Wątek dotyczący artykułu

EBL. Kamil Łączyński komentuje rozstanie z Anwilem: Ze słów prezesa wynika, że byłem hamulcowym. To nie jest miłe

- To była decyzja Igora Milicicia. Jako trener nie stracił w moich oczach, ale mocno stracił jako osoba prywatna. Zawiodłem się na nim. On zawdzięcza mi tyle samo, co ja jemu - mówi Kamil Łączyński po rozstaniu z Anwilem Włocławek.

przeczytaj cały artykuł

HalaLudowa

Poczekalnia dwrocowa dla jednosezonowych graczy zwana Anwilem nie szanuje tych nielicznych, którzy - jakimś cudem - zostali tu dłużej niż sezon. Z igorem Griszczukiem spotykał się w sądzie. Anwil to dla mnie synonim patologii w polskim baskecie: szybki wynik, bez inwestycji w wychowanków i ambicji w Europie. I to wszystko za publiczne pieniądze. Dość zapytać, co ma reprezentacja z Anwilu? Jakiego koszykarza jej odchował?
Kamil Łaczyński był lżony przez wielu własnych kibiców przez cały sezon, wystarczy przeczytać ich wypociny na brzytwa.com. I widać ta atmosfera udzielila się trenerowi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Pistons

HalaLudowa - naprawdę nie masz innych zajęć? Rozumiem, że musisz się jakoś realizować ale możesz to robić naprawdę w inny sposób np. usmaż sobie schabowego albo udaj się do Wałbrzycha i odkrywaj jego uroki. Swoimi wpisami o Anwilu przed i w trakcie play-off'ow SKOMPROMITOWALES sie doszczetnie i gdybys mial odrobine honoru powinienes sie zaszyc w jakies dziurze i milczec. Mozesz tez tfff!!!urczo spelniac sie piszac o swoim klubie z Wroclawia. Zabraklo umiejetnosci, to trzeba wyciagnac za uszy... To jest dopiero PATOLOGIA.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
HalaLudowa

Coś Ci się pomyliło z adresem, to jest wywiad z Kamilem Łaczyńskim o tym, jak klub traktuje swoich koszykarzy. Na ten temat się, kolego, wypowiadaj. Możesz wspomnieć ewentualnie o procesie sądowym Igor Griszczuk vs. WTK. Wycieczki personalne, którymi mnie kibice Anwilu zaszczycają od lat, są już trochę monotonne.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Defibrylator

Psychoza widzę się pogłębia. Ciebie powinien lekarz zbadać bo ty piszesz jak ktoś niepoczytalny i niebezpieczny dla otoczenia. Wyżywasz się na Włocławku za nieudolność swojego klubu, zastanów się co ty wypisujesz w ogóle.

| Odpowiedz
blokuj
HalaLudowa

Co wypisuję, to czytasz. Powtórzę, choć zamiast zmierzyć się z rzeczywistością, wolisz mnie obrażać (zresztą robisz to od miesięcy): 1. Anwil przez 30 lat nie dorobił się żadnych liczących się wychowanków. NIe wypracował żadnej mysli szkoleniowej, żadnego szerszego zaplecza, 2. Anwil opierany jest na jednosezonowych graczach, 3. Tych koszykarzy, których trzymał dłużej żegna bez klasy (proces z Igorem Griszczukiem, teraz Łączka i wypowiedzi tego całego prezesa), 4. Anwil jest drużyną na rynek lokalny bez ambicji i możliwości w Europie. I wnioski: 5a). Jezeli taki Anwil współtworzy oblicze PLK, to nie dziwmy sie jej degrengoladzie, już słabszej od estońskiej i rumuńskiej, 5b) Reprezentacja z Anwilu ma i miala pożytek zerowy .I konkluzja najważnijesza: 6. Przyszłość polskiej koszykówki leży w miastach, które mają tradycje koszykarskie z prawdziwego zdarzenia. Jeżeli nawet nie mają PLK, to mają młodzież, szkoleniwców, i zapał. Dlatego oby za 3 lata w finale grał Śląsk z Legią. I niech wygra lepszy

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
toma tizon

O tym co piszesz swiadczy to ze zamilkłeś po finałach, w sumie to sie nie dziwie, bo wszystko co napisałeś i co widzialem odnosiło sie wlasciwie tylko do Anwilu i bylo nacechowane negatywnymi emocjami. Emocjami, bo jak sie okazuje, ze wszystkim konkretnym sie do tej pory myliłeś, a reszta to teksty typu "rozhisteryzowany", "poczekalnia dworcowa", "zmierz sie z rzeczywistoscia" itp. W sumie bez znaczenia. Ja sobie tłumaczę to tak ze brak dostepu do koszykowki na jako takim poziomie odrywa od realiów, i wtedy łatwo wyjść na frustrata.

