Wątek dotyczący artykułu

Okiem PGE Ekstraligi: Nie tylko czubek własnego nosa

Rozgorzała dyskusja na temat sensowności nowości regulaminowej w PGE Ekstralidze - zawodnika rezerwowego. Nie po raz pierwszy dla wielu osób jest to idealne pole do lansowania interesów czysto klubowych, bez zwracania uwagi na dobro dyscypliny.

przeczytaj cały artykuł

Pinio70

Jestem przekonany, że instytucja rezerwowego (8 lub 16) powinna zostać nieco skorygowana. Zanim wszedł przepis, sugerowałem, żeby zawodnik ten mógł odjechać maksymalnie 4 biegi. Argument Cieślaka, że drugi Polak w składzie (np. Wrocławia) jest fikcją, bo i tak jeździ Fricke, jak najbardziej do mnie przemawia. Rozwój polskich juniorów też nie jest bez znaczenia. Może powinniśmy na rezerwie mieć zawodnika do lat 23, ale koniecznie Polaka (wtedy bez ograniczenia liczby biegów), a zamiast tego dopuścić start jednego zagranicznego juniora. Jesteśmy "na fali" więc może trzeba nieco pomóc także zagranicznemu żużlowi. Wymuszone proporcje zawodników krajowych do zagranicznych wynosiłyby wtedy 4:4. Jednocześnie zagraniczny junior mógłby się w Polsce rozwijać tylko do 21 lat i w tym przypadku Fricke musiałby obecnie jeździć jako senior. Oczywiście takie zmiany, to tylko po sezonie, a może nawet i po dwóch, żeby trochę "okrzepły". Podaję przykład Wrocławia, bo jest, a nie dlatego, że miałbym jakieś pretensje. Istnieje regulamin i Sparta się do niego stosuje. Przed sezonem podawałem przykład Gorzowa i Zmarzlika, bo jest możliwość, że to On trafi na rezerwę. W obliczu kontuzji Vaculika, dziwię się, że jeszcze nie trafił. Za Martina chyba można by zrobić z/z?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
żółtoniebieski czesio

Widac słabo znasz regulamin skoro nie wiesz że lekarską ZZ można robić tylko za najlepszego. Poza tym argument by rezerwowy mógł jechać 4 razy w ogóle do mnie nie przemawia. Dzięki rezerwowemu mądrzy trenerzy mają wiele możliwości taktycznych i tylko od nich powinno zależeć czy z nich skorzystają. W przypadku możliwości przez rezerwowego odjechania tylko 4 wyscigów ten zapis umrze śmiercią naturalną, w najlepszym przypadku trenerzy bedą tam wstawiać nieopierzonych juniorów, ktorzy z przymudu startując gdzieś w połowie zawodów będą narażeni na kontuzje (vide ostatnio Czerniawski) Dla mnie rezerwowy powinien mieć pełne prawa, a czy to ma być Polak czy nie to sprawa drugorzędna. To samo wiek. Co do ochrony polskich zawodników to argument śmieszny bo niedługo na świecie zostaną i tak tylko polscy żużlowcy. Reszta będzie ścigać się tylko amatorsko dla zabawy. Niestety ale w takim kierunku idzie światowy żużel.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.