Wątek dotyczący artykułu

Dariusz Ostafiński. Bez Hamulców 2.0: Dajcie spokój Zmarzlikowi. To nie bandyta, lecz ambitny żużlowiec (felieton)

Zaraz przeczytam w komentarzach, że założyłem różowe okulary i bronię swojego pupilka. Nie mogę się jednak zgodzić na to, że Bartosza Zmarzlika nazywać bandytą i torowym chuliganem. Za faul na Nickim Pedersenie nie należała mu się czerwona kartka.

przeczytaj cały artykuł

Michał Poznań

Bartek nie jest "bandytą", to chyba oczywiste? To określenie, które ma taki kaliber, że używanie go w kontekście oceny zachowania żużlowców jest niedopuszczalne. Bartek jest nieco zbyt ambitny, ale ja go nie potępiam. To wychowanek Tomka. Poza tym jest jeszcze bardzo młody. Szkoda, że nie potrafi odpuścić, bo żużel to nie zabawa. Jest jednak poważne "ale". Być może gdyby odpuszczał, to nie byłby tym kim jest. W tej dyscyplinie sukcesy osiągają najbardziej zdeterminowani. Może trochę luzu przydałoby się Bartkowi. Ten luz ma np. Dudek. Bartek bardzo przypomina Tomka Golloba. Nie jest wybitnym startowcem, potem trzeba odrabiać. Jak wiadomo są dwie szkoły. Jedni powiedzą, że gdyby Gollob był mniej "ambitny", to pewnie miałby z pięć tytułów mistrza. Inni, że gdyby nie był zdeterminowany, to nie byłoby tego jednego tytułu. Jednej recepty na sukces nie ma. Mistrzem jest Nicki i Greg. Bartek jest bardzo zdolny, to truizm. Bardzo dużo już potrafi. Im szybciej nabierze dystansu, tym szybciej będzie mistrzem. Bartkowi życzę zdrowia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Guy Martin

Bartek nie jest zadnym wychowankiem Tomka . To tylko jakas wymyslona teoria . Jedynym podobienstwem jest nieogarniety sposob jazdy z mlodosci . Niebezpieczny dosyc . Ale Emil np tez tak kiedys jezdzil . Potem mial kilka ostrych dzwonow i jest obecnie jednym z wiekszych dzentelmenow i ludzi z klasa w calym padoku ;)

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Michał Poznań

Znasz jakieś teorie, które nie są "wymyślone"? Nie chodzi o to, że jest wychowankiem w sensie formalnym. Tomek stanowił dla Bartka wzór do naśladowanie. To nie jest jakaś teoria, tylko cytat. Bartek wielokrotnie w ten sposób o Tomku mówił.

| Odpowiedz
blokuj
Guy Martin

Pokaz mi chociaz jedynego zawodnika ktory by nie mowil jakim to wielkim wzorem jest dla niego Tomasz Gollob . Wzorowanie sie na mistrzach nie jest niczym zlym samym w sobie . Ale ty ulegles chlitom matetindowym . I opowiesciom Wladka i ekpipy z Gorzowa ktorzy z moca papieza namascili Zmarzlika na nastepce Tomka . Co samemu Zmarzlikowi nie przysporzylo przyjaciol . A to sport jest jak mi sie wydaje i o tym kto przejmie schede niech zdecyduja wyniki sportowe . Najbardziej .

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.