i beznamiętny głos sędziego :) na korcie.

| Odpowiedz
blokuj
panda25

Zgoda z tym, sam niedawno to gdzieś podkreślałem. Ale chyba coraz więcej zawodników jęczy (Aga też), niestety...

| Odpowiedz
blokuj
Kri100

Czasem bywa to irytujące, zwłaszcza, jak jęki są po dwu stronach siatki... Imponował mi brak emocji u Giorgi. Zimne spojrzenia i stalowe strzały. Cicić też był raczej cicho do pewnego momentu :)

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

oraz metalowych tulejek w uszach i podskórnych kulek tudzież agrafek i gwoździ gdzie popadnie, tatuaże to już pomału nic ciekawego ;)

| Odpowiedz
blokuj
Kri100

Mówię wam, niedługo modne będą bokobrody i grube brzuchy a potem chyba już tylko pudrowane peruki i pończochy :P :D

| Odpowiedz
blokuj
panda25

Długo by tym, więc zaprzestanę (tym bardziej, że praca wzywa...). A mój poprzedni wpis miał być "z przymrużeniem oka" :-)

| Odpowiedz
blokuj
panda25

A bo to wiesz, jak ktoś zinterpretuje...? :-)
Po fakcie zauważyłem, że to trochę pospolity był dowcip, więc wolałem wyjaśnić.

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

Z innej beczki: nie poobstawiałbyś meczów WTA w typerku u nas?
PS Nie chcę podawać linku, bo SF osiągnęły już najwyższy stopień samokontroli: wywalają posty z linkami do własnego serwisu ;D ale przez mój profil znalazłbyś

| Odpowiedz
blokuj
panda25

Dziękuję za zaproszenie. Jak kiedyś pisałem, mój dostęp do sportu (w każdym wydaniu, niestety) jest "falowy" - to raz. Wówczas się aktywizuję, między innymi na forach. A później znikam na czas jakiś.
Dwa to to, że kobiety mnie mniej interesują. I niech brzmi tak dwuznacznie. :-)
Co innego "nasze" kobiety - tu patriotyzm wzywa.
Trzy - to zapewne wymaga jakiejś i systematyczności, i pełniejszego przeglądu. A wówczas pojawia się argument pierwszy i drugi.

Ale - nawet jak nie piszę, to staram się czasem czytać.
W hierarchii zaś wyżej jest siatkówka - i tam też, z tego co wiem, były jakieś typowania (i namowy). Z powodów bardzo podobnych robię za kibica z dala, który tylko trochę...

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.