Wątek dotyczący artykułu

Michał Daszek szykowany na środek podczas ME 2020. "Nie wycofuję się z tego pomysłu"

Polscy szczypiorniści wracają na mistrzostwa Europy, w grupie zagrają ze Szwedami, Słoweńcami i Szwajcarami. Trener Patryk Rombel ma pół roku na wyselekcjonowanie szesnastki. Selekcjoner potwierdził, że kluczową postacią będzie Michał Daszek.

przeczytaj cały artykuł

Kielczak1

Dla mnie Daszek na środku to głupota, jestem tego samego zdania jak Grzesiu Tkaczyk mówiąc , że on po prostu nie ma warunków by grać na tej pozycji i dawać nam jakość

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
handball Wybrzeże

Jak dla mnie również ale wiesz jak jest gdy ktoś się uprze i wie, że niezależnie od rezultatu swojego uporu, to i tak będzie trwał na stanowisku?
Teraz do konkretów, tu całkowicie zgadzam się z Grześkiem Tkaczykiem. Daszek na środku to zupełnie inny automatyzm w zachowaniu i poruszaniu się na boisku. Tak dla niego, jak i dla kolegów z zespołu. Jest to tym bardziej dziwne, że on będzie po długiej przerwie, a w zespole klubowym będzie bardzo ciężko pracował nad powrotem do formy i gry na skrzydle. Jego obecność na środku nie stwarza żadnego zagrożenia rzutem z 2 linii. Tu w grę wchodzi jedynie wejście w 6 metr. Ponadto rozwiązanie z Daszkiem jest tylko tymczasowe bo m on już swoje lata, więc po co nam ono, jak nam chodzi o gonienie Europy i nie tylko, a także zmontowanie ekipy na 2023?! Grzesiek rozumie problem z Daszkiem, bo był doskonałym środkowym i wie ile znaczy wysoki środkowy z mocnym rzutem z 9 metra, który odciąża połówki. Nam taki gość jak rybie woda. Tyle, że takiego nie mamy. Choć bardzo się dziwię, że w odstawkę poszedł Kondratiuk, bo w odróżnieniu od Pilitowskiego, a zwłaszcza że Potocznego nie preferuje gry w poprzek. Wystarczy popatrzeć ile bramek i to jakich, rzucił w tym sezonie w lidze. Kondratiuk potrafi przyłożyć ale musi mieć stworzoną pozycję, to również nie jest typ Tkaczyka czy nawet Rosińskiego. Musimy sięgnąć głębiej. Mi akurat bardzo podoba się gra Zieniewicza z Gwardii Opole. Też nie ma zbyt dobrych warunków ale ma za to bardzo mocy rzut, nie boi się ryzyka i bardzo dynamicznie atakuje strefę. Tyle, że widziałem go jedynie na połówce. Myślę, że jednak nie będzie dla niego problemem przestawienie się na środek. Co więcej gra w obronie, w odróżnieniu od Potocznego i Pilitowskiego. Co więcej dałbym już szansę młodemu Olejniczakowi, bo ten chłopak ma papiery na duże granie. Jednak tu może być pewien problem natury polityczno/mentalnej tj. został on niejako odkryty i wprowadzony do kadry przez Przybeckiego, więc nie wiem czy Rombel ot tak, to przełknie? Poza tym całkiem nieźle pod względem rzutowym i techniki indywidualnej prezentuje się Kacper Adamski z MKS Kalisz. Również uważam, że warto mu się bliżej przyjrzeć.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Jakub12200

*Kacper Adamski gra w MMTSie*
Totalnie się z tobą zgadzam. Tylko szkoda ze Adamski gra na lewym rozegraniu w Kwidzynie, ponieważ grał w środku w Legionowie. Fantastyczny rzut z 9 metrów

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.