Wątek dotyczący artykułu

ATP Indian Wells: Roger Federer i Rafael Nadal znów po przeciwnej stronie siatki. Po 518 dniach

W sobotę, w półfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells, zmierzą się ze sobą Roger Federer i Rafael Nadal. Będzie to 39. mecz pomiędzy tą dwójką wspaniałych tenisistów, ale pierwszy od października 2017 roku.

przeczytaj cały artykuł

RaFanatyk

Chcę wierzyć, że naprawdę wycofał się z powodu kontuzji, ale mam nieodparte wrażenie że po ośmieszeniu się w AO chciał tego uniknąć również w IW z Rogerem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Król Roger

Przy jego stylu gry i wieku, to ciężko oczekiwać by na Hardzie ryzykował pogłebienie się kontuzji mając za chwile Clay.Zapewne z MO też się wycofa i wróci na MC

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
RaFanka

Potterku, Potterku... Gorzej mają tylko wierni fani Juana. Ja się też do nich zaliczam, więc podwójne męki, ale to Rafa jest na pierwszym miejscu. Za dużo już tego niestety... Na coraz krócej są go w stanie postawić na sprawne nogi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
RaFanatyk

że w Miami nie wystąpi to było już dla mnie pewne po AO.
Ja tutaj widzę trochę psychologię, jego głowa i pewność siebie strasznie podupadła po porażce z Novakiem, a wiedząc że Roger ma w planie występy na clayu, to nie chce również Rogerowi dać tej przewagi mentalnej. Mam głęboką nadzieje że to tylko moje głupie mrzonki i gdybanie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Król Roger

Ale oni w Madrycie mogą się spotkać dopiero w SF.Roger tak daleko nie zajedzie, mimo że Madryt, to jeden z turniejów gdzie mu się zwykle dobrze grało.

| Odpowiedz
blokuj
Starigniter

Jak Roger wygra po jednym meczu w Paryżu i w Madrycie to będzie dobrze. Serio.
Jedyne co dla niego działa to przerwy. Miami kończy się w marcu, turniej w Hiszpani startuje 5. maja, a we Francji 26. Będzie miał czas na odpoczynek po tych góra dwóch meczach w turnieju. Pozostanie w grze, więc może się nie wybije z rytmu jak to miało miejsce w 2017 i 2018 w Stuttgarcie, gdzie było mu ciężko.
Nadal do gry wróci chyba dopiero w Monako?

| Odpowiedz
blokuj
RaFanatyk

Mi tutaj najbardziej chodziło o Paryż.
Dla Rafy tylko to trofeum się liczy, a widać Roger ma chrapkę i widocznie jakiś plan na mączkę

| Odpowiedz
blokuj
Starigniter

W wywiadzie mówił, że chce tam zagrać bo po prostu chce zagrać.
Kilka postów niżej napisałem, co musi być, żeby nie było obciachu i jaka może być korzyść z gry na cegle.
Ale Fedala na mączce na pewno już nie będzie.

| Odpowiedz
blokuj
RaFanatyk

Może masz rację, że zagra na cegle z myślą o trawie by być bardziej ogranym. A może to tylko wersja dla mediów a w rzeczywistości ma jakiś cel do osiągnięcia na ziemi.
Pożyjemy, zobaczymy

| Odpowiedz
blokuj
Starigniter

On chyba wie, że nie ma tam szans. Nie grał 3 lata, jest stary i nie widzi mi się nagle stawianie celów po aż tak długiej przerwie. Nawet granie na totalnym ludzie mu nie bardzo pomoże, ponieważ, jak to raz Kamileki napisał, na tak wolnych kortach jak w Paryżu "serwis praktycznie nie działa i trzeba zapieprzać z lewej do prawej".

| Odpowiedz
blokuj
Król Roger

Ciekawi mnie czy w Stuttgarcie wystąpi, bo już rok temu miał nie grać (Umowa była na 2 lata), gdyby jakimś cude dojechał w RG do QF, to byłby problem, ale to mało realne.Granie samego Halle, to też ryzyko, mimo tylu tam zwycięstw, on prawie zawsze grał tam słabo...

| Odpowiedz
blokuj
Starigniter

Podpisanie umowy to chyba nie jest wielki problem. Mercedes jest sponsorem Rogera, więc chyba jednak wystąpi. Poza tym ściga teraz Connorsa i na pewno ma w głowie jeszcze te 10 tytułów. A Stuttgart to przecież ATP 250, czy jedyny tak mały turniej w sezonie, w którym może zagrać.

| Odpowiedz
blokuj
Starigniter

Taki rekord to byłby coś :D
Wygrane raczej pykną, bo niecałe 70 zostało, ale te 10 triumfów to dużo.
Chodzi mi o to, że Fed raczej o tym myśli i pewnie chciałby jeszcze nawygrywać.
Poza tym, jeśli w Halle od razu przegra, to będzie słabo do Wimbledonu przygotowany, przynajmniej nieoptymalnie. Dlatego Stuttgart wydaje się być logiczny.

