Wątek dotyczący artykułu

Absurd w procesie licencyjnym do PGNiG Superligi Kobiet. Korona Kielce spóźniona prawie o miesiąc

Prawie miesiąc spóźnienia przy składaniu dokumentów - to główny powód odrzucenia wniosku licencyjnego Korony Handball Kielce. Klubowi przysługuje prawo do odwołania, ale szansa na jego powodzenie i udział w PGNiG Superlidze Kobiet jest bliska zeru.

przeczytaj cały artykuł


Grieg

Z jednej strony działacze nie popisali się, z drugiej związek na samym początku uzawodowiania ligi mógłby wykazać nieco więcej elastyczności, aby w ciągu kilku miesięcy z mapy żeńskiego szczypiorniaka nie zniknęły aż trzy ważne ośrodki (Kościerzyna, o ile wiem, próbuje zebrać skład na I ligę), a w tym przypadku chodzi jednak o perspektywiczny zespół, który od kilku lat systematycznie idzie w górę.


Z dzisiejszego artykułu na stronie Echa Dnia:


"- We wtorek Korona Handball Kielce otrzymała oficjalną decyzję o braku licencji na Superligę wraz z informacją o możliwości odwołania się od niej w ciągu siedmiu dni - poinformował nas Krzysztof Demko, wiceprezes klubu.

Korona Handball Kielce ma możliwość odwołania się od tej decyzji do Komisji Odwoławczej przy Związku Piłki Ręcznej w Polsce za pośrednictwem Komisarza Ligi. - Oczywiście będziemy walczyć o licencję i składać odwołanie - powiedział w imieniu zarządu klubu Krzysztof Demko, wiceprezes Korony Handball.

(...)

- Mamy siedem dni na złożenie odwołania. Nie zostawimy tak tej sprawy, ponieważ włożyliśmy zbyt dużo pracy, żeby teraz odpuścić. Wszystko robimy tak, jakbyśmy w przyszłym sezonie mieli zagrać w PGNiG Superlidze. Za tydzień w poniedziałek wznawiamy treningi, a w dniach 8-9 sierpnia będziemy w Kielcach organizować dobrze obsadzony turniej, w którym zagrają mistrz Polski i zespół z Białorusi. W naszej sprawie z prezesem związku Andrzejem Kraśnickim rozmawiał też prezydent Kielc Bogdan Wenta".

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Grieg

W pierwszej kolejności Superliga, ale i związek ma tu co nieco do powiedzenia jako instytucja odwoławcza:


Regulamin postępowania licencyjnego dla klubów PGNiG Superligi kobiet na sezon 2019/2020, par. 5:


"Organami Licencyjnymi są:


a) Komisarz Ligi – pełniący funkcję organu pierwszej instancji;
b) Komisja Odwoławcza ZPRP – pełniąca funkcję organu odwoławczego (organu drugiej instancji)"

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.