Wątek dotyczący artykułu

Eliminacje Euro 2020. Niemcy krytykują Polaków. "Podłość, którą trudno przebić"

"Podłość, którą trudno przebić" - takimi słowami niemieccy dziennikarze krytykują przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej za słowo "pogrom" użyte w mediach społecznościowych podczas relacji meczu z Izraelem.

przeczytaj cały artykuł


HR_Sparta

Niemcom wszystko kojarzy się z jednym. Nic na to nie poradzimy. Poza tym język niemiecki w stosunku do polskiego jest bardzo prymitywny (wiem - bo znam bardzo dobrze). Na to już się nic nie poradzi. Jedyne co pozostaje to zignorować.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
HR_Sparta

I tu się mylisz. Język polski ma zdecydowanie bogatsze słownictwo, możliwości fleksyjne, stopniowania, czasów (tak, tak) osiąganych jednak za pomocą zmiany rdzenia, fleksji lub innych sposobów. Wyjątków w języku polskim jest tysiąc razy więcej niż w niemieckim. Dlatego obcokrajowcom tak trudno jest nauczyć się języka polskiego. Poprzez to nasze intencje, emocje mogą być wyrażane zdecydowanie lepiej. Porównując do narzędzi kuchennych: język niemiecki to taki prosty mikser a język polski to wieloczynnościowy robot.
Złożoność języka jakim posługuje się człowiek ma też duży wpływ na jego osobowość i sposób postrzegania świata.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.