| Odpowiedz
blokuj
Starigniter

Akurat mecze wygrane to już prawie pewne. W tym momencie jest ich 1192, a statystyki różnie podają u Jimbo, albo 1258 albo 1256.
Oby teraz Rog wygrał IW, bo każda wygrana to na wagę złota. Tym bardziej, że tego turnieju nie umieściłem na liście turniejów, które on mógł wygrać, więc byłaby to niespodzianka.

| Odpowiedz
blokuj
Starigniter

Jest na moim blogu. Tytuł to "11 turniejów, które Federer może wygrać i poprawić rekord (akt. #7)". Linku nie wklejam, bo WP ma taki zwyczaj, że usuwa komentarze z linkami.

| Odpowiedz
blokuj
Starigniter

Skoro rok temu IW nie mógł wygrać, korty zwalniają z roku na rok, Novak wrócił do gry, to stwierdziłem, że raczej mu się nie uda. Teraz ma oczywiście olbrzymią szansę, ale też wiele czynników się na to złożyło, m. in. porażka Djokovica.
Miami nie liczyłem z podobnych względów. W dodatku w Indian Wells mógł wygrać prawie aż 6 razy, w Miami tylko 3. Teraz impreza się przeniosła, ale nie wiadomo, czy nowy obiekt będzie dla RF korzystny.
AO w 2020? Kiedy będzie miał prawie 39 lat? Bez jaj. Nawet Wimbledonu w '20 nie liczę, ale za to Igrzyska są u mnie na rozkładzie. WImbledon w lipcu tego roku to chyba ostatnia szansa na wielkoszlemowy triumf. Opcje uciekają.
Zanim jeszcze napisałeś to popatrzyłem, że Bazylei w 2020 nie ma, więc dodałem. Razem więc 12.
WO to co takiego?

| Odpowiedz
blokuj
Król Roger

WO to Wimbledon, tak zawsze pisałem. A ja wierze w WO 19, AO 20, WO 20, własciwie zawsze kiedy zaczyna się jakiś turniej, póki nie odłoży rakiety, to moja wiara się nie zmniejszy :)

| Odpowiedz
blokuj
Starigniter

W sensie Wimbledon Open? :D
Ja czasami pisałem WC, albo CW od "The Championships, Wimbledon", ale ten skrót wiadomo z czym może się kojarzyć.
Osobiście wolę się miło rozczarować i mylić, naprawdę bym chciał, no ale teraz znowu Novak jest w grze i on jest o 6 lat młodszy od Rogera.
Z tych szlemów to bardzo chciałbym jeszcze jeden US Open, ale wygranie po 11 byłoby bardzo trudne, chociaż w Miami się udała ta sztuka.

| Odpowiedz
blokuj
Król Roger

USO, małe szanse, wolny kort, do tego ten dach i gra jak w saunie, drący morde ludzie też raczej mu nie sprzyjają, z wiekiem człowiek robi się drażliwy na wiele czynników :D
No i cały czas nie wiemy czy zakończy karierze w Bazylei w 2020, na pewno 2021 będzie ostatnim definitywnie.

| Odpowiedz
blokuj
Starigniter

Dlatego tym bardziej chciałbym US Open. 6. tytuł to byłby kolejny rekord. Ale nikłe szanse, niestety, chociaż ten dach to przecież powinien mu pomagać, gra powinna być szybsza.
Jak dla mnie w 2021 odejdzie z touru.
Finał z Thiemem jutro o 20:00, nie mogę się doczekać.

| Odpowiedz
blokuj
Starigniter

OK, już widzę o co biega.
Korzystam z aplikacji FlashScore i tam jakiś czas temu była podana godzina 20:00, a teraz zmienili na 23:30, także jeszcze niczego nie można być pewnym.

| Odpowiedz
blokuj
RaFanka

Nie zapędzajmy się, że Federer wygra w RG! To już prędzej Djoko, choć ten jego plan na kalendarzowy, jak dla mnie, mało realny. Roger pogra mączkę, bo tam nic nie broni. Nałapie trochę punktów.

| Odpowiedz
blokuj
RaFanatyk

wygrać raczej nie wygra, ale mogą się spotkać wcześniej.
Rafa ma bardzo dużo punktów do obrony i w najgorszym przypadku QF z Rogerem już jest możliwy. Obijanie bh już na Rogera wcale nie działa, wie o tym i Rafa i jego sztab.
Strasznie podupadła moja wiara w Rafę po AO ;(

| Odpowiedz
blokuj
RaFanka

Trzeci rok z rzędu tyle broni. To musi być bardzo obciążające. Już kiedyś pisałam o tym, że jest to bardzo niesprawiedliwe. Za utrzymanie tytułu powinny być dodatkowe punkty. Wprawdzie wiadomo, że jest Race, ale ranking który się liczy, to ten ogólny.
Nie wątp w naszego mistrza! Roger miał już nie wygrać nic, a ugrał szlemy po tak długim czasie. Dopóki nie powie DOŚĆ, zawsze będę czekać na jego mecze. I narzekam jak wygrywa słabe mecze, ale to on sam przyzwyczaił nas do swojego kosmicznego poziomu!

