Wątek dotyczący artykułu

Termiński nie zna się na żużlu, ale jego odejście mogłoby zaszkodzić Get Well. Za Karkosikiem płaczą

Przemysław Termiński rozpowiada, że najpóźniej w sezonie 2020 zostawi Get Well. Część kibiców zaciera ręce, bo właściciel wyników nie ma, a na dokładkę pozbył się wychowanków. - Karkosika też wyrzucali, a dziś za nim płaczą - mówi Sławomir Kryjom.

przeczytaj cały artykuł


Cysio

Kryjom obecnie reprezentuje interesy KSUL, a dla nich obecna mała stabilizacja w Toruniu jest idealna. Bo jest ujowo ale stabilnie i mistrzowskim ambicjom KSUL Toruń nie zagraża.
A tak poza tym uważam, że KSM powinien zostać przywrócony ;P

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty przez użytkownika
Ipkiss

Jeden sensowny argument za KSM. Podkreślam: jeden :))))))
Od razu mówię, że mowa o tym, że liga będzie bardziej wyrównana i nieprzewidywalna to mit i to łatwy do obalenia. Bez KSM liga też taka jest, czego przykładów na przestrzeni lat była cała masa. Toruń był o krok od spadku w 2017, Zielonka w 2018. Przewidziałbyś to przed sezonem? Że będą do końca drżeli? To że beniaminek z reguły nie ma łatwo to zjawisko, które dotyczy wszystkich sportów, gdzie są ligi z awansami i spadkami. Miedź Legnica nie bije się od razu o podium tylko o utrzymanie. Legia Warszawa w kosza tak samo. Weszła do Ekstraklasy i też jest jej trudno. Cała idea sportu. Gdzie jest napisane, że beniaminkowi należy ułatwiać pracę w pierwszym roku, czy w ogóle ułatwiać pracę? Nikt Lublinowi nie broni szkolić jak Leszno i juniorami budować powoli pozycję. Wrocław męczył się kilka lat na dole, aż wrócił do jazdy o medale. Czewa weszła z marszu w 2017 i zajęła 5 miejsce. Lublin ma pecha, ale to jest efekt tego, że rynek wygląda teraz jak wygląda. W najlepszych klubach postawiono na stabilizację, ucząc się na błędach sprzed lat, gdy kombinowano ze składami, gdzie KSM też wymuszał wiele decyzji i przeszkadzał. Nikt nie mówi, że to ma trwać permanentnie. Być może za 3 lata wejdzie do Ekstraligi np. Gdańsk, ruch się zrobi większy, ściągną dwie gwiazdy i pojadą nawet o play-off. Teraz mamy normalność - wnioski po błędach, analiza i w efekcie odpowiednia dla każdego polityka kadrowa. Dlaczego Leszno miałoby zmieniać więc strategię, która daje mu sukcesy i na którą ciężko pracowała? Bo Lublin będzie skazany na spadek? To jest problem Lublina. Teraz go ma, za 2-4 lata może go nie mieć. Trudno, taki jest sport. Ktoś musi wygrać, ktoś przegrać, ktoś być DMP, a ktoś spaść. To tak jakbyś szedł do pracy jako stażysta i na wstępie dostał pensję zbliżoną do tej dyrektora. Żeby Ci się łatwiej było zaaklimatyzować, wdrożyć i polepszyć sobie humor, pomóc walczyć ze stresem, bo nie zna się środowiska i ludzi. Na wszystko trzeba zapracować, tym bardziej w sporcie. Leszno chce mieć Sajfutdinowa, Kołodzieja, Pawlickiego i dobrych juniorów to ma. Przy KSM np. Kołodziej (mocny przez lata, więc jego KSM liczony z 3-4 lat byłby wysoki) musiałby odejść, bo juniorów przecież nie oddadzą. Nie mówiąc już o tym, że bez KSM-u łatwiej budować skład, który w przypadku kontuzji znaczącego zawodnika tego tak nie odczuje. Pamiętasz Toruń w 2013? Czy Brzozowski, który być musiał, bo miał 2,50 załatał lukę po Holderze? Szukali Kennettów, Kusów, cudawianek. Teraz np. wyleci Chris, to go Jack jest w stanie zastąpić, albo wypożyczą niezłego gościa z pierwszej ligi. Itd itd.
Przypominam też, że w Lublinie pieniądze są i to bardzo duże, a mimo to nie udało się podbić rynku. Nie tylko przez to, że ktoś inny dał więcej. Zawodnicy niby jeżdżą dla kasy, ale nie każdego da się kupić jak różowego Griszkę. Mamy walczyć z mentalnością, że jego brat Artiom, choć stać na niego wiele klubów, gdzie dostałby znacznie więcej, woli być tam, gdzie mu dobrze? Zagar musiał odejść z Gorzowa w 2013, nad czym ubolewał i jeszcze potem mu nie płacili, co tylko doprowadzało go do wściekłości. Hancock chyba też wtedy był zmuszony odejść z Tarnowa, do którego za moment wrócił. To są nienormalne sytuacje, wypaczające budowanie pozycji klubu i zawodnika. Inaczej działa salary cup, bo tam jest mowa tylko o hajsie. Tam nikt nie broni budować dream-teamów. Kwestia mentalu, dogadania się. Golden State Warriors mają w piątce same gwiazdy z topu. Dogadali się, podzielili tort odpowiednio i mają od lat potęgę. W żużlu salary nie przejdzie, co jasne, a na podstawie statystyk tylko się najlepszych krzywdzi i nie wiadomo czemu pomaga słabszym. Beniaminkom bardziej pomogłaby znacznie 10-zespołowa liga. Byłaby ona IMO bardziej "spłaszczona", byłaby większa nieprzewidywalność i większy ruch zawodników po klubach z chęcią uzyskania statusu lidera w nawet słabszym klubie, czy nawet jednego z dwóch najlepszych. Przy 8 klubach margines błędu jest bardzo mały, więc ryzyka się nie bierze pod uwagę. Przy 10 nawet jakieś problemy (zdrowotne itp) mogłyby dać 7-8 miejsce i bezpieczne utrzymanie. A wyniki 60:30 trafiają się i z KSMem i bez niego. Od X lat. To jest sport, a nie zabawa z dzieciakami w przedszkolu, gdzie daje się fory, byle tylko się nie zasmarkały z płaczu. Pozdrix.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cysio

"To jest sport, a nie zabawa z dzieciakami w przedszkolu, gdzie daje się fory, byle tylko się nie zasmarkały z płaczu."
...
Sorry ale tym zdaniem straciłeś szanse na merytoryczną odpowiedź.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Ipkiss

Jedno głupie zdanie, dla zobrazowania "problemu", a Ty mówisz o stracie szansy na merytoryczną odpowiedź? Powiem Ci, dlaczego tak stawiasz sprawę. Bo nie masz argumentów :) Ja Ci wyłożyłem wszystko na tacy, Ty się zasłaniasz przedszkolem. Wszystko na ten temat. Inaczej podjąłbyś dyskusję, bo w temacie KSM-u zawsze to (podobno) robisz. Cóż.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.