Wątek dotyczący artykułu

Luka Cindrić nie chce zostać w Kielcach. Negocjacje na ostatniej prostej

To raczej nieuniknione - FC Barca Lassa zapłaci odstępne i latem pozyska z PGE VIVE Kielce Lukę Cindricia. Prezes Bertus Servaas potwierdził, że jest o krok od porozumienia z mistrzami Hiszpanii.

przeczytaj cały artykuł

EQ Iskra

Ja podchodze do tematu następująco - pozyskaliśmy świetnego playmakera za darmo, wydatnie pomógł nam w awansie do F4 ligi mistrzów (być może pomoże wywalczyć jakiś medal), po czym sprzedajemy go za 1 mln euro idąc na rękę samemu zawodnikowi i pozostając w dobrych relacjach. Mamy zakontraktowanego drugiego gracza podobnej klasy i z tego co słyszę od bardzo dobrze poinformowanych źródeł w klubie, nie jednego a dwóch. Wydaje mi się, że jest to interes życia. Normalne jest, że nie każdemu się musi podobać w danym klubie, Palmarsonowi nie podobało się na Węgrzech, Dean nie czuł się dobrze pod batutą Talanta, normalna rzecz i żyje się dalej. Cindrić jest zawodnikiem krnąbrnym i dość konfliktowym i tak po ludzku go po prostu nie lubię, choć umiejętności ma olbrzymie. Taki drugi Balić, choć styl gry inny.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ZKS_WISŁA

Sprzedajecie go za milion euro? To byłby deal życia ale nie wydaje mi się żebyś posiadał taka wiedzę dlatego abstrahując od wysokości kwoty po prostu w to nie wierzę.

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
EQ Iskra

Kwota milion euro to taki skrót myślowy. Z tego co wiem to Bertus życzy sobie za Cindricia 1 mln i to jest punkt wyjściowy negocjacji, poprzednia oferta Barcelony w kwocie 600 000 euro została odrzucona a ostatnio po tych ostatnich negocjacjach podobno zaproponowali więcej i wciąż oferta nie została przyjęta. Pewnie skończy się na 650-750 tys euro, chyba, że uda się wyciągnąć więcej po F4. Tak czy inaczej sens mojej wypowiedzi jest zachowany. Informacje oczywiście nie są potwierdzone, ale źródła mam bardzo solidne. Bertus zapewne negocjuje osobiście, więc nawet w klubie mogą nie wiedzieć co i jak wygląda. Na marginesie, jeden ze znajomych z Płocka powiedział mi ostatnio, że kontrakt ze Szwedem jest już podpisany. Nie wiem czy to info gdzies tam u was na forach się przewija czy nie, czekają wciąż na chorwata.

| Odpowiedz
blokuj
Mariusz7

A według mnie bańka euro była przed ćwierćfinałami do negocjacji, a teraz już nie ma żadnych widełek. Jakby Bertus sprzedał Cindricia za okrągłą sumkę zrobiłby świetny interes, a w Barcelonie Cindric, Palmarsson, Entrerrios? Szczerze według mnie nic z tego dobrego nie wyniknie.

| Odpowiedz
blokuj
jerseyus

Entrerriosa nie licz. On już teraz wygląda trochę jak emeryt. Z kolei Palmarsson jest lata świetlne od swoich najlepszych lat. Stąd w Barcelonie taka sra....biegunka na tle Cindricia. Uważam, że Luka gra teraz na entuzjazmie związanym ze zbliżającym się końcem rozmów. Bertus umiejętnie wypuścił balon przed meczami z PSG. Mam nadzieję, że dotrwa tak w tej euforii do F4.

| Odpowiedz
blokuj
ZKS_WISŁA

Tak z tego co wiadomo obaj przechodzili w Płocku ostatnie badania i mają być podpisani. Bardziej wszystkich martwi cisza odnośnie LR.
Ciekawy jestem za ile zostanie wykupiony Cindrić.

| Odpowiedz
blokuj
hbll

Na lewej połówce w Płocku grał będzie Stenmalm z Ruizem, a trzecim będzie Zdrahala. Na środku Moya i Mindegia. Przynajmniej w którymś z wywiadów chyba Wiśniewski mówił, że Ruiz przychodzi jako LR.
A co do Cindricia - w ostatnim czasie pokazał chyba, ile jest wart. Szkoda, że nie chce zostać w Kielcach, bo moim zdaniem to jest najlepszy gracz, jaki kiedykolwiek się w naszej lidze pojawił. Na szczęście zastępujący go Karacić też gra doskonale, a jest już w takim wieku, że powinien zostać w Kielcach na dłużej niż rok czy dwa.

| Odpowiedz
blokuj
ZKS_WISŁA

Ciekawe jak wtedy wytłumaczymy fakt, że Zdrahala przez cały sezon grzał ławę a teraz ma znaleźć uznanie trenera. Moim zdaniem szykowani są 1 lub 2 gracze na lewą połówkę a decyzje są wstrzymane ze względu na poszukiwania nowego klubu przez Czecha. Wiem że Ruiz jest przymierzany do lewej połówki ale jego nominalną pozycję jest środek. Natomiast Moya w mojej osobistej ocenie jest za cienki na Wisłę. Facet popełnia podstawowe błędy a zagrożenie rzutowe ma mizerne. Po tym jak przyszedł do Wisły czarował wszystkich techniką i i dogrywaniem do kolegów ale "im dalej w las tym ciemnej".

Cindrić natomiast jest wart każdych pieniędzy. Facet jest geniuszem, gra kosmicznie i naprawdę robi ogromną różnicę na parkiecie. Śmiało można powiedzieć, że to właśnie dzięki temu graczowi Vive w tym roku zagra w Final Four.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
hbll

Moya faktycznie jest dość słaby, ale czasem tak jest, że trener stawia na swoich, i Zdrahala nie ma szans grać kosztem Moyi. Inna sprawa, że Zdrahala nie dał trenerowi powodów, by dał mu grać kosztem Hiszpana.
Ale teraz przychodzi 2 Hiszpanów - Ruiz i Mindegia. Mało prawdopodobne, że Sabate ściągał do dalekiej Polski 3 (z Moyą) rodaków, by wszyscy walczyli o minuty na tej samej pozycji. Myślę, że w 2-giej linii będzie grał Ruiz (Stenmalm) - Mindegia (Moya) - Toledo (Mlakar). A Zdrahala będzie ich uzupełniał jako 3 praworęczny.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.