Wątek dotyczący artykułu

Australian Open: Rafael Nadal zatrzymał Stefanosa Tsitsipasa. Hiszpan w finale

Rafael Nadal został pierwszym finalistą rozgrywanego na kortach twardych w Melbourne wielkoszlemowego Australian Open 2019. W czwartkowym półfinale Hiszpan w trzech setach pokonał 20-letniego Stefanosa Tsitsipasa.

przeczytaj cały artykuł

RaportPasjonaty

Haha już zaczęły się wyliczanki,wygra Australian Open,pózniej 2 razy Garros,to nie takie proste,2 lata w sporcie to dużo.Wystarczy,że Federer dorzuci jeszcze raz Wimbledon i znowu odskoczy.Oczywiście zakładając,że Hiszpan wygra Australie.Tsitsipas miał też prawo być zmęczony.Spedził więcej czasu na korcie.Federera pokonał we wcześniejszy etapie turnieju,a to już był półfinał.To mówienie,że Fed nie wykorzystał 12 brejków zdarza się,ale tak jak mówie Grek był dużo swieższy w 1/8 finału.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ZXV

A kto wygra oprócz nich?? Zverev sie pali i kompromitacja w szlemach,Tiafoe zniszczony,Tsitsipas tak samo kto ma tej 3 zagrozić.Pouille. jeden wystrzał..RG to można co rok w ciemno prawie stawiac,że Rafa wygra.AO on albo Djoko

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Frey093

No Fed powinien być w tym półfinale. Tyle prezentów co oddał Grekowi to można wołać o pomstę do nieba. Szwajcar popełnił 50-60 błędów niewymuszonych? Nadal dzisiaj z 10 punktów takich oddał. Tutaj jest ta różnica.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
ZXV

W 2 secie miał BP przy 4:3 czy 5:4 juz nie pamietam jakby to wykorzystał to wtedy byłoby pewnie 2:0 w setach i Grek juz byc może nie miał takiej werwy po 2 przegranych setach.Aguta Roger by przeszedł bo to przebijacz a na Rafe by się spjął i mógłby powalczyc.Napewno lepszy by był mecz niz dzisiejszy do 1 bramki.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

No racja,Fed za dużo popełnił,w tamtym spotkaniu błędów,ale i Tsitsipas zagrał w 1/8 lepiej co do tego nie ma watpliwości.Nawet same statystyki o tym mówią,choć nie lubie ich przywoływać,ale to widać jak na dłoni;W meczu z Fedem,60 kończących uderzeń,20 asów(oczywiscie ,w dłuższym meczu,ale dziś w dużo krótszym spotkaniu miał ąż 22 niewymuszone błędy z Fedem 36,ale to był 4 godzinny mecz) ,Ogólnie pierwszy serwis mu siedział,szczególnie przy brejkach.Gdyby lepiej serwował spokojnie byłyby jakieś tajbreki,a w nich wszystko może sie zdarzyć.'''''

| Odpowiedz
blokuj
Lorenzo Emiliano

Weź już zostaw tego Feda w spokoju. Przegrał znaczy był słabszy i nie ma co idealizować że Grek dzisiaj zagrał słabiej. Przecież potrafił wyciągnąć gema z 0-40. Ale ostatecznie seta przegrał bo kolejnej okazji Hiszpan w przeciwieństwie do Szwajcara już nie zmarnował. I dlatego dzisiaj z perspektywy Greka zamiast 1-1 było 0-2, a w trzecim egzekucja. Cztery dni temu mogło być podobnie ale nie było.
Tak się gra jak przeciwnik pozwala, zresztą:
“Honestly, I have no idea what I can take from that match,” admitted Tsitsipas. “It's not that I was even close to get to something. I only got six games from that match. I feel very strange. I feel happy with my performance in this tournament, but at the same time I feel disappointed. I feel like I could do a bit better today. I don't know. That's how I felt. But it's a very, very weird feeling. Almost felt like [I] just couldn't play better.”

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|3)
blokuj

To była odpowiedz do Freya jak widzisz.Zdania nie zmienie,Tsitsipas zagrał słabiej i tyle.Owszem Fed mógł się zachować lepiej przy brejkach,ale Grek po prostu dużo lepiej serwował w tamtym meczu.Niczego nie idealizuje po prostu uważam,że Tsitsipas zagrał dziś gorzej,nie musisz się oczywiście zgadzać. .Zobaczymy jak Nadal zagra w finale z Djokovicem,jesli serb awansuje do finału.Raczej Djokovic nie będzie rozdawał tylu prezentów.''''''

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Zartanxxx

Federer nie umie wykorzystywać Breaków co zresztą pokazało 100 innych meczów wcześniej. Tylko on umie przegrać gema prowadząc przy swoim serwisie 40-0 i tak samo przegrac prowadząc 40-0 przy serwisie przecnika. Najlepszy przykład jak miał swój serwis na zakończenie mecz z Del Potro w IW. Miał swój serwis 40-15 i przegrał mecz. To jest jedno a drugie to głowa. W jednym meczu gra świetnie a w drugim się spala i tak w kółko.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
RaFanatyk

Nie tak daleko szukać i USO 2018 i mecz z John Millman. Bylo bodajże 1:0 w setach, 5:3 i serwis Feda. Jaki był koniec każdy wie

| Odpowiedz
blokuj

Ale jest geniuszem,to troche taki artysta bujający,w obłokach.Pewnie gdyby miał lepszą koncentracje na danych piłkach wygrałby już ze 140 turniejów,ale i tak ma 100...sorry prawie 100

| Odpowiedz
blokuj
Zartanxxx

Być może i tak co nie zmienia faktu , że dalej nie mogę pojąć dlaczego taki gracz , który wygrał wszystko gubi głowę w meczach , których nie ma prawa przegrać i się spala w porównaniu do takiego Nadala czy Novaka dla , których takie mecze to chleb powszedni. Idąc tym tropem wymienieni zawodnicy też powinni gubić głowę bo wygrali już wszystko.

| Odpowiedz
blokuj

Bez przesady,ąż tak nie gubi głowy,może własnie dlatego,że wygrał wszystko i czas na zakończenie przygody z tenisem...ale już nie dyskutujmy tu o Fedzie,bo nas Rafanka pogoni hehe....pozdro.'''''

| Odpowiedz
blokuj
RaFanatyk

Może dlatego że wygrywał wszystko kiedy jeszcze Djoko i Rafa raczkowali w tourze. Kiedy to się zmieniło i zaczęli dominować to i głowa też siadła. Takie moje zdanie

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
bajeczny

Jest w tym sporo racji, każdy może sprawdzić ile turniejów wielkoszlemowych wygrał Roger Federer w latach 2003-2007, a ile w latach 2008-2012. Dysproporcja jest zauważalna.

| Odpowiedz
blokuj
RaFanatyk

Dokładnie to samo miałem napisać, że gra się tak jak przeciwnik pozwala i ten mecz to pokazał wybitnie. A młodemu grekowi przydał się kubeł zimnej wody. Mimo wszystko trzeba pogratulować mu turnieju i będę mu kibicował ( oprócz pojedynków z Rafą :) bo to chyba jak narazie jedyny młodziak który ma poukładaną grę a tym bardziej w głowie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.