Wątek dotyczący artykułu

Oficjalnie: Doruk Pehlivan w PGE VIVE Kielce od 2019 roku

Prezes PGE VIVE Kielce Bertus Servaas potwierdził krążące od dawna informacje. - Mogę oficjalnie powiedzieć, że Doruk Pehlivan dołączy do nas latem 2019 roku - przyznał. Turek pierwotnie miał zostać zawodnikiem VIVE rok później.

przeczytaj cały artykuł


into the vortex

Od dłuższego czasu wielu kibiców Vive zaklina rzeczywistość. Myślę, że gdyby ten Turek szedł do Gwardii czy Azotów to nikt by specjalnie się nie ekscytował. A gdyby szedł do Wisły - o to byłoby używanie ;)
Tymczasem ten anonimowy gość, o którym parę miesięcy temu nikt nie słyszał idzie do klubu rzekomo celującego w FF Ligi Mistrzów. W tym samym czasie odchodzi Michał Jurecki, a za moment może i Mamic. Na lewym rozegraniu wciąż nieopierzony Kulesh i do niego ma dojść Pahlivan? Serio? Ok, jest jeszcze Dani - ale ponoć on ma rozdzielać piłkę na środku. No nie wygląda to najmocniej na tle lewych połówek nie tylko PSG, Veszprem czy Barcelony, ale to raczej równanie do Mieszkowa Brześć.
Do tego pojawiające się tu i ówdzie teksty w stylu - "ok, oddajmy Cindricia i tak nic nie grał". No litości.
Wg mnie nie można dłużej udawać, że Vive się rozwija. Za moment może nie być też Janca, a Alex - spójrzmy prawdzie w oczy, jest tu tylko z racji rodzinnych koneksji. Rozumiem, że Bertus po prostu nie może wszystkiego mówić wprost, ale to nie wygląda zbyt obiecująco. Ale pal licho - może to przejściowe problemy, zresztą zaraz przyjdzie też Wolff, Tournat - wciąż to świetne nazwiska. Tylko wolałbym aby wielu tu rozsądnie piszących nie udawało, że problemu nie ma i że tak naprawdę to cieszą się z transferu Turka - dajcie spokój - ten transfer to spore rozczarowanie, niektórzy marzyli o Borozanie...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
unabomber

A ja mam zupełnie inne zdanie. Przyszedł Mamic, Bombac, Cindric i chyba od każdego z w/w(szczególnie dwóch ostatnich, którzy przyszli jako gwiazdy) graczy my - kibice oczekiwaliśmy więcej. Teraz przychodzi facet zupełnie nieznany, z szerzej nieznanej ligi, zapowiadany szumnie jako wielki talent aczkolwiek wyciągnięty z kapelusza, i właśnie to jest taka nutka pikanterii. Każdy się zastanawiał nad Chorwatem, Hiszpanem, Słoweńcem gdzieś tam było przebąkiwanie o Rosjaninie ew. w kategorii "egzotyki transferowej" można by pomyśleć o jakimś Portugalczyku czy Tunezyjczyku, ale Turcja? Na to chyba nikt nie wpadł. I właśnie teraz, dzięki takiemu wyborowi zobaczymy ile wart jest skauting Vive Kielce(btw. kto się tym zajmuje w klubie?).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Mariusz7

Z całym szacunkiem, bo Michała Jureckiego bardzo lubię i szanuję, ale Vive zrobiło bardzo rozsądną rzecz. Dzidziuś to już nie ten sam 'terenowy' do tego ostatnio bardzo podatny na kontuzje i z falującą formą. Zmiana klimatu wyjdzie na dobre dla Vive i dla Michała. Z punktu ekonomicznego i sportowego to bardzo dobra decyzja ze strony klubu z Kielc. Wiadomo, że niełatwa przez pryzmat ilości lat spędzonych w Kielcach przez Dzidzię, ale jednak bardzo dobra.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
hbll

Dokładnie. Do tego jeszcze ciągle czytamy, że Cindrić nie spełnił oczekiwań, nie grał na swoim poziomie. Ludzie, przecież on generalnie mało co grał, ale kiedy grał, to był zwykle jednym z najlepszych na boisku. Grał mało, ale to przez kontuzję i (być może) to, że nie ma zmiennika. Ale kiedy grał, to oprócz tego że świetnie asystuje, reguluje tempo gry, potrafi grać z kołem, to jeszcze rzuca bramki, w czym przewyższa tak ubustwianego Zormana - 5 bramek z RNL, 8 z Vardarem i 11 w 2-meczu z Zaporożem to były bramki, które dały zwycięstwa. 40 bramek Cindricia w sezonie, w którym ciągle ma problemy ze zdrowiem, to chyba niezły wynik. Jednocześnie grający sezon życia Skube ma 52 bramki.
Ale kibice z Kielc i tak będą przekonwywali, że Skube będzie lepszy od Cindricia, Pehlivan od Mamicia a Sole od Janca. Mogą być lepsi, ale generalnie nie ma na ten moment ku temu racjonalnych podstaw i niektórzy kibice zdają się być nieracjonalni.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Golden_CK

"Ale kibice z Kielc i tak będą przekonwywali, że Skube będzie lepszy od Cindricia, Pehlivan od Mamicia a Sole od Janca"


1) Skube nie jest lepszy od Cindricia, ale Cindrić CHCE odejść do Barcelony i już. Co niby mamy zrobić? Przywiązać go do kaloryfera czy może przelicytować DUŻO bogatszą Barcę? Skube nie jest lepszy, ale za Cindricia przychodzi Karacić, czyli rozgrywający topowy, który w Vardarze robi robotę. Skube miałby być jego zmiennikiem. Nie nadaje się na zmiennika? Uważam, że jak najbardziej się nadaje. Zresztą polecam obejrzeć ostatni mecz Vardar - Pick. Skube zagrał bardzo dobrze, rzucił 6 bramek. Taki zmiennik dla Karacicia w Kielcach byłby mile widziany (na razie jednak nic nie jest podpisane więc szkoda czasu na dyskusje o Skube).


2) Czy Phelivan będzie lepszy od Mamicia? Tego nie wiem, ale niedługo się przekonamy. Jak najbardziej jest na to szansa. Warunki do gry ma bardzo dobre. Może okazać się bardziej przydatnym zawodnikiem dla Kielc niż Mamić albo i nie, ale to się okaże. Mamić gra u nas głównie w obronie.


3) Czy Sole jest lepszy od Janca. Jeśli jest słabszy to niewiele, ale ogólnie to obaj są świetni. Poza tym to tylko skrzydłowy. Ta pozycja nie jest najważniejsza w tym sporcie. Jest ważna, ale nie najważniejsza. Na skrzydle ma być zawodnik, który nieźle broni, szybko biega do kontr i jest skuteczny. To są główne wymagania. Wystarczy spojrzeć na lewe skrzydło w Kielcach. Odszedł Manuel Strlek, w jego miejsce przyszedł Hiszpan, który dobrze go zastąpił. Robi swoje, jest skuteczny, rzuca bramki, rzadko się myli. Tego się oczekuje od skrzydłowego. Poza tym dlaczego Janc w ogóle miałby odchodzić? Na chwilę obecną jest zawodnikiem mistrzów Polski.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Wiślak zks

Obiektywny komentarz osoby, która od lat jest na tym forum. Osoby, która nie trolluje, nie nawala zbędnych komentarzy.
Szacun!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.