Wątek dotyczący artykułu

Jacek Gajewski. Żużel według Jacka: Goliński postawił Dowhana pod ścianą. Wygrał Falubaz (felieton)

- Nie mówmy o przegranej Roberta Dowhana, bo interesy poszczególnych osób nie są najważniejsze. Spójrzmy na to szerzej. Za nami walka i jeśli ktoś ją wygrał, to przede wszystkim Falubaz - pisze o sytuacji w Zielonej Górze Jacek Gajewski.

przeczytaj cały artykuł

Pinio70

Jeśli ktokolwiek wygrał, to na pewno nie Falubaz. Po przeczytaniu wywiadu z panem golińskim (małe litery nieprzypadkowo - polecam lekturę "Chłopców z Placu Broni"), uważam, że ten człowiek powinien pożegnać się z Falubazem czym prędzej. Ktoś skamlący w mediach i oczerniający pracodawcę (wszak w spółce to właściciel zatrudnia prezesa), powinien być usunięty z funkcji w trybie natychmiastowym. Nie potrafię takiego pana darzyć szacunkiem, a kibicował będę nie dzięki niemu, ale pomimo. Pamiętajmy z jakiego poziomu Robert Dowhan wyciągnął kiedyś Falubaz. Sporo swoich pieniędzy włożył (miasto, czyli kibice, oczywiście też). Wolałbym jednak, aby w klubie pozostał Zengota, kosztem np. Vaculika. Może nie byłoby medalu, ale byłby to bardziej mój klub. Jeśli chcecie zobaczyć jak Pan Bieńkowski traktuje wychowanków, to popatrzcie na koszykarski Zastal / Stelmet. Po odejściu Filipa Matczaka w klubie nie gra ŻADEN wychowanek. To samo może być z Falubazem. Protas może pojeździ jeszcze rok, może dwa, a Dudek pozbędzie się sentymentu do klubu, który ma gdzieś sentymenty i wychowanków. Tonder skończy wiek juniora i odejdzie, a młodsi chłopcy zostaną w drugoligowych klubach, w których teraz jeżdżą na wypożyczeniu. Za rok-dwa Pan Bieńkowski sypnie kasą i sprowadzi Kasprzaka, Kołodzieja i Madsena i będziemy mieli "magię". Może będzie tytuł, ale nie dla Falubazu. Jak dla mnie to nie o to chodzi. Trochę złowieszcze słowa i mam nadzieję, że się mylę, ale różnie może być.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Pinio70

Trochę nie rozumiem twojego słabego komentarza. Ironia, podziw, czy jeszcze inne uczucia tobą targają, jak piszesz takie rzeczy? Myślę, że dość obszernie opisałem moje przemyślenia, a ciebie było stać tylko na kilka naprawdę słabych słów. Wypadało by się nieco wysilić i dołączyć do dyskusji w sposób merytoryczny.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
jotefiks

o czym ty człeku piszesz? to stelmet i miasto doprowadziło do tego, że jeszcze przed finałem barażów dudek i protas podpisali wieloletnie kontrakty bez względu na to czy byśmy spadli czy nie. gdzie był wtedy dowhan?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
Nowy w mieście

Zdaje sie, ze to Ty nie masz pojęcia o czym piszesz. Bez Dowhana żużel w ZG był by juz dawno w czarnej D. Ale co może wiedziec taki kibic sukcesu jak Ty od 3 lat będący kibicem. Tacy „biznesmeni” jak Goliński powinni sobie znaleźć inne hobby. Bo za kilka lat, jak mu sie znudzi zabawa zawinie sie majac klub w D...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Pinio70

No i co z tego, że Stelmet i miasto...? Poza tym skąd wiesz? Pewien jesteś? Widziałeś kontrakty i zawarte w nich klauzule warunkowe? To są tylko przypuszczenia, podobnie jak i moje, ale każdy z nas ma o nich prawo, więc... o czym ty człeku piszesz?

| Odpowiedz
blokuj
jotefiks

Bo była konferencja prasowa bo Patryk Dudek się na ten temat wypowiadał. I jeszcze jedno, czy to nie za dowhana klub opuszczał Walasek i Zengota?

| Odpowiedz
blokuj
Pinio70

No i co z tego, że była konferencja. Widziałeś klauzule w kontrakcie? Ale to nie ważne, bo nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. Piszesz zupełnie o czymś innym niż ja. Ja przecież nie przeczę, że zasługą Pana Bieńkowskiego są kontrakty zarówno miejscowych żużlowców, jak i przyjezdnych. Chwała mu za to. Uważam jedynie, że to nie jest idealna droga. Nie za wszelką ceną potrzebny jest wynik. Podałem przykład koszykarzy i czegoś podobnego się obawiam. Szkoda mi odejścia Zengoty (tylko nie mów, że się połamał, bo do słaby argument). Jeśli się przyczepiłeś do jednego zdania mojej dość obszernej wypowiedzi, to może tylko to zauważyłeś. Nigdzie nie miałem za złe, że ktoś wykłada kasę na klub. Chodzi mi o to, że boję się o los wychowanków. Uważam także, że pan goliński powinien być usunięty z Falubazu, bo żaden prezes nie ma prawa szkalować w mediach imienia swego pracodawcy. Do pięt nie dorasta Dowhanowi i nigdy nie będzie miał takich zasług jak On. Mam nadzieję, że niebawem przestanie być prezesem. Uważam, że każdy kibic Falubazu wie, że klub dużo zawdzięcza Panu Dowhanowi (jak tego nie wie, to nie jest kibicem Falubazu). A propos odchodzenie Walaska i Zengoty. A kto powiedział, że ja byłem z tego zadowolony. A tu także znasz okoliczności? Były zdecydowanie inne niż obecnie. Walasek do "podróżnik", chociaż Go lubię, a Zengota nie odchodził wtedy po roku. Szkoda Zengoty, bo mógłby jeździć zamiast Vaculika (pomijam kontuzję, o której nie było wiadomo, kiedy pisałem pierwszy post w tej sprawie).

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.