Swieta wojna sie skonczyla wiecej niz dekade temu, we Wloclawku nie wywoluje juz zadnych wiekszych emocji, jak widac we Wroclawiu wciaz jest zywa:P

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|1)
blokuj
Defibrylator

Ty mylisz pojęcia bo to ty od lat obrażasz nie tylko mnie ale i cały Włocławek: klub, kibiców i mieszkańców pod każdym artykułem o Włocławku wbijasz tą samą szpilę nie zależnie czy artykuł pozytywny czy negatywny. To, że jakiś klub ma inną strategię od twojego nie znaczy, że to jest złe i w końcu powinieneś to zrozumieć. Popatrz gdzie w ostatnich latach jesteście wy a gdzie my. Klub jest stabilny i nieprzerwanie od wejścia do ekstraklasy gra w czołówce i ja jestem z tego dumny. Wychwalasz tak waszą grę w Europie naście lat temu tylko porównaj sobie jakie budżety były kiedyś w plk a jakie są teraz. Masz pretensje o jednosezonowych graczy to popatrz jak się Stelmet męczy z kilkuletnimi kontraktami, chłopaki grzeją ławę za ciężkie pieniądze a nowy trener nie może złożyć składu od podstaw pod swoją taktykę tylko męczy się z tym co odziedziczył. Ja osobiście i pewnie nie tylko ja podziwiam naszego trenera, że potrafi zrobić misia z praktycznie całkiem nowego składu i to drugi rok z rzędu. I co ty z tymi wychowankami i tradycjami bo to chyba tryb przeszły. Śląsk, który ja pamiętam jeszcze z dzieciństwa nigdy by się nie zniżył do poziomu wejścia do ligi poprzez dziką kartę. Powiem więcej bo ty jeszcze tego nie widzisz zbliżają się wybory i ot jest cały powód waszego wejścia do ligi a po wyborach znów pozostaniecie sami sobie aż dziwi fakt, że kolejny raz naiwnie łapiecie się na ten sam haczyk. Dopowiem jeszcze, że Anwil współtworzy oblicze plk o wiele lepiej niż bankrutujące kluby niewypłacające zawodnikom pieniędzy na czas co potem bardzo szybko rozchodzi się pocztą pantoflową. A co do Łączyńskiego, którego szanuję i dziękuję za to co zrobił dla klubu ale w tym sezonie grał bardzo słabo i nie wmówi nikomu, że 59% z osobistych i 29% za 3 trener mu kazał robić. Mógłby zająć się dużo bardziej swoim rozwojem, grą i byciem kapitanem a nie wieczna zabawa w trenera bo na to przyjdzie czas.
A ty hala ludowa nie masz w sobie nawet krzty honoru żeby przyznać, ze to co wypisywałeś cały sezon to głupoty i pogratulować zwycięstwa najlepszej drużynie czyli Anwilowi. Po zdobyciu mistrzostwa przez kilka dni nie potrafiłeś wykrztusić nawet zdania na SF połowa forum obawiała się(w tym ja), że się targnąłeś.Więc przestań te swoje nudne wypociny pisać bo pod każdym artykułem piszesz to samo niemalże słowo w słowo może nawet kopiujesz. A z tym lekarzem dla ciebie to nie obelga tylko mówię ci serio bo powiedziała mi to dyplomowana pani psycholog ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
toma tizon

Dla Polskiej koszykowki najlepiej zeby za 3-4 lata Legia w finale grala z Wisla Krakow, Lechem Poznan, Slask pewnie na mapie sportowej jest jeszcze za zespolami z Lodzi.

