Wątek dotyczący posta na blogu

Polacy w rozgrywkach juniorskich.

Lovuś

Hejka. ;) W tym poście, w komentarzach, będę informował o wynikach meczów z rozgrywek juniorskich, głównie polaków. ;) 

przeczytaj cały artykuł


Lovuś

Rozpoczął się mini cykl turniejów juniorskich w Polsce.
W ubiegłym tygodniu w Poznaniu odbył się turniej kategorii 5 ITF Grand Prix W. Fibak. Polacy w singlu nie osiągnęli zbyt wiele.
W rywalizacji chłopców trójka Polaków osiągnęła ćwierćfinał Jasza Szajrych, Adam Kwiatkowski, oraz 14 letni Piotr Kusiewicz.
Jeśli chodzi o rywalizację dziewcząt - tragedia... Z 16 startujących Polek w turnieju głównym do 2 rundy awansowało zaledwie dwie, Cerowska oraz Wędrocha, które już do ćwierćfinału nie zdołały awansować. Szczególnie rozczarowała Weronika Pociej (rozstawiona z 5), oraz Ada Piestrzyńska, która uważana jest za jedną z największych polskich nadziei tenisowych.
Dużo lepiej było w deblu.
W rywalizacji chłopców wygrał Tomasz Frankowski z Brytyjczykiem Weightmanem po finale z polską parą Wargocki/Zalubski, a w rywalizacji dziewcząt wygrała Marta Jaśkiewicz z Rosjanką Valeriyą Olyanovskayą po finale z Nadią Brunzlow i Anną Derecką.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Lovuś

W tym tygodniu w Warszawie rozgrywany jest Copernicus Bowl (kat. 4). Swoją drogą kiedyś zapowiadano, że turniej ma zyskać kategorię 1, a w tym roku turniej spadł o jeden szczebel w hierarchi turniejów juniorskich (od 2015 r. turniej miał kategorię 3).
W warszawie Polakom idzie zdecydowanie lepiej. Aktualnie jesteśmy na etapie ćwierćfinałów, w których to w rywalizacji chłopców wystąpi 3 Polaków (Wetoszka, Wajdemajer, Dudek), a w rywalizacji dziewcząt 5 Polek (Hertel, Kubacha, Wygonowska, Pociej i M. Jaśkiewicz).
Na plus trzeba odnotować występ 14 letniej Zuzanny Kubachy. Wyraźną faworytką turnieju wydaje się być Anna Hertel, która gra "u siebie", no ale w związku z jej słabą formą w tym roku pewności czy zdoła wygrać cały turniej mieć nie możemy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Lovuś

Zapomniałem zaktualizować wyników z turnieju w Warszawie. :p
Jeśli chodzi o dziewczyny - Anna Hertel skreczowała w ćwierćfinale, Pola Wygonowska przegrała z turniejową czwórką, Marta Jaśkiewicz pokonała Weronikę Pociej, zaś 14 letnia Kubacha pokonała Rosjankę Olyanovskayą, rozstawioną z numerem 3.
Jednak, ani Zuzannie, ani Marcie Jaśkiewicz nie udało się awansować do finału.
Turniej debla wygrała Pola Wygonowska z Ivetą Daujotaite, pokonując w finale Polkę Aleksandrę Wierzbowską i Czeszkę Panackovą.
U chłopców na etapie ćwierćfinału odpadł Tomasz Dudek i Krzysztof Wetoszka, do półfinału awansował jedynie Jan Wajdemajer, który jednak do finału nie zdołał awansować.
Rywalizację deblową wygrał Albert Chudy z Witoldem Konopko.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Lovuś

Cykl turniejów w Polsce zakończył Memoriał Charliego Berszakiewicza, rozgrywany w Krakowie.
W rywalizacji dziewcząt w ćwierćfinale zagrała 14 letnia Natalia Łężniak, Zuzanna Kubacha, Julia Wędrocha oraz Pola Batkiewicz. Niestety żadna z nich nie zdołała awansować do półfinału. Warte jest odnotowania pierwsze singlowe zwycięstwo Ady Piestrzyńskiej, chociaż i tak myślę, że 2 runda w turnieju tej rangi na pewno jej nie safysfakcjonuję.
W rywalizacji deblowej najlepsze okazały się Zuzanna Kubacha i Karolina Bartusek, które w finale pokonały Julię Wędrochę i Carolinę Cerowską.
Fantastycznie poradzili sobie chłopcy. Już na etapie 2 rundy wiadome było, że turniej wygra Polak, ponieważ od 2 rundy w turnieju singlowym rywalizowali sami Polacy!
W ćwierćfinałach Maks Kaśnikowski pokonał Gabriela Bilińskiego, Maciej Ziomber pokonał Kacpra Piekarka, Paweł Kaliszewski pokonał Alberta Chudego, a Karol Tomański pokonał Aleksandra Orlikowskiego.
W półfinałach Maks Kaśnikowski pokonał Macieja Ziombera, a Karol Tomański pokonał Pawła Kaliszewskiego.
W finałowym starciu 15 latków Maks Kaśnikowski gładko wygrał z Karolem Tomańskim 6:2 6:0.
W rywalizacji deblowej również mieliśmy polski finał - Kasperski i Ziomber musieli uznać wyższość Maksa Kaśnikowskiego i Przemysława Zalubskiego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Lovuś

Podsumowując te 3 turnieje w Polsce...
Według mnie największym pozytywem okazała się 14 letnia Zuzanna Kubacha.
Jeden mecz wygrała Natalia Michta (14 lat), oraz Ada Piestrzyńska (14 lat). Ćwierćfinał zdołała ugrać 14 letnia Marta Lężniak.
U chłopców dobrze pokazał się Piotr Kusiewicz (14 lat), 15 letni Alan Bojarski zagrał w 1 turnieju, i wygrał w nim 1 mecz, ale najlepsze wrażenie pozostawili po sobie 15 latkowie Maks Kaśnikowski, oraz Karol Tomański.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.