Wątek dotyczący artykułu

Oficjalnie: Doruk Pehlivan w PGE VIVE Kielce od 2019 roku

Prezes PGE VIVE Kielce Bertus Servaas potwierdził krążące od dawna informacje. - Mogę oficjalnie powiedzieć, że Doruk Pehlivan dołączy do nas latem 2019 roku - przyznał. Turek pierwotnie miał zostać zawodnikiem VIVE rok później.

przeczytaj cały artykuł

John_Rambo_

Bardzo dobra decyzja, ponieważ Pehlivan na pewno nie był drogi, a rok wcześniej już będzie łapał doświadczenie i uczył się trudnego systemu gry Talanta. Co do Mamicia - może w końcu Talant przekonał się co do jego przydatności w ataku i w przyszłym sezonie więcej da mu pograć w ofensywie? W końcu Pehlivan to zagadka, a Kulesh potrzebuje zmiennika, na dodatek wolę Turka niż Gębalę, który raczej do Vive już nie trafi, a gdyby nawet podpisał kontrakt to pójdzie na wypożyczenie. Kwota za Cindricia to będzie minimum 1 mln euro, ale jestem przekonany, że Servaas wyciągnie ostatecznie za niego ponad bańkę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
Czarcik

Ja osobiście wolałbym jednak Tomka - w końcu Polak. Ale w pełni rozumiem decyzję klubu. Co do Mamicia to on po prostu w ataku jest słaby i każdy kto chodzi na mecze to widzi. Ma "długi" rzut - robi duży zamach, przez co blok ma czas na ustawienie, a bramkarz na interwencję - wystarczy popatrzeć na statystyki rzutów z 9-o metra. Nadaje się do gry w kontrach w pierwsze i drugie tempo tak samo jak przy szybkich wznowieniach., ale w ataku pozycyjnym już jest dużo gorzej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Czarcik

Jesteś pewien tego co napisałeś, czy tylko standardowo zaprzeczasz? Radzę popatrzeć na statystyki. Byłem na wszystkich meczach w naszej hali i po prostu widzę jak on gra. Ma dobry wyskok, ale w ogóle nie patrzy co robi bramkarz, jak zacznie ruch ręką, to koniec - nie zmienia kierunku, nie łamie rzutu, a ponieważ wykonuje duży zamach to trwa to dość długo przez co bramkarze bronią bardzo dużo jego rzutów z daleka. A to że gra w reprezentacji o niczym nie świadczy - w naszej grają różni zawodnicy co w cale nie świadczy o tym, że są wybitni. Jak by był taki dobry to już dawno ktoś by go od nas chciał wyciągnąć i taka jest prawda.
Co do Doruka to zobaczymy jak będzie grał - parkiet zweryfikuje wszystko. Mamy Kulesza, który gra podobnie jak Karol - przede wszystkim rzut z daleka - teraz potrzebujemy kogoś kto dobrze będzie grał na kontakcie i zwodzie - podobnie jak Michał - czy to będzie Doruk to zobaczymy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
z Tumskiego Wzgórza

A ile on u was tych szans dostał żeby pokazać co potrafi? Pamiętam jak pisałeś, że nie jest gotowy do gry na poziomie LM, po czym jechał na duży turniej i był kluczowym zawodnikiem Chorwacji.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
into the vortex

No właśnie pytanie ile razy kibice Vive widzieli Mamicia grającego w ataku. Nie liczę kontr, tylko normalny atak pozycyjny. Na początku sprzedawano info, że gość musi się przestawić, ale minęły 2 lata i facet nie gra z przodu. I niech nikt mi tu nie próbuje wmówić, że Talant nie popełnił błędu, odpadł mu Dzidzia to przecież Mamic wydawał się być idealnym jego następcą - ale mowa o Mamiciu jakiego znamy z kadry Chorwacji. I nikt mi też nie wmówi, że Mamic w ataku byłby słabszy niż jakiś Gal Anonim z Turcji (zresztą już tutaj jeden z drugim przebąkuje, że dobrze, że Pahlivan przyjdzie wcześniej, bo będzie miał rok na przystosowanie się do gry w klubie - no litości co to w ogóle za logika, przecież w ręczną on umie grać. Zresztą - Bombac, teraz Cindric, a za moment może Janc - jak widać Vive nie ma czasu gości przygotowywać do gry).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|4)
blokuj
Czarcik

Bo był najlepszy z dostępnych, a nie z poziomu gry. To tak jakbyś powiedział że Tomek Gębala jest super bo u nas w kadrze jest numerem jeden. Owszem jest najlepszy ale z tych co mogą grać na tej pozycji. Odróżniaj te dwie rzeczy od siebie i od razu będzie prościej i jaśniej. To, że ktoś w kadrze narodowej jest pierwszym wyborem wcale nie znaczy, że należy do najlepszych na tej pozycji (oczywiście mam na myśli zasięg międzynarodowy już) - a tylko, że w danym kraju nie ma nikogo lepszego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.