To wzbudziloby prawdziwe emocje. Ja rozumiem ze Wroclaw ma ambicje (w koncu to duze miasto), ale nie porusza Polski sportowej i w sumie nigdy nie poruszal. Mial swoja chwile w kosza, calkiem chwalebna, ale to w sumie wszystko. Nie budzi zadnych emocji poza Wroclawiem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
HalaLudowa

Zgoda, ale to nie dotyczy ksozykówki, która jednak poruszał bardziej niż ktokolwiek. Na Lecha i Wisłę w PLK się nie zanosi. Na Łódź może jakiś pomysł ma Gortat. Jest za to Arka (Asseco), dobre tradycje ma Toruń. Mnie choidzło już nawet o miasta z zapleczem, infrastruktura i tradycją niż same konkretne kluby. Kosz ma jednak inną klientelę niz kopana.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
radek_w

Torun ma fantastyczne tradycje... w spuszczaniu druzyn na dno. Polecam nie zapominac o tym, lista przykladow jest bardzo dluga.
Wlasnie ze wzgledu na te klientele we wspomnianych miastach raczej nie bedzie silnych druzyn. A w ogole to badzmy powazni: cala ta liga, zwiazek, reprezentacja... ktokolwiek ma cokolwiek wspolnego z koszykowka widzi golym okiem ten żal...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
HalaLudowa

...i jeszcze te dobijające statystyki w oglądalności finałów. Pies z kulawą nogą nie chciał tych meczów (ciekawych przecież) oglądać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
Tom Mie

Te dobijace statystyki to wynik transmisji w PS extra i mizernej promocji. Obydwie rzeczy uzaleznione od popularnosci dyscypliny.
Za czasow swietej wojny mecze transmitowane byly w TVP, a jak zyskuje dyscyplina na otwartej platformie pokazal mecz repry, olazalo sie ze ktos jeszcze kosza w Polsce che ogladac. Gdyby ktos mial dosc kasy i rozwinal Emocje.tv, odpowiedni marketing, za 2 lata ogladalnosc bylaby 3 razy wieksza. Ale to w pip kasy ktorej poki co w tym sporcie nie ma. Polsat zainwestowal w siatke i cierpliwie czekal na efekty. Ale PLK startuje z poziomu gruntu, i to ryzykowna inwestycja. Bez gwarancji zwrotu. Bo w siate na swiecie latwiej byc na topie niz w kosza. Latwiej byc w zuzlu na topie niz w kosza. To w skali swiata, ba Europy, czy nawet regionu sporty niszowe.
I nie ulegaj zludzeniom. Slask i jego wycofywanie sie z ligi oraz dlugi sa jedna z przyczyn bycia na dnie kosza. Jedna z wielu przyczyn, i absolutnie nie najwieksza. Ale slask do tej pory jest raczej czescia problemu, niz jego rozwiazaniem. Wieksza czescia niz Anwil, ktorego najwiekszy grzech polega na tym, ze jest z malego miasta.

| Odpowiedz
blokuj
toma tizon

Mylisz sie, nie ma innej. To ze kopana jest zdominowana przez "klientele" to poklosie mizerii lat 90. Kosz nie moze byc kierowany "tylko" do grupy tych bardziej "intelektualnych" bo nie zgromadzi wystarczajacej bazy fanow. Slask w latach swojej swietnosci, krolowal we Wroclawiu moze przez 5 lat. Jak odplynela ta mniej "intelektualna" czesc kibicow, bo pojawila sie kopana, to sie wysypal. I absolutnie nie byly to zlote czasy polskiej koszykowki, byly to czasy lepsze niz teraz, ale to byl juz zaawansowany rozklad. Dominacja slaska nad reszta polskiego, koszykarskiego swiata wynikala z jego mizerii a nie wielkosci Slaska. Reprezentacja poza jednym wyskokiem nie istniala i szczerze mowic nie istnieje do dzis.
Przez chwile istniala w latach 60, i przestala istniec jak Slask zaczal odgrywac znaczaca role w lidze:) Przypadek?:)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
HalaLudowa

Kibicje kopanej nigdy nie stanowili znaczącej części kibiców koszykarskiego Śląska. Nie ma też przyczynowych związków między zmierzchem potęk WKS-u a ich odpływem, o którym piszesz. Symbolicznie zrezygnowali ze wspierania Ślaska po ktorymś mieczy z Pruszkowem i burdach, jakie urządzili w Ludowej. Ale może się mylę. A klientela (ogólnie biorąc) jest jednak inna, bo i dyscyplina się różni. Pozdrawiam

| Odpowiedz
blokuj
Tom Mie

"Kibice" kopanej pewnie nie, ale kibice sportu juz tak. I oni odplyneli do pilki na chwile. Absolutnie nie mowie ze baza "kiboli" jest ta sama, baza kibicow sportu jest ta sama, czyli np. mnie. Na "kibolach" tylko kibole robia kase, nikt inny z tego nie wyzyje, a juz na pewno nie klub sportowy.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Komentarz usunięty przez użytkownika

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.