Wątek dotyczący artykułu

Ostrawa: kapitalny występ Sofii Ennaoui. Rekord życiowy Polki

Rośnie forma Sofii Ennaoui. Specjalistka od 1500 m wygrała mityng w Ostrawie i uzyskała przy tym świetny czas 4:05.22. To rekord imprezy i najlepszy rezultat Polki w historii jej startów w hali.

przeczytaj cały artykuł

Komentarz usunięty przez użytkownika
Brat Pinio

Skąd masz informację, że jest Greczynką? Radzę się najpierw douczyć, a potem - ewentualnie - pouczać innych. I jeszcze jedno - wypadałoby jednak używać znaków diakrytycznych - jesteśmy w Polsce. Pozdrowionka.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Mariusz Swider

Z tego, co pamietam - to jest Arabką (ojciec z któregoś kraju Magrebu), ale jej matka jest Polką, sama Zosia wychowała się w Polsce i ma polskie obywatelstwo - więc ma pełne prawo reprezentować nasz kraj. I robi to świetnie, jest przesympatyczną osobą (oglądałem wywiady z nią), trzymam za nią kciuki i pozdrawiam! Natomiast pana Krzysztofa o tyle rozumiem - że rzeczywiscie komentatorzy sportowi są czesto tak tepi, ze Karolinę Woźniacką nazywaja Dunką (mimo że nie jest nią w ogóle, a tylko reprezentuje Danię i ma duńskie obywatelstwo) - Albo Angelikę Keber Niemką (jest to Polka z Puszczykowa pod Poznaniem). Kiedyś ogladałem w tv reprezentację Francji w piłce noznej - same murzyny - a komentator sportowy mówił o nich "Francuzi". Zawsze wszystkim tłumaczę, że nie wszyscy Polacy maja obywatelstwo polskie (np. 3 miliony Polaków w Brazylii go nie ma) - i nie wszyscy obywatele polscy są Polakami (mamy Wietnamczyków, żydów i innych Karaimów czy rusińskich Łemków) - i NIGDY nie potrafiłem zrozumieć, dlaczego jest tylu tępaków nie odróżniających narodowości od obywatelstwa. Przeciez to dwie różne rzeczy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Brat Pinio

Toteż ja nie odnosiłem się do kwestii obywatelstwa i narodowości, bo uznałem, że to jest poza dyskusją. Napisałem krytyczny komentarz, bo jego autor napisał bzdury wyssane z palca o jej jakoby greckim pochodzeniu, a teraz jeszcze przeczytałem inną jego wypowiedź (odpowiedź na moje pytanie skąd ta Greczynka w jego tekście), cyt.:" Nie jest Polka. Nazwisko wyglada na greckie. Ocenialem "na sluch" ". Jak oceniać takie banialuki. Ja nie umiem należycie dobitnie, żeby nie użyć słów powszechnie uznanych za obraźliwe. A już na koniec - Zosia urodziła się w Maroku - to tak gwoli ścisłości.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Brat Pinio

...I jeszcze jedno - byłbym ostrożny w ocenie, czy czarnoskóry może być Francuzem, czy Amerykaninem. Trzeba pamiętać o aspekcie historycznym. Francuzi mieli swoje kolonie w Maroku, Algierii, czy Tunezji. To wszystko Afryka. Amerykanie, to też przecież naród imigrantów m. in. z Irlandii, czy Włoch, że o niewolnikach z Afryki nie wspomnę. Tyle że tych ostatnich, wobec przymusu trudno nazwać imigrantami. Któreś pokolenie tych imigrantów i byłych niewolników tam żyje, łączy się w pary, ma dzieci. Idąc takim prostym tokiem myślenia, należałoby by uznać, że Barack Obama (ur. Honolulu na Hawajach - polecam lekturę o korzeniach jego matki - to jest dopiero "mix etniczny) nie jest Amerykaninem, a Zinedine Zidane (etnicznie Algierczyk, ale już urodzony w Marsylii) Francuzem. Nie da się wobec takiego "wymieszania" pokoleniowego uciec od kwestii etnicznych i rasowych, więc należy trochę uważać z twardymi wnioskami, bo te nijak się już mają do obywatelstwa, czy narodowości. Nie są to sprawy ani proste, ani tak oczywiste jakby się mogło wydawać. Z tymi "tępakami" też bym w związku z tym nie przesadzał. Pozdrawiam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Mariusz Kwiatek

Polka z domieszką marokańskiej krwi. tata zostawił, matka nie chciała do Maroka. Sofia tate widziala ze 2 razy w zyciu... byl wywiad. wspaniala mila dziewczyna.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Brat Pinio

Ja nie odnosiłem się do kwestii narodowości i obywatelstwa, bo to jest poza dyskusją. Rozbija mnie Twój komentarz, bo jak sam teraz przyznajesz - nie wiesz, tylko zgadujesz. Ocenę na słuch wolę pozostawić bez komentarza. Wystarczyło zdobyć się na mały wysiłek i po prostu najpierw sprawdzić, a potem się udzielać zamiast trwać uparcie przy zdaniu "nie jest Polka". Zosia urodziła się w Maroku, a od drugiego roku życia mieszka w Polsce. Jej matka jest Polką, a ojciec Marokańczykiem. To dla Twojej wiadomości. Uważaj, żeby Ciebie wobec takich wypowiedzi, ale bez wiedzy o Tobie ktoś "na wzrok" nie ocenił.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
lammergeyer2

Na wzrok oceniam, że nie jesteś Polakiem, bo nie potrafisz nawet polskich literek napisać. Tak więc lepiej się nie wypowiadaj na temat Polaków.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.