Wątek dotyczący artykułu

Mateusz Skwierawski: Piłkarzu, nie męcz kibica (komentarz)

Jagiellonia - Legia zero zero. Zero stylu, zero emocji. W tym meczu było tylko jedno, a w zasadzie jeden: celny strzał. Mam prośbę do piłkarzy walczących o mistrzostwo: przestańcie w końcu męczyć kibiców.

przeczytaj cały artykuł


Tomek Legia

Wow! Brawo! Nagle ktoś odkrył, że polska liga nie jest najwyższych lotów! Pogratulować spostrzegawczości! A teraz konkrety - po pierwsze, głównym celem klubów, nie jest stworzenie cieszącego oko widowiska, żeby otłuszczony kibic z popcornem w ręku miał satysfakcję z meczu, tylko głównym celem jest zdobycie Mistrzostwa! Biorąc pod uwagę poziom naszej ligi, intensywność meczy Legii, nie najlepszą, ostatnio formę Jagiellonii, układ w tabeli - można było się spodziewać takiej gry. Szybko grająca Jagiellonia, zmęczona Legia, presja, lęk przed porażką, i stąd m.in. mieliśmy takie widowisko, a nie inne. Dużo walki w środku boiska, zabezpieczanie tyłów, niechęć do ryzyka, stres - to wszystko miało wpływ na przebieg meczu. I myślicie, że piłkarze teraz płaczą w poduszkę, bo biedny kibic z czipsami w ręku jest niezadowolony?!!! Oni całkiem inaczej kalkulują - liczą punkty, pozycję w tabeli, planują siły na kolejne mecze. I dostosowują sposób gry do sytuacji. I takie mecze mogą się jeszcze przydarzyć w następnych kolejkach. Akurat przy tym układzie w tabeli, w dzisiejszym meczu raczej więcej powodów do radości może mieć Legia. Aczkolwiek remis dla Jagiellonii, też dużo daje. Nikt nie będzie ryzykować straty punktów, żeby stworzyć piękne widowisko. Obydwie drużyny były świadome swoich możliwości, sytuacji w tabeli i mecz wyglądał, jak wyglądał. Już nie mówiąc o stresie...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Bubba

Intensywność meczy Legii , yebłem śmiechem patrz na wyspy czy ci twoi idole by tam umarli ze zmęczenia :D ... "Intensywność meczy Legii" hehehehehe chyba intensywość klubingo we Słoikowie :D ... PS Warszawiacy dzielni ludzie zginęli w powstaniu to co teraz zamieszkuje Słoikowo to najgorsza forma wieśniaków ...Cześć pamięci powstańców , Trochę ludzi zostało na Pradze ale to chyba nie kibice Legii VARszawa i kudłatego prezesa :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty przez użytkownika
szakal_kp

Masz rację że nie było sensu się spodziewać kanonady, ale oni kopali się po czołach. Co się dziwić że nie są pełne stadiony i wpuszcza się zadymiarzy. I tu boleję nad tym że Legia przoduje w tej dziedzinie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.