Wątek dotyczący artykułu

Miasto znów zadrwiło z żużlowców. Śmiesznie niska dotacja dla Unii Tarnów, dostali dziesięć razy mniej niż chcieli

Kilka dni temu ratusz podzielił granty na sport w Tarnowie w 2019 roku. Specjalna komisja znów zaśmiała się w twarz najpopularniejszej dyscyplinie w mieście, przyznając jej zatrważająco niską dotację w wysokości 39 tys. 600 zł.

przeczytaj cały artykuł

Cysio

Jaki ma sens podawanie wysokości dotacji od miasta bez uwzględnienia czynszu za wynajem stadionu ?
W jednym mieście dotacja wyniesie 50 tys ale czynsz za wynajem 1 PLN/mieś więc klub ma na czysto 49 988. W innym dotacja to 500 tys, ale czynsz za wynajem to 50 tys/mies, więc klub na czysto ma 100 tys w plecy od miasta.
Część informacji to nie informacja, tylko dezinformacja.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
rammsteinfan

Dokładnie, to tak samo jak by podać kwotę dla zawodnika za "podpis" a nie podać kwoty za punkt (lub odwrotnie) i oceniać wielkość kontraktu. A z samorządami to oprócz wynajmu stadionu jest jeszcze wątek np. wykupionych przez miasto praw do rund GP, które organizuje klub, który także czerpie zysk z imprezy. "Suche liczby" to nie wszystko, bez szerszego kontekstu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
motogonki

Po części masz rację, ale jak można przekazywać pieniądze podatników miejskich na sport, gdzie skład opiera się głównie na zawodowcach z zagranicy naszego kraju?Mogę zrozumieć, że idą na szkolenie, na stadion, ale nie dla Amerykańca czy ruskiego.

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

Niby tak, ale co zrobić jak taki mamy w naszym żużlu klimat ? Albo miasta się dokłada, albo klub jest na starcie w gorszej sytuacji od innych.

| Odpowiedz
blokuj
Halicz

Ja na złodziei nie głosowałem...
I NIGDY nie zagłosuję.
Szlag mnie trafia na wysokość tej dotacji.
Prezydent ma żuzel w dooopie i tyle w temacie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.