Wątek dotyczący artykułu

F1: Grand Prix Monako. 18. miejsce Roberta Kubicy. Zwycięstwo Lewisa Hamiltona

Robert Kubica ukończył Grand Prix Monako na 18. miejscu. Polak stracił szansę na dobry wynik wskutek kolizji spowodowanej przez Antonio Giovinazziego. Wyścig wygrał Lewis Hamilton, mimo ogromnych problemów z oponami.

przeczytaj cały artykuł

a6412

To nie moja bajka i przyznam, ze ten sport obserwuję rzadko, ale wydaje mi się, że cała ekipa Williamsa powinna sprawdzić i rozwijać swoje możliwości w niższej lidze, o ile taka w tym sporcie jest. Kiedy nie otworzę newsa to Kubica na ostatnim, a jego nieco lepszy kolega po fachu oczko albo dwa wyżej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jarodnb orzel

Można powiedzieć,że istnieje "niższa liga"(Formula 2,Formula 3),jednak taki ruch w przypadku Williamsa byłby gwoździem do trumny.Jest sporo powodów,ale jak to zawsze bywa najważniejsze są finanse.Otóż nawet za ostatnie miejsce na koniec Mistrzostw w klasyfikacji zespołowej FIA płaci niezłe pieniądze.Innym skutkiem takiego ruchu byłoby odejście dużej części sponsorów.Jest sporo ekip w niższych seriach(Trident,ART,DAMS)które chciałoby startować w F1(nawet z obecnymi wynikami Williamsa),a od lat wystawiają bolidy tylko w niższych seriach.Finansowo dzieli te ligi przepaść...
W Motogp Valentino Rossi parę sezonów temu założył zespół V46 i ze wsparciem SKY wystawia motocykle w Moto2 i Moto3,a celem całego przedsięwzięcia była i jest królewska klasa MotoGP.Okazuję się,że wystawienie zespołu w niższych klasach było "bułką z masłem"(dla Rossiego oczywiście),a przy MotoGp pojawiaja się nie łatwe do pokonania schody...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.