Wątek dotyczący artykułu

Czemu kibice gwiżdżą na Nickiego Pedersena? Duńczyk ma to swoją odważną teorię

Nicki Pedersen od lat jest w czołówce najmniej lubianych zawodników występujących na polskich torach. Jego bezkompromisowa jazda, często na pograniczu faulu ma więcej przeciwników niż zwolenników.

przeczytaj cały artykuł

Only Retro Speedway

Jedyna słuszna teoria jest taka, że ludzie nie lubią rasowego żużla. Teraz dominuje różowy speedway, klepanie się po tyłkach i dziękowanie za walkę po jeździe gęsiego w 5-10 metrowych odległościach. Jak we wszystkich dziedzinach życia, lajki, dziubki, lizusostwo. Nie można nikogo dotknąć bo zaraz oburzeni eksperci krzyczą że był kontakt ( a przecież ma być, podobno to sport kontaktowy), nie można nikogo wywieźć pod płot (a po to w żużlu wymyślono wiraże), bo się przewróci albo obrazi, (celują w tym zwłaszcza dwaj bracia o inicjałach P.P), po czym te gwiazdy w parku maszyn się odgrażają i machają łapami. I bezsprzecznie, gdy jedzie się przed szybszym zawodnikiem, należy go ... przepuścić przed siebie. Nie daj boże wywieźć, bo zarzucą, że "przedłużył prostą", albo "mnie powiózł" (2 metry na zewnątrz). Raz ja przepuszczę ciebie, raz ty mnie, a pieniądz się zgadza. Nie ma się co dziwić, że żużel traci na popularności. Coraz mniej jest takich zawodników jak Pedersen, Gollob, Lindback, Crump, Laguta, Ward. Nicki nawet z wolniejszą maszyną potrafił robić użytek z łokci, wiraży, geometrii, blokując, wywożąc, przycinając, a nie jechał jak szympans posadzony za kierownicą. Szkoda że te kontuzje go przyhamowały, tak jak Emila zresztą. Gdyby mi ktoś powiedział na początku kariery Emila, kiedy wchodził w wiraż tuż za koło na żyletki, że stanie się takim paziem bez zęba, to nigdy bym nie uwierzył, bo kiedyś był wręcz za ostry. Szkoda, że nie było turnieju kończącego karierę Crumpa i Golloba, ale na pożegnanie Pedersena bym się wybrał.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (14|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
TurboAlex

Częściowo się zgodzę z Twoją opinią. To prawda. Ward, Gollob, Łaguta (na koksie lub czysty) jeździli trochę w starym stylu. Często się słyszało o Gollobie, że przegina. Z resztą też był często witany gwizdami w różnych miastach w Polsce. Ale w Pedersenie jest coś co budzi antypatię wśród kibiców. I w sumie ciężko określić co. Gdybym miał zestawić swoją nienawistną siódemkę, niestety Pedersen znalazł by się tam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Sartoris

Nicki jest dziki i bardzo dobrze! Brakuje takich żużlowców z charakterem. Poważne wypadki są często z głupiego przypadku albo z winy kiepskich technicznie zawodników. Wcale nie takich jak Pedersen który wie co robi na torze.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
bigalfa

jeśli on zawsze wie co robi, to za dobrze nie swiadczy o nim. z reguły po wpakowaniu kogoś w plot tłumaczy sie ze nie bylo w tym celowosci, wiec jak to z nim jest?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Weslake1981

Dziękuję z Twój komentarz . Myślę, że wielu kibiców tęskni za tym prawdziwym żużlem i prawdziwymi żużlowcami. Takimi, którzy są twardzielami, jadą na mokrej, dziurawej , przyczepnej nawierzchni , trzymają gaz i nie płaczą. Kto pamięta mecze choćby z lat 90 - tych ten wie co mam na myśli.
Jakże różnią się te dzisiejsze "gwiazdy" speedwaya od tych z minionych lat :-(

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.