Wątek dotyczący artykułu

Szok! Vladimir Cupara odchodzi z PGE Vive Kielce

Takiego scenariusza nikt się chyba nie spodziewał. Po roku gry Vladimir Cupara opuści zespół PGE Vive Kielce i przeniesie się na Węgry.

przeczytaj cały artykuł


tesla_recznej

Vive potrzebowało na gwałt zawodnika na poziom LM, a tacy nie podpisują rocznych kontraktów i stad umowa 3-letnia. Teraz interesy dwóch stron się zbiegły i stad to rozstanie, nic zaskakującego. Co do konferencji i pokazywania się z innymi barwami to wszyscy tak robią, przecież zawodnicy Vive 2 lata przed przyjściem do klubu paradowali na konferencjach z koszulkami przyszłego klubu. Jeżeli klub chce się przed tym zabezpieczyć to wpisuje to w kontrakt i wyciąga za to dodatkowe siano z kieszeni - prosta sprawa.
Nie zgadzam się kompletnie z ocena Ivica. Jeżeli klub go wypuści kosztem nawet jakiegoś Polaka to będzie to mega błąd. Ten chłopak przechodzi ciężki okres, ale jest chyba największym talentem światowej piłki ręcznej i ma kosmiczne możliwości. Wolf i Ivic to niesamowita jakość w bramce o ile tylko portfel Vive to wytrzyma.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
handballo

Ciekawa opinia nt. Ivica. Największy talent piłki ręcznej i kosmiczne możliwości? Szanuję twoją opinię, ale nie ma najmniejszych przesłanek, żeby w to wierzyć. Poza początkiem w Vive, który był niezły od 2,5 roku nie pokazał nic co mogłoby świadczyć o tym, że jest wyjątkowym bramkarzem. Rok przed przyjściem do Kielc grał w Zagrzebiu fatalnie. Wcześniej miał przebłyski, ale też nie grał nigdy równego, dobrego sezonu. Nie mówimy o zawodniku 18-letnim tylko o bramkarzu, który po tym sezonie będzie miał 27 lat. Wolff jest od niego rok starszy, Perez de Vargas i Coralles też są tylko rok starsi. Landin w jego wieku już był czołowym bramkarzem. Poza tym zmiana klimatu będzie też szansą dla Filipa, bo mam wrażenie, że on już jest dość zdołowany swoją sytuacją i potrzebuje nowego bodźca i miejsca gdzie będzie miał czystą kartę. Moim zdaniem duży wpływ na postawę bramkarzy ma brak trenera, który poprowadziłby ich trening. Talant nie jest od tego, bo specyfika gry na bramce jest zupełnie inna i trzeba do tego fachowca. Uważam, że to nieodpowiedzialne grać dwoma młodymi i niedoświadczonymi bramkarzami i nie mieć trenera bramkarzy. Wiem, że to pewnie jest związane z finansami, ale nikt im nie jest w stanie powiedzieć co robią źle i co mogliby zmienić w treningu, żeby z meczu na mecz wyglądać lepiej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pan.artur

Nie zgadzam się z tobą w ocenie możliwości Ivicia. Jak zauważył to " handballo " Filip tylko przez pół sezonu po przyjściu do Vive, prezentował się bardzo dobrze. To dzięki niemu wtedy, Vive mogło grać dalej w fazie pucharowej LM. Kasa nie grał najlepiej, i tylko Ivic zapewnił dalszą grę. Ale czym głębiej w las, tym gęściej. Osiadł, być może, na laurach. Przytrafiły mu się kontuzje, które na długie okresy wyeliminowały go z gry. Gdyby zamiast Ivicia nie odszedł Sego, prawdopodobnie nie byłoby z bramkarzami problemu, bowiem Marin prezentował naprawdę bardzo wysoki poziom. Tak więc jego możliwe odejście nie będzie problemem. Skoro pojawia się w kontekście przyjścia do Vive nazwisko Malchera, to nasz reprezentacyjny bramkarz mógłby liczyć tylko na bycie drugim, po Wolffie. Gra w Vive spowodowałaby, że Yogi mógłby być bramkarzem europejskiego formatu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.