Wątek dotyczący artykułu

Jorge Viegas, prezydent FIM: Polska rozwija światowy żużel. Trzeba czerpać z jej wzorców (wywiad)

W przeszłości uprawiał motocross. Później pracował jako dziennikarz. Prawie 30 lat temu został szefem Portugalskiej Federacji Motocyklowej, co było trampoliną do władz FIM. - Żużel jest ekscytujący. Trzeba go promować szerzej - mówi Jorge Viegas.

przeczytaj cały artykuł


Krystian

FIM odsprzedaje prawa do mistrzostw promotorom, a reszta ich nie interesuje czyli tak naprawdę ta organizacja jest np. żużlowi niepotrzebna. Bez nich byłoby taniej, bo promotor (organizator mistrzostw) nie musiałby przekazywać daniny na rzecz FIM, a tym samym organizatorzy poszczególnych rund mniej by płacili promotorowi. Jak próbowałem oglądać F1 też zasypiałem. Teraz już nawet nie próbuję śledzić tych wyścigów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
b40sw

I dlatego konieczne jest powolanie WSF (swiatowej federacji zuzla), jedna organizacja dla jednej dyscypliny. Wladze tej organizacji powinny byc wybierane przez panstwa w ktorych zuzel jest uprawiany a nie przez wszystkich gdzie sa sporty motorowe.
WSF powinna regulowac kwestie startow jednego zawodnika w paru ligach rownolegle, powinna przyznawac licencje, powinna organizowac MS druzynowe, Par i Indywidualne. Powinna organizowac Zuzlowa Lige Mistrzow itd. itp.
Na calm swiecie zuzel uprawia zaledwie okolo 800 zawodnikow, z czego okolo 100 na poziomie jaki znamy z Ekstraligi. To naprawde mala grupa ludzi. Trzeba troche dobrej checi, uzgodnienia z zawodnikami czegos w rodzaju umowy jak w ligach amerykanskich NFL NBA MLS MLB NHL. I wtedy droga otwarta do zmian.
Jesli sponsorzy i prezesi polskich klubow umieliby sie w tej kwestii dogadac to nie widze problemu w zalozeniu WSF. Ale jak zwykle kazdy patrzy tylko na siebie i dlatego zuzel jako dyscyplina jest na garnuszku FIM. Poki to, co napisalem nie zostanie wdrozone to pozostaja tylko reklamacje w komentarzach na SF. Mam racje?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.