Wątek dotyczący artykułu

Australian Open: cenna lekcja dla Igi Świątek. "Nie jestem tu po to, żeby wygrywać"

- Nie jestem tu po to, żeby wygrywać, tylko się uczyć i za kilka lat zwyciężać duże turnieje - mówi Iga Świątek, która po porażce z Camilą Giorgi zakończyła występ w turnieju singla wielkoszlemowego Australian Open 2019.

przeczytaj cały artykuł

Ksawery Darnowski

"- Myślę, że dopadło mnie już zmęczenie, ale też nie jestem jeszcze gotowa na takie tempo. "
Dziewczyno, jeśli ty nie jesteś w stanie wytrzymać fizycznie 5 meczów rozgrywanych co drugi dzień (3 w eliminacjach i 2 w turnieju głównym) to daj sobie spokój z turniejami seniorskimi.
Poza tym, trzeba było przed meczem powiedzieć, że ... "nie jestem tu po to aby wygrywać"
to byś zaoszczędziła kibicom nerwów i pieniędzy (bo nie kupowaliby biletów na ten mecz).
Dla mnie to ty nie jesteś jeszcze gotowa aby brać udział w turniejach WTA,
wróć do challengerów i ITF-ów. A WTA spróbuj za rok, a wcześniej na siłownię.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Danny Buczko

Żle zrozumiałeś wypowiedź Igi. Nie chodzi o tempo w sensie 5 meczy w kilka dni, ale o tempo gry jakie narzuciła Giorgi w tym konkretnym meczu. To tenis z jakim Iga się jeszcze nigdy nie zetknęła. Giorgi agresywnie przyspieszała każdą piłkę. Nasza 17 latka nie potrafi jeszcze grać tak szybko jak TOP 30 rankingu WTA.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
margota

Wiesz, w sumie to Iga jest młodziutka. Nawet znani tenisiści czy tenisistki mają problem grać 5 meczy szlemowych. Iga za bardzo nie miała jeszcze czasu przygotować organizmu do takiego fizycznego wyczynu.
To dopiero przyjdzie z czasem.
Zgadzam sie jednak z Tobą, ze nie powinna wypowiadać się, iż nie przyjechała tam wygrywać meczów.
Dała z siebie tyle ile mogła i za tą ja oklaskuję :))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.