| Odpowiedz
blokuj
RaFanatyk

oj staram się, nie wiem skąd moje fanaberie ostatnio, ale serio ta porażka w AO nadal mnie kopie. U Rogera było słabo przez długi czas, ale to raczej powody mentalne głównie były, u Rafy mamy mentalne problemy także i co gorsza zdrowie do tego doszło, a na to już nie ma rady.

| Odpowiedz
blokuj
Starigniter

Jakie mentalne problemy u Rafy? Aż tak dokładnie nie sprawdzałem, ale wiem, że skreczował w SF UO i później następce co grał to AO? Bez pokazówki w Abu Zabi, bez tie-break tens. Więc gdzie on miał zdobyć ogranie? Totalnie nieprzygotowany tam pojechał. I chyba nie do końca zdrowy, skoro raptem po 13 meczach już się musi wycofać.
Chyba trzeba będzie ograniczyć turnieje na kortach twardych, bo z tego co pamiętam, to była taka ciężka do strawienia lista:
2017
PM wycofanie się
TF wycofanie się
2018
AO krecz
IW wycofanie się
MM wycofanie się
UO krecz
I tak dalej...
Rafa pewnie ogra jak zwykle wszystkich na mącze w tym roku (zieeeeeeew), wliczając w to Novaka.

| Odpowiedz
blokuj
RaFanatyk

mentalne problemy tylko i wyłącznie jeśli chodzi o Novaka i teraz już również Rogera oraz coraz częstsze problemy ze zdrowiem muszą działać na jego psychikę.

| Odpowiedz
blokuj
RaFanka

Składa się to tak, że gra dobrze, ogrywa młodych (mdłych mi się napisało przez przypadek, ale czy to nie jest też trochę prawda?) bez straty seta, a potem Novak i wciery. Albo Fed i wciery. A inni ich ogrywają. Rzadko bo rzadko, ale jednak. To na pewno boli. Ale trudno mi uwierzyć, że tchórzy, bo nie wiem, czy by mógł patrzeć w lustro. Może mieć obawy, które dodatkowo nie pomagają. Na mączce to co innego. Tam jest u siebie, ale to też broń obosieczna, bo gdyby któryś z nich go ograł na clayu, to by odtrąbiono koniec Nadala. Sami się w tym zakręcili i co jakiś czas każdy z nich ma zadyszkę na tej karuzeli.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Król Roger

Gdyby Roger go orał a Clayu, to fakt można by dać taki tytuł.Ale Novak? To może się wydarzyć.Nie denerwuj się aż tak bardzo, mimo wszystko to "tylko sport" :)

| Odpowiedz
blokuj
RaFanka

Ja tu właściwie dziś robię za uspokajacza! ;) Nie denerwuję się dziś aż tak jak wczoraj! I jeden i drugi może go ograć na mączce i jak końca Rafy nie ogłoszę, bo to sport, dyspozycja dnia i muchy w nosie. Skoro Roger przeżył Wimbla z Andersonem, to Rafa przeżyje i swoje porażki. One teraz bolą inaczej, bo jak się przywykło do kawioru, to na stare lata trudno zjadać resztki.
Już to nieraz pisałam, że moim idealnym zakończeniem kariery jest Adam Małysz. Na topie, na podium, w chwale. Nie pod koniec setki.

| Odpowiedz
blokuj
RaFanatyk

przyznam że przeszło mi przez myśl, że po prostu tchórzy lub trwa proces naprawy jego psychiki który może wiązać się z takimi decyzjami. Dla nas fanów abstrakcja, dla sztabu i jego psychologów prawidłowy proces.
Pamiętajmy że Rafa to człowiek który panicznie boi się burzy np :) więc jego osobowość, psychika na pewno są skomplikowane

| Odpowiedz
blokuj
RaFanka

I przy okazji potrafi się z tego śmiać ;)
Każdy z nich miał takie momenty, o czym wzajemnie wiedzą. Ujmuje mnie to, że w tym wszystkim się szanują. Bardziej niż ich niektórzy fani. Roger czuje co się dzieje z Rafą, bo jeszcze niedawno przez to przechodził. Rafa lał go jak chciał. Djoko w fazie po doktorze duszy wyglądał jak siedem nieszczęść i już się "skończył" dla wielu.

| Odpowiedz
blokuj
RaFanka

Vamos!!! Mamy to przecież od lat! ;)
Będąc fanem Rafy podróżujesz po najbardziej egzotycznych miejscach świata i jesz frykasy, ale podróże kosztują. Trzeba zbierać i oszczędzać! :)
Teraz chleb i woda.

| Odpowiedz
blokuj
RaFanatyk

jak wspomniałem Ci już kiedyś, nie byłem jeszcze na żadnym jego meczu, taka siara!
W tym roku planuję choćby się waliło i paliło.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.